Valmieras Ziņas

Valmieras sākumskolā atvērta pirmsskolas grupiņa

Kad mazie kļūst par lielajiem jeb no šī mācību gada Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Buratino” vecākās grupiņas bērni zinības apgūst Valmieras sākumskolas telpās, kas pielāgotas pirmsskolas vajadzībām.

“Valmierā turpina pieaugt izglītojamo skaits gan skolās, gan bērnudārzos. Šogad mācības Valmieras skolās un bērnudārzos  pavisam kopā uzsāka 5709 bērni. Ir iespējams uzņemt lielāku skolēnu skaitu vispārējās izglītības iestādēs, taču izteiktāk jūtams vietu trūkums pirmsskolas izglītības iestādēs.

Vienlaikus mērķis ir un būs sniegtās izglītības kvalitāte un individuālā pieeja, lai varētu attīstīt katra talantus un sekmēt izaugsmi. Tāpēc meklējām risinājumu un šogad atvērām jaunu pirmsskolas grupiņu Valmieras sākumskolā, kad bērni jau pirmsskolas pēdējā gadā darbojas skolas vidē. Jau šobrīd esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes no vecākiem. Arī iepriekšējos gados esam atvēruši jaunas grupiņas jau esošajās ēkās, jo līdz ar pilsētas attīstību palielinās arī bērnu skaits,” norāda Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Lai nodrošinātu iespēju apmeklēt bērnudārzu visiem Valmierā deklarētiem bērniem, 2019.gada pavasarī Valmieras Izglītības pārvalde, izvērtējot vecāku saņemto iesniegumu skaitu un demogrāfisko tendenci, kas liecina, ka tuvākajos gados gaidāms bērnu skaita pieaugums, kopīgi ar Valmieras pilsētas pašvaldības vadību izstrādāja pilotprojektu, kurā vecākās grupiņas bērni zinības apgūst skolas telpās. Pilotprojektu izdevies realizēt, pateicoties pirmsskolas izglītības iestādes “Buratino” bērnu vecāku, personāla, vadītājas Sarmītes Bukavas un Valmieras sākumskolas direktores Ingas Zariņas-Bojāres atsaucībai un atvērtībai jaunām idejām,”

norāda Valmieras Izglītības pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Solvita Andžāne, piebilstot, ka šis nav viena gada projekts, un cer, ka šāda prakse varētu tikt īstenota arī turpmāk.

Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Buratino” vadītāja Sarmīte Bukava uzskata, ka  pirmsskolas vecuma bērniem šis pilotprojekts ir iespēja ne tikai vienmērīgi adaptēties skolas videi, bet arī iepazīt savu nākamo iespējamo skolu. “Saņemot piedāvājumu no Valmieras Izglītības pārvaldes, to rūpīgi izvērtējot, apspriežoties ar kolektīvu, aptaujājot bērnu vecākus, kopīgi tam piekritām. Valmieras sākumskolas direktore Inga Zariņa-Bojāre skolas 1.stāvā laipni ierādīja telpas netālu no sporta zāles, ko ar Valmieras Izglītības pārvaldes atbalstu varējām sākt pielāgot pirmsskolas vajadzībām, lai bērniem nodrošinātu ierasto režīmu – nodarbības, pastaigas un aktivitātes svaigā gaisā, maltīti trīs reizes dienā un pusdienlaika gulēšanu.  Ir iegādātas mēbeles, mīkstais inventārs un citas nepieciešamās lietas, lai pirmsskolas vecuma bērniem varētu nodrošināt visu nepieciešamo pilnvērtīgai attīstībai. Šī gada 28.augustā Valmieras sākumskolā bērnu vecākiem tika rīkota Atvērto durvju diena, lai iepazīstinātu ar mācību procesu jaunajās telpās, savukārt jau 2.septembrī “Pūcītes” grupiņas bērni piedalījās svinīgajā Zinību dienas pasākumā un tika iepazīstināti ar skolas kolektīvu. Jāsaka, ka skolā tiekam ļoti draudzīgi uzņemti. Lielākie skolas bērni tur rūpi, pieskata un palīdz mazākajiem. “Pūcītes” bērniem būs iespēja piedalīties arī kādā mācību stundā, lai izzinātu mācību procesu un noskaidrotu, ko nozīmē būt skolēnam, kā arī bērni varēs apmeklēt skolas piedāvātās interešu izglītības nodarbības,” stāsta S.Bukava. Bērnudārza “Buratino” vadītāja atklāja, ka grupiņai nosaukums “Pūcītes” dots apzināti, jo arī Valmieras sākumskolas logo ir attēlota pūce.

Ernesta mamma Dace Kuplā pirmsskolas grupiņas iekļaušanai skolā saskata vairākas priekšrocības.

“Kad bērnudārza vadītāja un audzinātājas iepazīstināja ar šo ideju, saskatīju to, kā ļoti lielu ieguvumu. Man ir trīs bērni – viena meita mācās Valmieras Valsts ģimnāzijā, otra meita – Valmieras sākumskolā, bet dēls ir vēl pirmsskolā. Līdz ar grupiņas atvēršanu Valmieras sākumskolas telpās dēlu varu vest uz bērnudārzu kopā ar vecākajām māsām. Domāju, ka bērniem daudz vieglāk pielāgoties vides maiņai ir tāpēc, ka ar viņiem kopā ir tās pašas skolotājas un skolotāju palīgs, kuri bija iepriekšējās bērnudārza telpās.

Nodarbībām tiek piedāvāts izmantot skolas infrastruktūru, padarot tās interesantākas – bērni var darboties skolas amfiteātrī, bibliotēkā, tāpat izmantot arī netālu esošo Ģīmes dabas taku. Pavisam tuvu atrodas arī Putriņu mežs un Dzelzs tilts pār Gauju, kur mazie pirmsskolēni audzinātāju pavadībā varēs doties pastaigās un izzināt dabu. Semināra ielā, kas ir salīdzinoši tuvu Valmieras sākumskolai, ir rotaļlaukums, kur bērni, aktivitāšu dažādošanai, varēs doties spēlēties.”

Valmieras pilsētas pašvaldība un Valmieras Izglītības pārvaldes pateicas visām iesaistītajām pusēm par iespēju īstenot pilotprojektu un radīt bērniem piemērotus apstākļus pasaules izzināšanai!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

4* viesnīca “Wolmar” Valmierā godam nes pilsētas vēsturisko nosaukumu no 2000. gada.  Pateicoties labai komandai un viesmīlīgai attieksmei, esam viena no iecienītākām viesnīcām Valmierā. Lai turpinātu priecēt viesus, aicinām komandai pievienoties brokastu un banketu VIESMĪLI. Darba pienākumu apraksts: · apkalpot viesus brokastīs un banketos · uzturēt viesmīlības atmosfēru restorānā  Prasmes un īpašības: · ievērot viesmīlības standartus viesu apkalpošanā un galdu klāšanā · prasme organizēt komandas darbu · pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas · apkalpot viesus, sazinoties latviešu un angļu valodā  Izglītības prasības un iemaņas: · Profesionālā izglītība un darba pieredze viesmīlības sfērā  Piedāvājam: · maiņu darbu · nepilnu darba slodzi /darbu iespējams apvienot ar studijām/ vai pilnu darba slodzi · iegūt labu darba pieredzi · apmaksātus ēdināšanas pakalpojumus · sociālās garantijas Ja gribi pieteikties, sūti CV uz e-pasta adresi liana@wolmar.lv . Tālrunis informācijai: 29469709. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv, tālrunis informācijai 29469709. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri