Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – šokolādes ražotnes “R Chocolate” dvēsele Raisa Jablonska

Lasīšanas laiks: 3 min

Trikātas centrā ļoti bieži gaisā virmo šokolādes smarža, un izņēmums nav arī aukstas ziemas dienas agra pēcpusdiena, kad viesojamies šokolādes ražotnē “R Chocolate”, kur šokolādes brīnumdarbus rada Raisa Jablonska ar ģimeni.

Pirms desmit gadiem ģimene sākusi domāt par savu uzņēmējdarbību un prātojusi, kas varētu būt joma, kurā uzsākt savu biznesu. Gaidot ciemos māsu, Raisa gatavojusi desertu. Tajā brīdī apjautusi, ka šokolāde viņai ir vēl gana liels nezināmais, un sapratusi, ka grib ar to strādāt. Tāpat bijis skaidrs, ka ražotnei jāatrodas Trikātā, lai gan sākotnēji tuvāko loks uz šo ideju raudzījušies diezgan skeptiski. Tomēr tieši trikātieši ir lielākais atbalsts, un to uzņēmuma īpašnieki izjūt ik uz soļa. Uzsākot uzņēmējdarbību, lielākais šķērslis bijis bailes no nezināmā. Tomēr, ja sāktu šo visu vēlreiz no sākuma, tad nešaubīgi to darītu daudz ātrāk, kā arī censtos piesaistīt vairāk līdzfinansējuma.

“R Chocolate” ražotie dažādie šokolādes produkti ir gardēžu iecienīti, tos izvēlas patērētāji, kuri novērtē to, ko viņi ēd. Sākotnēji produkciju bija iespējams iegādāties veikaliņā Trikātā. Kādu dienu saņemts zvans no Ventspils: “Mēs gribam tirgot jūsu produkciju!” Kāds bērns no klases ekskursijas pārvedis Trikātā ražoto šokolādi, ko atzinīgi novērtējuši viņa vecāki un izlēmuši, ka vēlas šos produktus tirgot Ventspilī. Nereti Raisa saņem zvanus ar klientu lūgumu izveidot personalizētu piedāvājumu, un viņa bieži ļaujas šādiem izaicinājumiem. Gandrīz nekas nav neiespējams, jo viņa tik ļoti ir “iekšā” šokolādē, ka gandrīz visas lietas sev apkārt spēj redzēt kā šokolādes produktu. Šobrīd “R Chocolate” ražotie produkti ir nopērkami “Rimi Klēts” un “Straupes piens” veikalos, kā arī citās nelielajās tirdzniecības vietās Valmierā un citur Latvijā. Lai mazinātu sezonalitāti, ir radīts saldējums, ko var iegādāties veikaliņā Trikātā. Tāpat arī meistarklases ir veids, kā palielināt apmeklētāju plūsmu laikā, kad pieprasījums pēc šokolādes ir mazāks. Nereti tiek jautāts, kāpēc “R Chocolate” produkciju nevar iegādāties tirdziņos, un atbilde ir pavisam vienkārša – karstā laikā saulē šokolāde kūst, tāpēc tās uzglabāšanai ir stingri noteikumi.

Sākotnēji tūrisma virziens un meistarklases nav bijušas iecerētas, tomēr reiz saņēmusi lūgumu no Trikātas pamatskolas noorganizēt vietējiem skolēniem viesošanos ražotnē. Pēc tam aizvien vairāk tuvējās skolas pieteikušās viesos, un Raisa nolēmusi meistarklases ieviest kā pastāvīgu piedāvājumu. Uz meistarklasēm ierodas ļoti dažādas grupas – skolēni, draugu kompānijas un darba kolektīvi, senioru grupas u.c. Ik pa laikam arī ceļotāji no Igaunijas izvēlas piedalīties šokolādes meistarklasē. Tās ir pieejamas latviešu, angļu un krievu valodā. Lielāko gandarījumu sniedz viesu dzirkstošās acis pēc meistarklases, kā arī tas, ja aktivitātes laikā ir izdevies atkausēt kāda skeptiķa sirdi. Lai arī meistarklasei ir noteikta norises gaita, nav divu vienādu grupu, līdz ar to katras grupas uzņemšanai tiek pielāgota individuāla pieeja. Kad Trikātā viesojas lielākas grupas, daļa dodas uz meistarklasi “Līga Nature Spa” kosmētikas ražotnē, bet otra daļa piedalās šokolādes meistarklasē. Šokolādes ražotnē ir viesojušies apmeklētāji no dažādām valstīm. Visbiežākie ārvalstu viesi ir igauņi, kuri, dodoties iepirkties uz Valmieru, izbrauc caur Trikātu, lai iegādātos “R Chocolate” produkciju. Vieni no tālākajiem viesiem ražotnē ir bijuši no Korejas, kuri informāciju par tūrisma objektu ieguvuši Valmieras Tūrisma informācijas centrā. Visbiežāk cilvēki par šokolādes ražotni Trikātā uzzina no te bijušo viesu jūsmīgajām atsauksmēm.

Jautāta par to, kur smeļas iedvesmu jaunām idejām, Raisa uzsver, ka pilnīgi visu redz šokolādē. Informāciju meklē gan digitālajos resursos, gan televīzijas raidījumos. Jaunas idejas atved arī klienti, pastāstot par inovatīvām idejām un pieredzēto ceļojumos. Raisa ir apguvusi šokolādes maģijas zinības dažādās meistarklasēs, kā arī braukusi mācīties pie franču chocolatier – šokolādes konditora Īrijas ziemeļos.

Sarunas noslēgumā šokolādes burve Raisa iedrošina nesēdēt un negaidīt īsto brīdi, bet realizēt savus sapņus tagad, jo dzīve ir tik īsa. Iespēju ir ļoti daudz, un tikai katrs pats ir sev ierobežojošais faktors. “Ņemiet un realizējiet savus sapņus!”

Nākamajā mēnesī ciemosimies Naukšēnu pusē bioloģiskajā saimniecībā “Pilsgravas”.

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri