Valmieras Ziņas

Valmieras pašvaldība nākamgad vērtēs iespējas atteikties no svētku salūtiem (9)

Lasīšanas laiks: 2 min

Igaunijas pilsētas Valga, Pērnava un Otepē šoreiz nerīkos gadumijas uguņošanu, jo sabiedrībā aizvien biežāk izskan viedoklis, ka tas nav vienīgais veids, kā izlietot svētkiem atvēlētos līdzekļus, turklāt pirotehnika piesārņo vidi un salūta troksnis rada stresu dzīvniekiem, informē ziņu aģentūra LETA.

Sekojot Igaunijas pilsētu piemēram, arī Latvijas pašvaldības sāk apsvērt iespēju atteikties no svētku uguņošana, sagaidot Jauno gadu. Nākamajā gadā Siguldas novada pašvaldība veiks autorizētu iedzīvotāju aptauju e-pakalpojumu portālā “e.sigulda.lv” par to, vai atteikties no uguņošanas gadumijā. 

Portāla “Valmieras Ziņas” lasītāji rosināja arī mūs pilsētā attiekties no Jaunā gada uguņošanas, tādēļ publicējām aptauju, kurā viedokli pauda vairāki simti lietotāju. Pārliecinošs vairākums no viņiem atbalsta ideju par atteikšanos no salūta rīkošanas.

Lai noskaidrotu vietvaras nostāju šajā jautājumā, vērsāmies Valmieras pilsētas pašvaldībā. Sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa informēja:

“Jaungada salūts ir simboliska un vienojoša tradīcija, kurai pagaidām krāšņuma un izmaksu ziņā nav līdzvērtīgu alternatīvu. Arī 2020.gads Valmierā tiks sagaidīts ar svētku salūtu pilsētas centrā. 

Tomēr, ņemot vērā iedzīvotāju interesi, pašvaldība nākamgad vērtēs iespējas atteikties no svētku salūtiem. Tiks rosināta diskusija pašvaldības domē, kā arī ikgadējā iedzīvotāju aptaujā tiks ietverti attiecīgi jautājumi visaptveroša viedokļa izzināšanai.

Iedzīvotāju aptauju pašvaldība plāno izsludināt 2020.gada sākumā, to publicējot pašvaldības informatīvajā izdevumā “Valmiera”, kā arī pašvaldības mājaslapā www.valmiera.lv.

Jau šobrīd Valmieras pilsētas pašvaldība ir atteikusies no svētku salūta valsts svētkos novembrī. Arī citos masu publiskajos pasākumos tiek ieviestas videi draudzīgas svētku svinēšanas iniciatīvas.

Daba ir Valmieras vērtība, kuras saglabāšana ir valmieriešu un pilsētas pašvaldības vērtība ikdienā. Videi draudzīgs dzīvesveids un domāšana ir neatņemama Valmieras attīstības sastāvdaļa.”

Plašāka informācija par gadumijas pasākumiem un ierobežojumiem saistībā ar Jaunā gada sagaidīšanu Valmierā pieejama šeit.

    Ags - 30.12.2019

    Salūts saliedē cilvēkus. Neatņemiet svētku sajūtu. Tā jau 18. novembrī tā sajūta ir atņemta un visi brauc uz Rīgu

      Anna - 30.12.2019

      Svētku sajūtu mēs katrs radam sev paši, tam nav vajadzīgs salūts… Tā ir gaisā izšauta nauda pilnīgi bez jēgas. Tā vietā tiešām labāk jau pieminēto gaismas šovu. Priekš tiem, kuri nespēj paši priecāties…

      dāvids - 30.12.2019

      Un gaismas šovs būs lētāks??? Smieklīgi! Vajag apdomāt kārtīgi, pirms rakstīt.

      Sanita - 30.12.2019

      Noteikti, daudzi radīs sev paši. Varu iedomāties, kas notiks ielās, kad salūtu šaus pie katras mājas stūra!

    Kristaps - 30.12.2019

    Salūta vietā taisiet kaut kādu gaismu šovu. Piemēram ar droniem. https://youtu.be/OfWNEH1B4i4

    nez nez - 30.12.2019

    man katru dienu pa pilsetu ejot ir saluts un neliela panika iezogas, kad apmelmanu barins ar pipi zobos skrien uz benzintanku koncas pirkt, a tur netalu uzraksts bac bladac man uzspraga prats

    Jaunā - 30.12.2019

    Uzskatu, ka salūtu vajag. Tā ir kopā būšana un prieka sajūta.
    Priekš manis salūts ir neatņemama sastavdaļa.

    kopa busanu un tautas vienotibu - 31.12.2019

    var izjust kad blondine zila zhihda kostiima klunkuro a pilsetu un streso ka veikaal rits ir nocelts viskijs, tas labi palidz veicinat sis nozares boikotu, ja vajag akcizes nodokli iekaset, uzliek bananiem, lielaks pateretaju loks ne tikai vechi un vecenes no 18 gadiem

    leo - 01.01.2020

    Mūsu ğimenē radās ideja, ka vajadzētu ziedot līdzekļus pilsētu salūtam un aizliegt nekontrolētu privāto uguņošanu, jo atsakoties no pilsētas galvenā pasākuma, dubultosies privāto aktivitātes un troksnis un ekoloğiskais sliktums nemazināsies.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: debitoru rēķinu sagatavošana un izrakstīšana debitoru uzskaites veikšana un parādu kontrole/uzraudzība bankas darījumu uzskaite un grāmatošana grāmatvedības procesu digitalizācijas un automatizācijas pilnveidošana darba samaksas aprēķinu veikšana darbinieku aizvietošanas gadījumos citu ar grāmatvedību saistītu uzdevumu izpilde atbilstoši uzņēmuma vajadzībām Prasības kandidātiem: augstākā vai profesionālā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitātē zināšanas grāmatvedību relamentējošos normatīvajos aktos pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā "Horizon", kas tiks uzskatīta par priekšrocību labas MS Office zināšanas labas komunikācijas un sadarbības prasmes spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus teicamas latviešu valodas zināšanas Piedāvājam: darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem labumu grozu atbilstoši koplīgumam līdzmaksājumu sporta aktivitātēm atalgojumu no EUR 1420 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2026.gada 03.jūlijam, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: GRĀMATVEDIS (KONSULTANTS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-07-03 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

SIA “VENDOR” aicina pievienoties komandai –  Klientu konsultantu/-i! SIA “VENDOR” ir ERGO apdrošināšanas oficiālais partneris klientu piesaistē, un šobrīd mēs paplašinām savu komandu. Ja vēlies strādāt attālināti, plānot savu darba dienu pats un attīstīt jaunas prasmes dinamiskā vidē – šī iespēja ir domāta tieši Tev!  ✅Tavi galvenie darba pienākumi: Konsultēt klientus par ERGO apdrošināšanas produktiem Piesaistīt jaunus klientus un sniegt tiem nepieciešamo informāciju Veidot individuālu komunikāciju ar potenciālajiem klientiem (telefoniski, tiešsaistē vai klātienē) Darbs ar uzņēmuma iekšējo sistēmu ✅Ko mēs piedāvājam: Elastīgu, brīvi plānojamu darba grafiku Iespēju strādāt attālināti visā Latvijā  Atbalstošu un uz sadarbību vērstu komandu Uz sasniegumiem balstītu atalgojuma sistēmu Iespēju attīstīt profesionālās prasmes un veidot karjeru ✅ Ko mēs sagaidām no Tevis: Gatavību mācīties un apgūt jaunas prasmes Proaktīvu pieeju un atbildību ikdienas darbā Ieinteresētību personīgajā un profesionālajā izaugsmē Pieredze apdrošināšanas jomā tiks uzskatīta par priekšrocību (bet nav obligāta) 📩 Sūti savu CV: vakances@vendorlatvija.lv Piesakies un kļūsti par daļu no mūsu komandas! Kopā mēs varam sasniegt vairāk!  Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2026-07-12 Kontaktpersona: Jānis Vanags Tālrunis: 28769949 E-pasts: vakances@vendorlatvija.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Tiešās pārdošanas konsultants/-e sadarbībā ar “TET” Mēs Baltic Sales Solutions, oficiālais Tet sadarbības partneris, aicinām komandā enerģiskus un ambiciozus cilvēkus, kuri vēlas kopā attīstīties, augt un sasniegt savus un uzņēmuma mērķus. Tavs darbs būs: 🏠 Klientu apmeklēšana viņu dzīvesvietās pēc iepriekš sagatavota darba uzdevuma– gan jauni, gan esoši Tet klienti 💬 Tet produktu un pakalpojumu prezentēšana un konsultēšana klātienē (internets, TV, elektrība, viedie risinājumi) 🔍 Individuāli piemērotāko risinājumu atrašana katram klientam Ko mēs meklējam: Tu labprāt komunicē un nebaidies uzsākt sarunu Esi pozitīvs, enerģisks un gatavs mācīties Vēlies strādāt dinamiskā vidē un redzēt savu darba rezultātu augam Ko mēs piedāvājam: 🏆 Darbu ar atpazīstamu un uzticamu zīmolu — Tet  👥 Iespēju būt līderim un veidot savu komandu 🗺 Darba iespējas visā Latvijā – strādā savā pilsētā vai tās tuvumā 💸Stabilus, taču neierobežotus ienākumus: fiksēta mēnešalga 780 (bruto) + bonusi no pārdotā. Sūti savu pieteikumu ar norādi "Valmiera" uz: darbs@balticsalessolutions.lv Profesija: KLIENTU /PĀRDOŠANAS KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-07-05 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz darbs@balticsalessolutions.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri