Valmieras Ziņas

Valmieras sākumskolā atvērta pirmsskolas grupiņa

Kad mazie kļūst par lielajiem jeb no šī mācību gada Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Buratino” vecākās grupiņas bērni zinības apgūst Valmieras sākumskolas telpās, kas pielāgotas pirmsskolas vajadzībām.

“Valmierā turpina pieaugt izglītojamo skaits gan skolās, gan bērnudārzos. Šogad mācības Valmieras skolās un bērnudārzos  pavisam kopā uzsāka 5709 bērni. Ir iespējams uzņemt lielāku skolēnu skaitu vispārējās izglītības iestādēs, taču izteiktāk jūtams vietu trūkums pirmsskolas izglītības iestādēs.

Vienlaikus mērķis ir un būs sniegtās izglītības kvalitāte un individuālā pieeja, lai varētu attīstīt katra talantus un sekmēt izaugsmi. Tāpēc meklējām risinājumu un šogad atvērām jaunu pirmsskolas grupiņu Valmieras sākumskolā, kad bērni jau pirmsskolas pēdējā gadā darbojas skolas vidē. Jau šobrīd esam saņēmuši pozitīvas atsauksmes no vecākiem. Arī iepriekšējos gados esam atvēruši jaunas grupiņas jau esošajās ēkās, jo līdz ar pilsētas attīstību palielinās arī bērnu skaits,” norāda Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

“Lai nodrošinātu iespēju apmeklēt bērnudārzu visiem Valmierā deklarētiem bērniem, 2019.gada pavasarī Valmieras Izglītības pārvalde, izvērtējot vecāku saņemto iesniegumu skaitu un demogrāfisko tendenci, kas liecina, ka tuvākajos gados gaidāms bērnu skaita pieaugums, kopīgi ar Valmieras pilsētas pašvaldības vadību izstrādāja pilotprojektu, kurā vecākās grupiņas bērni zinības apgūst skolas telpās. Pilotprojektu izdevies realizēt, pateicoties pirmsskolas izglītības iestādes “Buratino” bērnu vecāku, personāla, vadītājas Sarmītes Bukavas un Valmieras sākumskolas direktores Ingas Zariņas-Bojāres atsaucībai un atvērtībai jaunām idejām,”

norāda Valmieras Izglītības pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Solvita Andžāne, piebilstot, ka šis nav viena gada projekts, un cer, ka šāda prakse varētu tikt īstenota arī turpmāk.

Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Buratino” vadītāja Sarmīte Bukava uzskata, ka  pirmsskolas vecuma bērniem šis pilotprojekts ir iespēja ne tikai vienmērīgi adaptēties skolas videi, bet arī iepazīt savu nākamo iespējamo skolu. “Saņemot piedāvājumu no Valmieras Izglītības pārvaldes, to rūpīgi izvērtējot, apspriežoties ar kolektīvu, aptaujājot bērnu vecākus, kopīgi tam piekritām. Valmieras sākumskolas direktore Inga Zariņa-Bojāre skolas 1.stāvā laipni ierādīja telpas netālu no sporta zāles, ko ar Valmieras Izglītības pārvaldes atbalstu varējām sākt pielāgot pirmsskolas vajadzībām, lai bērniem nodrošinātu ierasto režīmu – nodarbības, pastaigas un aktivitātes svaigā gaisā, maltīti trīs reizes dienā un pusdienlaika gulēšanu.  Ir iegādātas mēbeles, mīkstais inventārs un citas nepieciešamās lietas, lai pirmsskolas vecuma bērniem varētu nodrošināt visu nepieciešamo pilnvērtīgai attīstībai. Šī gada 28.augustā Valmieras sākumskolā bērnu vecākiem tika rīkota Atvērto durvju diena, lai iepazīstinātu ar mācību procesu jaunajās telpās, savukārt jau 2.septembrī “Pūcītes” grupiņas bērni piedalījās svinīgajā Zinību dienas pasākumā un tika iepazīstināti ar skolas kolektīvu. Jāsaka, ka skolā tiekam ļoti draudzīgi uzņemti. Lielākie skolas bērni tur rūpi, pieskata un palīdz mazākajiem. “Pūcītes” bērniem būs iespēja piedalīties arī kādā mācību stundā, lai izzinātu mācību procesu un noskaidrotu, ko nozīmē būt skolēnam, kā arī bērni varēs apmeklēt skolas piedāvātās interešu izglītības nodarbības,” stāsta S.Bukava. Bērnudārza “Buratino” vadītāja atklāja, ka grupiņai nosaukums “Pūcītes” dots apzināti, jo arī Valmieras sākumskolas logo ir attēlota pūce.

Ernesta mamma Dace Kuplā pirmsskolas grupiņas iekļaušanai skolā saskata vairākas priekšrocības.

“Kad bērnudārza vadītāja un audzinātājas iepazīstināja ar šo ideju, saskatīju to, kā ļoti lielu ieguvumu. Man ir trīs bērni – viena meita mācās Valmieras Valsts ģimnāzijā, otra meita – Valmieras sākumskolā, bet dēls ir vēl pirmsskolā. Līdz ar grupiņas atvēršanu Valmieras sākumskolas telpās dēlu varu vest uz bērnudārzu kopā ar vecākajām māsām. Domāju, ka bērniem daudz vieglāk pielāgoties vides maiņai ir tāpēc, ka ar viņiem kopā ir tās pašas skolotājas un skolotāju palīgs, kuri bija iepriekšējās bērnudārza telpās.

Nodarbībām tiek piedāvāts izmantot skolas infrastruktūru, padarot tās interesantākas – bērni var darboties skolas amfiteātrī, bibliotēkā, tāpat izmantot arī netālu esošo Ģīmes dabas taku. Pavisam tuvu atrodas arī Putriņu mežs un Dzelzs tilts pār Gauju, kur mazie pirmsskolēni audzinātāju pavadībā varēs doties pastaigās un izzināt dabu. Semināra ielā, kas ir salīdzinoši tuvu Valmieras sākumskolai, ir rotaļlaukums, kur bērni, aktivitāšu dažādošanai, varēs doties spēlēties.”

Valmieras pilsētas pašvaldība un Valmieras Izglītības pārvaldes pateicas visām iesaistītajām pusēm par iespēju īstenot pilotprojektu un radīt bērniem piemērotus apstākļus pasaules izzināšanai!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220 aicina darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU Rūjienas autoostā DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem pasažieru apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar ierakstu par profesionālajām zināšanām (95.kods) labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: ·darbu stabilā uzņēmumā ·darba samaksu 800 – 1100 EUR (bruto) ·sociālās garantijas ·dinamisku un profesionālu darba vidi · profesionālu apmācību un karjeras izaugsmes iespējas Īsu profesionālās dzīves aprakstu (CV) - ar norādi „Autobusa vadītājs Rūjienas autoostā” iesniegt: ·sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv ·personīgi Rūjienas autoostas kasē Brīvības ielā 12,Rūjienā,Rūjienas novadā,LV-4240 vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 · Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informācija: 26481361 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brīvības iela 12, Rūjiena, Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-18 Kontaktpersona: CV ar norādi „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA Dižozols ir viens no vadošajiem mežu apsaimniekošanas un koksnes tirdzniecības uzņēmumiem Baltijā, gadā realizējot vairāk kā 600 000 m3 apaļo kokmateriālu. Uzņēmums pēdējo četru gadu laikā ir audzis par vidēji 80% gadā un turpina izaugsmes ceļu. Aicinām komandai pievienoties atbildīgu, precīzu un ar vēlmi profesionāli attīstīties koksnes pārvadājumu JAUNĀKO LOĢISTIKAS SPECIĀLISTU. Atbilstoši pretendenta pieredzei, kvalifikācijai un interesēm, atlases procesa gaitā vienosimies par kandidātam piemērotāko pozīciju. Jaunākā loģistikas speciālista pozīcijai izskatīsim arī pieteikumus bez iepriekšējas darba pieredzes. Mēs piedāvājam: Atalgojums: konkurētspējīgs atalgojums, kas atkarīgs no kandidāta kvalifikācijas un pieredzes, 1500 līdz 2500 EUR pirms nodokļu nomaksas. Darba laiks un lokācija: pilna laika 40 stundu darba nedēļa, iespēja strādāt Rīgas vai Valmieras birojā. Papildus ieguvumi: Mūsdienīga un ērta darba vide strauji augošā un inovatīvā uzņēmumā. Darbiniekiem nodrošinām mobilo telefonu ar apmaksātu bezlimita pieslēgumu, klēpjdatoru, apmacības un saliedēšanas pasākumus, kā arī citus mūsdienīga un starptautiska uzņēmuma ieguvumus. Darba pienākumi: Sauszemes kokmateriālu pārvadājuma ikdienas plānošana, koordinēšana un uzskaite; Nodrošināt dokumentu apriti, transporta un loģistikas uzņēmumiem,komunikācija starp uzņēmuma nodaļām, sagatavot nepieciešamās atskaites; Veidot sadarbību ar pakalpojuma sniedzējiem un klientiem; Nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu gan uzņēmuma ietvaros, gan klientiem; Problēmjautājumu operatīva risināšana; Sasniegt augstus un pozitīvus nodaļas rezultātus; Sekot līdzi nozares izmaiņām, kā arī loģistikas procesu attīstīšana un pilnveidošana. Prasības kandidātam: Vēlama pieredze kravu pārvadājumu plānošanā un koordinēšanā vai pieredzetransporta un/vai loģistikas kompānijā; Augsta atbildības sajūta, spēja koncentrēties un prasme patstāvīgi organizēt darba procesu; Mērķtiecība uz rezultātu, izturība pret stresa situācijām, disciplinētība; Pārvaldīt MS Office programmatūru un citas pamata datorprasmes; Analītiska domāšana, spēja strādāt ar liela apjoma informāciju, precizitāte, spēja pievērst uzmanību detaļām; Prasme efektīvi organizēt un plānot savu darbu, vienlaicīgi veicot vairākus uzdevumus; Labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt komandā, kā arī spēja komunicēt ar dažāda līmeņa un rakstura cilvēkiem; Obligātas Latviešu valodas zināšanas, krievu – vēlams, angļu - vēlams; B kategorijas vadītāja apliecība. CV un pieteikuma vēstuli ar norādi “JAUNĀKAIS LOĢISTIKAS SPECIĀLISTS (LOĢISTS)” lūgums sūtīt uz e-pastu: kristaps.lapsa@dizozols.ir Jautājumu gadījumā zvanīt: 8877. Sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrajai atlases kārtai. Profesija: LOĢISTIKAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-29 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu:kristaps.lapsa@dizozols.lv Jautājumu gadījumā zvanīt:8877 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SIA Dižozols ir viens no vadošajiem mežu apsaimniekošanas un koksnes tirdzniecības uzņēmumiem Baltijā, gadā realizējot vairāk kā 600 000 m3 apaļo kokmateriālu. Uzņēmums pēdējo četru gadu laikā ir audzis par vidēji 80% gadā un turpina izaugsmes ceļu. Aicinām komandai pievienoties atbildīgu, precīzu un ar vēlmi profesionāli attīstīties KOKSNES IEPIRKUMU PROJEKTU VADĪTĀJS VIDZEMĒ. Speciālista pozīcijai izskatīsim arī pieteikumus bez iepriekšējas darba pieredzes koksnes tirdzniecības jomā, bet ar pieredzi preču un pakalpojumu pārdošanā. Mēs piedāvājam: Atalgojums: konkurētspējīgs atalgojums, kas atkarīgs no kandidāta kvalifikācijas un pieredzes, 1500 līdz 2500 EUR pirms nodokļu nomaksas. Darba laiks un lokācija: pilna laika 40 stundu darba nedēļa, iespēja strādāt Rīgas vai Valmieras birojā. Papildus ieguvumi: Mūsdienīga un ērta darba vide strauji augošā un inovatīvā uzņēmumā. Darbiniekiem nodrošinām darba automašīnu, mobilo telefonu ar apmaksātu bezlimita pieslēgumu, klēpjdatoru, apmacības un saliedēšanās pasākumus, kā arī citus mūsdienīga un starptautiska uzņēmuma ieguvumus. Darba pienākumi: Ikdienas darbs ar klientiem (koksnes piegādātājiem); Jaunu klientu piesaiste un darba uzsākšana; Darba organizēšana komandā, sadarbība ar citiem uzņēmuma departamentiem; Saražotā koksnes apjoma ikmēneša piegāžu plānošana. Prasības kandidātiem:Vēlama pieredze darbā kādā no koksnes piegādes ķēdes posmiem; Vēlama pieredze aktīvā pārdošanas darbā; Augsta atbildības sajūta, spēja koncentrēties un prasme patstāvīgi organizēt darba procesu; "Viss ir paveicams" attieksme, mērķtiecība uz rezultātu, izturība pret stresa situācijām, disciplinētība; Pārvaldīt MS Office programmatūru un citas pamata datora prasmes; Analītiska domāšana, spēja strādāt ar liela apjoma informāciju, precizitāte, spēja pievērst uzmanību detaļām. Prasme efektīvi organizēt un plānot savu darbu, vienlaicīgi veicot vairākus uzdevumus; Labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt komandā, kā arī spēja komunicēt ar dažāda līmeņa un rakstura cilvēkiem; Obligātas Latviešu valodas zināšanas, krievu – vēlams, angļu - vēlams; B kategorijas vadītāja apliecība. CV un pieteikuma vēstuli ar norādi “KOKSNES IEPIRKUMU PROJEKTU VADĪTĀJS VIDZEMĒ’’ lūgums sūtīt uz e-pastu : rihards.veide@dizozols.ir Jautājumu gadījumā zvanīt: 8877. Sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrajai atlases kārtai. Profesija: IEPIRKUMU STRUKTŪRVIENĪBAS VADĪTĀJS /DIREKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-29 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu:rihards.veide@dizozols.lv Jautājumu gadījumā zvanīt:8877 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri