Valmieras Ziņas

Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā pagaidām laulības reģistrēs bez viesu klātbūtnes

Jau ziņots, ka no 12.maija Latvijā mazināti ierobežojumi virknē jomu, tostarp atļauts pulcēties līdz 25 cilvēkiem. Par to, kā tas ietekmējis laulību ceremoniju norisi Valmierā, informē Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļas (VPDZN) vadītāja Ieva Miķīte-Plusniņa.

Attiecībā uz laulībām, joprojām ir jāievēro šādi ierobežojumi, kas attiecas gan uz publiskām iekštelpām, gan publiskām ārtelpām:

  • personām ir jāievēro savstarpēja divu metru distance;
  • personām ir jāievēro citi valstī noteiktie sociālās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Lai nodrošinātu minētos ierobežojumus, izvērtējot telpu pieejamību, tostarp zāles interjera materiālus un citus faktorus, pēc 12.maija VPDz nodaļā laulības reģistrācijas turpinās veikt VPDzN “mazajā zālē”. Šajā zālē laulības ir iespējams veikt, klātesot personām, kuras vēlas noslēgt laulību un diviem pilngadīgiem lieciniekiem, kā arī fotogrāfam. No VPDzN puses piedalīsies tikai ceremonijas vadītājs.

Laulības reģistrācijas atsāks veikt VPDzN “Ceremoniju zālē”. Šajā zālē laulības pagaidām gan būs iespējams veikt, klātesot personām, kuras vēlas noslēgt laulību un diviem pilngadīgiem lieciniekiem, kā arī fotogrāfam. No VPDzN puses piedalīsies ceremonijas vadītājs un muzikālais mākslinieks.

“Ceremoniju zālē” laulības reģistrācijas ar viesu līdzdalību pašreiz vēl netiks veiktas, līdz jautājumu izzināšanai un saskaņošanai ar Slimību profilakses un kontroles centru par zāles interjera materiāliem un vīrusa pārnesi uz tiem.

Vienlaikus, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam, sadarbībā ar laulājamajiem, tiek plānotas laulības reģistrācijas brīvā dabā.

Ieva Miķīte-Plusniņa aicina arī turpmāk izsludinātās ārkārtas situācijas dēļ iespēju robežās saziņu ar VPDzN darbiniekiem veikt attālināti, izmantojot tālruni, e-pasta adresi vai portālu latvija.lv.

VPDz nodaļa apmeklētājus pieņem atbilstoši iepriekš veiktam pierakstam.

Kontaktinformācija:

Tālruņi: 642 25313; 642 25913;   2 5620055

E-pasta adrese: dzimtsaraksti@valmiera.lv

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri