Valmieras Ziņas

Valmieras novadā vizītē – Latvijas un Igaunijas prezidenti

Lasīšanas laiks: 3 min

No 24. līdz 26. aprīlim valsts vizītē Latvijā viesojās V. E. Igaunijas prezidents Alars Kariss (H. E. Mr Alar Karis) ar dzīvesbiedri Sirji Karisu (Mrs Sirje Karis). 26. aprīlī Igaunijas prezidents ar kundzi un Latvijas Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Levites kundzi viesojās Valmieras novadā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Vizītes galvenais mērķis bija drošības jautājumus pārrunāšana, abu valstu ekonomiskās sadarbības stiprināšana un dažādu aktuālo jautājumu apspriešana.

Ņemot vērā Indriķa hronikas ietekmi abu tautu vēstures stāsta veidošanā, pirmā vizītes vieta, kur Valmieras novadā viesojās Latvijas un Igaunijas prezidenti ar kundzēm, bija Rubenes evaņģēliski luteriskā baznīca. Tur viņus sagaidīja mācītājs Gints Polis, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks ar dzīvesbiedri Ilzi Ulmi-Baiku un Valmieras muzeja vēstures nodaļas vadītāja Liene Rokpelne.

Rubene ir viena no iespējamām vietām, kur viduslaikos Imeras novadā veidojās kristīgā kopiena. Iespējams, tieši te latgaļus uz kristīgiem dievkalpojumiem kopā pulcināja Livonijas hronikas autors Indriķis jeb Heinrihs. Tā dēvētā Indriķa hronika ir senākā Latvijas teritorijā tapusī hronika, kas vēsta par kristīgās ticības ienākšanu, personībām, cīņām Livonijā, kas aptver mūsdienu Latvijas un Igaunijas teritoriju. Dievnamā izvietota multimediāla ekspozīcija “Pa Hronikas pēdām”. Tā ļauj ikvienam baznīcas apmeklētājam iepazīties ar būtiskiem kultūrvēstures notikumiem gan plašākā reģiona kontekstā, gan arī sīkāk apskatot Rubenes baznīcas divu priesteru – Livonijas Indriķa un Kristofa Hardera – personības.

Pēc tam Latvijas un Igaunijas prezidenti devās uz Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcu. Godinot Vīlandes Skolnieku rotas kareivi Viktoru Andersonu, kurš 1919. gada 26. maijā, cīnoties ar Sarkano armiju par Valmieras atbrīvošanu, Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas tornī krita kaujā, prezidenti nolika ziedus pie piemiņas plāksnes. 1919. gada 26. maijā Valmieru no lieliniekiem atbrīvoja igauņu karaspēks, kura sastāvā bija Vīlandes Skolnieku rota. Igauņu puišu iedvesmoti, cīņai pievienojās arī Valmieras jaunieši. Vēlāk, apvienojoties ar cēsniekiem, izveidojās brīvprātīgo Cēsu pulka Skolnieku rota, kas piedalījās gan Cēsu kaujās, gan turpmākajās Latvijas brīvības cīņās.

Andra Levites kundze un Sirje Karisas kundze apmeklēja Valmieras SOS Bērnu ciematu. Prezidentu kundzes pavadīja Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Jāņa Baika dzīvesbiedre Ilze Ulme-Baika. Mājīgā atmosfērā un sirsnīgās sarunās kundzes iepazinās ar vienu SOS Bērnu ciemata ģimeni un uzzināja par ciemata darbību.

Pēc tam Latvijas un Igaunijas prezidenti ar dzīvesbiedrēm apmeklēja Vidzemes Augstskolu, uzzinot par tās darbību, mērķiem, pētniecisko darbu, projektiem, kā arī priekšrocībām un izaicinājumiem, esot reģionālajai augstskolai un spējot veiksmīgi reaģēt uz uzņēmēju pieprasījumu darba tirgum. Tāpat bija iespēja izmēģināt virtuālās realitātes laboratorijas tehnoloģijas.

Vizītes izskaņā abu valstu prezidenti viesojās SIA “Rūjienas saldējums”, uzzinot arī par uzņēmuma veiksmes stāstu, pirms septiņiem gadiem kļūstot par ASV kompānijas “Minimelts Co” saldējuma bumbiņu ražotāju un izplatītāju Eiropā. Par to klātienē pastāstīja “Minimelts Co” dibinātājs Toms Mozijs, atklājot, kāpēc investoram no ASV uzticams un saistošs šķitis salīdzinoši mazs uzņēmums Rūjienā. Tas bija lielisks pavērsiens uzņēmuma darbībā, un pašlaik Rūjienas saldējums ceļo uz vairāk nekā 20 valstīm, tostarp uz Igauniju. Tālākās un eksotiskākās ir Gvatemala un Maurīcija. Par spīti karam produkcija tiek eksportēta arī uz Ukrainu.

Igaunijas prezidenta valsts vizīte Latvijā noslēdzās ar sirsnīgām atvadām simboliskā vietā – Unguriņu robežpunktā pie Latvijas–Igaunijas robežas. Pie Baltijas ceļam veltītās skulptūras ar muzikālu priekšnesumu uzstājās folkloras kopas “Dzīne” un “Lõõtsanøøbid”.

Delegāciju uzņēma Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Vidzemes Augstskolas rektore Agnese Dāvidsone, asociētais profesors, padomes loceklis Gatis Krūmiņš, SIA “Rūjienas saldējums” īpašnieks Igors Miezis un “Minimelts Co” dibinātājs Toms Mozijs, Valmiermuižas alus saimnieks Aigars Ruņģis, Valmieras novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Jānis Olmanis, Valmieras novada Attīstības pārvaldes vadītāja Evija Nagle un ārējo sakaru organizatore, projektu vadītāja Eva Monika Švarca.

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri