Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – ūdens aktīvās atpūtas uzņēmuma “Vidzemes laivas” saimnieks Arnis Seņkāns

Lasīšanas laiks: 3 min

Sagaidot pirmo pavasara mēnesi, tiekamies ar ūdens sporta, tūrisma un aktīvās atpūtas uzņēmuma “Vidzemes laivas” saimnieku Arni Seņkānu, lai uzzinātu kā teikām apvītais Burtnieka ezers kļuvis par iedvesmu uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Arnis ir dzimis un audzis Burtniekos un dzīves laikā pavisam dabiski ir kļuvis par Burtnieka ezera patriotu – viena no vilinošākajām un skaistākajām vietām saimnieka redzējumā jau kopš bērnības. Makšķerēšana jau sākotnēji ir bijusi Arņa vaļasprieks un, gadiem ejot, kā loģisks hobija turpinājums dzimusi ideja par savu tūrisma uzņēmumu. Vispirms ar Lauku atbalsta dienesta palīdzību tika iegādātas laivas, ko piedāvāt nomā makšķerniekiem un Burtnieka ezera ainavu baudītājiem. Tad parādījās arī laivu motori, vēja dēļi, SUP dēļi un viss pārējais. Burtnieka ezers un tā apkārtne ir bagāta ar dabas skaistumu, vēstures un kultūras mantojumu, kas aizraus ikvienu, kurš tam ļausies. Tieši tādēļ vēlēšanās piedāvāt plašākas atpūtas iespējas Burtnieku viesiem un attīstīt biznesu šajā vietā bijusi pašsaprotama. Par “Vidzemes laivu” tapšanu droši var apgalvot – hobijs ir pārtapis biznesā!

Burāšana ar vēja dēli ir dinamisks, interesants un ļoti aizraujošs sporta veids – vēl viens no saimnieka hobijiem, kas realizējams Burtnieka ezerā. Vēlēšanās iepazīstināt arvien vairāk interesentus ar šo aktīvās atpūtas iespēju, kalpoja kā dzinējspēks tālākai uzņēmuma piedāvājuma paplašināšanai. Nu jau pirms septiņiem gadiem, apvienojot sen iecerētu Arņa sapni un Burtnieku jauniešu centra vadītājas Daigas Kīnas iniciatīvu, tika uzsākta vasaras burāšanas nometņu “Nāc burāt!” tradīcija, kas turpināsies arī šogad.  Ar Valmieras novada pašvaldības atbalstu pagājušajā gadā tika uzsākta programma “Vindsērfings VISIEM!”, kur gan pieaugušie, gan bērni ar dažāda līmeņa zināšanām un prasmēm “Vidzemes laivās” var apgūt vindsērfinga pamatus un spert pirmos soļus šajā sporta veidā. Tomēr darbs ar bērniem un jauniešiem uzņēmējam ir īpaši mīļš – tieši viņos varot saredzēt patiesu aizrautību, attīstību un dzīvesprieku, kā arī pats gūt gandarījumu par impulsa sniegšanu jauniešu interesēm un izaugsmei.

Arnis ir pārliecināts – lai piesaistītu tūristu uzmanību un attīstītu uzņēmumu, nav obligāti jārada kas pilnībā jauns, bet gan jāseko līdzi aktualitātēm un pārstāvētās sfēras attīstībai. Iedvesma jāmeklē līdzcilvēkos, dabā, citu tūrisma uzņēmēju panākumos, spēku iespējams rast komandas darbā un jaunu sadarbību veidošanā. Noteikti ir jāpaplašina savs redzesloks arī tehniskajos jautājumos, lai nodrošinātu modernus un augstas kvalitātes pakalpojumus. Arī savstarpēja tūrisma uzņēmēju sadarbība ir veiksmes atslēga – ne tikai palīdzot viens otram ikdienā, bet arī veidojot attīstības plānus tuvākai un tālākai nākotnei par tūristam draudzīgas vides labiekārtošanu.

“Vidzemes laivas” piedāvājumu iemīļojuši aizrautīgi makšķernieki, burātāji, laivotāji, uz vasaras nometnēm pulcējas bērnu un jauniešu bariņi, kopīgu atpūtu un sportiskas aktivitātes bauda dažādi kolektīvi. Kopā piedzīvoti arī dažādi interesanti un amizanti atgadījumi – Burtnieka ezerā atrasti dārgumi jeb laiva, ko apdzīvojuši neskaitāmi daudz gliemežu un zušu mazuļi, reiz ezera vidū viesis pazaudējis laivas motoru un daudzi citi, ko atcerēties ar smaidu uz lūpām. Saimnieks nākotnē saredz izaugsmes iespējas plašāka mēroga vietējo un ārzemju tūristu piesaistīšanā, ķeroties klāt plāniem par naktsmītnes izveidošanu pie laivu bāzes un katamarānu nomu.

Sarunu noslēdzam ar ceļavārdiem no “Vidzemes laivu” saimnieka tiem, kuri saistīti ar tūrisma uzņēmējdarbību vai plāno iesaistīties šajā nozarē. Viņš aicina nenokārt degunu, turpināt attīstīt iesākto un meklēt kopīgu valodu un sadarbības iespējas arī ar citiem tūrisma uzņēmējiem, lai kopā paveiktu vairāk. Arnis aicina viesoties Burtniekos un iepazīt šo teiksmaino vietu, aktīvi atpūsties un izmantot plašo “Vidzemes laivu” piedāvājumu: “Baudiet un novērtējiet dabas sniegto burvību, kas ir mums apkārt!”

Nākamajā mēnesī dosimies ciemos uz Rūjienas pusi, pie kalēja darbnīcas “Kalnmesteri” saimnieka, lai uzzinātu vairāk par viņa tūrisma uzņēmējdarbības stāstu.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri