Valmieras Ziņas

Valmieras novada tūrisma uzņēmējdarbības pieredzes stāsts – šokolādes ražotnes “R Chocolate” dvēsele Raisa Jablonska

Lasīšanas laiks: 3 min

Trikātas centrā ļoti bieži gaisā virmo šokolādes smarža, un izņēmums nav arī aukstas ziemas dienas agra pēcpusdiena, kad viesojamies šokolādes ražotnē “R Chocolate”, kur šokolādes brīnumdarbus rada Raisa Jablonska ar ģimeni.

Pirms desmit gadiem ģimene sākusi domāt par savu uzņēmējdarbību un prātojusi, kas varētu būt joma, kurā uzsākt savu biznesu. Gaidot ciemos māsu, Raisa gatavojusi desertu. Tajā brīdī apjautusi, ka šokolāde viņai ir vēl gana liels nezināmais, un sapratusi, ka grib ar to strādāt. Tāpat bijis skaidrs, ka ražotnei jāatrodas Trikātā, lai gan sākotnēji tuvāko loks uz šo ideju raudzījušies diezgan skeptiski. Tomēr tieši trikātieši ir lielākais atbalsts, un to uzņēmuma īpašnieki izjūt ik uz soļa. Uzsākot uzņēmējdarbību, lielākais šķērslis bijis bailes no nezināmā. Tomēr, ja sāktu šo visu vēlreiz no sākuma, tad nešaubīgi to darītu daudz ātrāk, kā arī censtos piesaistīt vairāk līdzfinansējuma.

“R Chocolate” ražotie dažādie šokolādes produkti ir gardēžu iecienīti, tos izvēlas patērētāji, kuri novērtē to, ko viņi ēd. Sākotnēji produkciju bija iespējams iegādāties veikaliņā Trikātā. Kādu dienu saņemts zvans no Ventspils: “Mēs gribam tirgot jūsu produkciju!” Kāds bērns no klases ekskursijas pārvedis Trikātā ražoto šokolādi, ko atzinīgi novērtējuši viņa vecāki un izlēmuši, ka vēlas šos produktus tirgot Ventspilī. Nereti Raisa saņem zvanus ar klientu lūgumu izveidot personalizētu piedāvājumu, un viņa bieži ļaujas šādiem izaicinājumiem. Gandrīz nekas nav neiespējams, jo viņa tik ļoti ir “iekšā” šokolādē, ka gandrīz visas lietas sev apkārt spēj redzēt kā šokolādes produktu. Šobrīd “R Chocolate” ražotie produkti ir nopērkami “Rimi Klēts” un “Straupes piens” veikalos, kā arī citās nelielajās tirdzniecības vietās Valmierā un citur Latvijā. Lai mazinātu sezonalitāti, ir radīts saldējums, ko var iegādāties veikaliņā Trikātā. Tāpat arī meistarklases ir veids, kā palielināt apmeklētāju plūsmu laikā, kad pieprasījums pēc šokolādes ir mazāks. Nereti tiek jautāts, kāpēc “R Chocolate” produkciju nevar iegādāties tirdziņos, un atbilde ir pavisam vienkārša – karstā laikā saulē šokolāde kūst, tāpēc tās uzglabāšanai ir stingri noteikumi.

Sākotnēji tūrisma virziens un meistarklases nav bijušas iecerētas, tomēr reiz saņēmusi lūgumu no Trikātas pamatskolas noorganizēt vietējiem skolēniem viesošanos ražotnē. Pēc tam aizvien vairāk tuvējās skolas pieteikušās viesos, un Raisa nolēmusi meistarklases ieviest kā pastāvīgu piedāvājumu. Uz meistarklasēm ierodas ļoti dažādas grupas – skolēni, draugu kompānijas un darba kolektīvi, senioru grupas u.c. Ik pa laikam arī ceļotāji no Igaunijas izvēlas piedalīties šokolādes meistarklasē. Tās ir pieejamas latviešu, angļu un krievu valodā. Lielāko gandarījumu sniedz viesu dzirkstošās acis pēc meistarklases, kā arī tas, ja aktivitātes laikā ir izdevies atkausēt kāda skeptiķa sirdi. Lai arī meistarklasei ir noteikta norises gaita, nav divu vienādu grupu, līdz ar to katras grupas uzņemšanai tiek pielāgota individuāla pieeja. Kad Trikātā viesojas lielākas grupas, daļa dodas uz meistarklasi “Līga Nature Spa” kosmētikas ražotnē, bet otra daļa piedalās šokolādes meistarklasē. Šokolādes ražotnē ir viesojušies apmeklētāji no dažādām valstīm. Visbiežākie ārvalstu viesi ir igauņi, kuri, dodoties iepirkties uz Valmieru, izbrauc caur Trikātu, lai iegādātos “R Chocolate” produkciju. Vieni no tālākajiem viesiem ražotnē ir bijuši no Korejas, kuri informāciju par tūrisma objektu ieguvuši Valmieras Tūrisma informācijas centrā. Visbiežāk cilvēki par šokolādes ražotni Trikātā uzzina no te bijušo viesu jūsmīgajām atsauksmēm.

Jautāta par to, kur smeļas iedvesmu jaunām idejām, Raisa uzsver, ka pilnīgi visu redz šokolādē. Informāciju meklē gan digitālajos resursos, gan televīzijas raidījumos. Jaunas idejas atved arī klienti, pastāstot par inovatīvām idejām un pieredzēto ceļojumos. Raisa ir apguvusi šokolādes maģijas zinības dažādās meistarklasēs, kā arī braukusi mācīties pie franču chocolatier – šokolādes konditora Īrijas ziemeļos.

Sarunas noslēgumā šokolādes burve Raisa iedrošina nesēdēt un negaidīt īsto brīdi, bet realizēt savus sapņus tagad, jo dzīve ir tik īsa. Iespēju ir ļoti daudz, un tikai katrs pats ir sev ierobežojošais faktors. “Ņemiet un realizējiet savus sapņus!”

Nākamajā mēnesī ciemosimies Naukšēnu pusē bioloģiskajā saimniecībā “Pilsgravas”.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri