Valmieras Ziņas

Valmieras skolās āra nodarbības nerīko, lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas visiem skolēniem

Lasīšanas laiks: 2 min

Jau ziņots, ka pagājušās nedēļas vidū Slimību profilakses un kontroles centrs publicēja epidemioloģiski drošo pašvaldību sarakstu, kur kumulatīvais saslimstības ar Covid-19 rādītājs nepārsniedz 250 gadījumus uz 100 000 cilvēku, šajās pašvaldībās iespējama formālā vai neformālā izglītības procesa īstenošana ārtelpā, ļaujot pulcēties grupās līdz 20 cilvēkiem, līdz piecām stundām nedēļā, vienas stundas ilgums – 40 minūtes. Šajā sarakstā tika iekļauta arī Valmiera.

Kā intervijā Latvijas Radio vakar sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), no 45 pašvaldībām, kurās skolām ir iespēja rīkot nodarbības svaigā gaisā, ne visas ir izmantojušas piedāvājumu mācību procesu rīkot svaigā gaisā, tostarp Valmiera.

Valmieras Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Iveta Pāže portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja: 

“Valmieras Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valmieras izglītības iestāžu vadību pagaidām lēmusi neizmantot iespēju organizēt mācības ārtelpā, jo Valmieras izglītības iestādēm ir svarīgi, lai vienlīdzīgs mācību process tiktu nodrošināts visiem Valmieras izglītības iestāžu skolēniem.

Valmieras izglītības iestādēs pārsvarā ir lielas klašu grupas, kurās skolēnu skaits pārsniedz 20 bērnus. Šādu mācību modeli ir iespējams ērti īstenot mazākās pašvaldībās un to izglītības iestādēs, kurās bērnu skaits klašu grupās nav tiks liels.

38% no Valmieras izglītības iestāžu skolēniem nedzīvo Valmierā, bet citās Latvijas pilsētās un novados. Klātienes mācību laikā, lai nokļūtu uz stundām, skolēni izmanto sabiedrisko transportu vai viņus līdz skolai atved vecāki, un dienas beigās pēc mācībām viņi tādā pašā veidā nokļūst atpakaļ uz mājām vai vecāko klašu skolēni izmanto dienesta viesnīcas pakalpojumu. Šobrīd šiem skolēniem un viņu vecākiem bērnu nogādāšana uz atsevišķām ārtelpu 40 minūšu ilgām nodarbībām un pēc tām atgriešanās dzīvesvietā, lai turpinātu attālināto mācību procesu, būtu sarežģīti īstenojama.

Valmierā dzīvojošiem 1.-6.klašu un projektā “Pumpurs” iesaistītajiem skolēniem attālināto mācību laikā tiek nodrošināta siltu brīvpusdienu piegāde, kas tiek nogādāta pēc iepriekš izveidota grafika, skolēniem ierodoties pakaļ porcijai noteiktā laikā un vietā, ja skolēns pēc ārtelpu nodarbībām vēl nav paguvis atgriezties mājās, tad pastāv risks, ka viņš paliek bez pusdienām.

23.martā Valmierā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem ir 191, kas ļauj optimistiski raudzīties par iespēju drīzumā klātienes mācības atsākt 1.-4.klašu skolēniem. Mācību procesu klātienē var nodrošināt 1.-4.klašu skolēniem, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem konkrētās pilsētas vai novada administratīvajā teritorijām nepārsniedz 200.”

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā  saimniecības strādnieku/-ci uz noteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt dažāda rakstura saimnieciskos darbus Pārvaldes Brenguļu pagasta teritorijā (infrastruktūras uzturēšanas, kopšanas, transportēšanas un citus ar amata pienākumiem saistītus darbus); • veikt pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • veikt koku un krūmu zāģēšanu, zaru savākšanu gar pašvaldības autoceļiem un Pašvaldībai piederošajās teritorijās; • pēc nepieciešamības veikt remontdarbus Pašvaldībai piederošajos īpašumos; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • iemaņas darbā ar traktortehniku, dārza tehniku, dažādiem mehānismiem un iekārtām; • augsta atbildības sajūta pret uzdotajiem pienākumiem un precizitāte to izpildē; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 763 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 803 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: bktapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvaldē, adrese: “Kaimiņi”, Brenguļi, Brenguļu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvaldes saimniecības strādnieka/-ces amatam”, līdz 2024.gada 2.augustam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni: 20364827 vai 25748882. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Kaimiņi, Brenguļi, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-02 Kontaktpersona: bktapvieniba@valmierasnovads.lv 25748882 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri