Valmieras Ziņas

Valmieras novadā nav plānots organizēt balsošanu ārtelpās; kopumā darbosies 37 vēlēšanu iecirkņi

Lasīšanas laiks: 2 min

Gatavojoties pašvaldību vēlēšanām, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) apstiprinājusi kārtību balsošanai ārtelpās, kas dod iespēju pašvaldības vēlēšanu komisijām pie vēlēšanu iecirkņa izveidot speciālu vietu balsošanai automašīnās. Kā portālam “Valmieras Ziņas” pavēstīja Valmieras novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ilze Polka, Valmieras novada vēlēšanu iecirkņos nav plānots rīkot balsošanu automašīnās.

“Ņemot vērā to, ka vēlēšanas jaunveidojamā Valmieras novadā notiks pirmo reizi, kas vēlēšanu komisiju darbiniekiem rada papildu slodzi un stresu, kā arī izvērtējot nepieciešamo resursu pieejamību, novada vēlēšanu komisija nolēma, ka nebūtu lietderīgi rīkot balsošanu ārtelpās. Jaunveidojamā Valmieras novadā darbosies visi 37 vēlēšanu iecirkņi, kas nodrošinās visiem vēlētājiem plašas balsošanas iespējas. Kā jau to paredz likums, vēlētāji var nobalsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī. Tie, kuriem nav iespējams ierasties kādā no vēlēšanu iecirkņiem, var pieteikties balsošanai savā atrašanās vietā,” skaidroja I.Polka.

Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja pastāstīja, ka veiksmīgi izdevies nokomplektēt visu iecirkņu vēlēšanu komisiju sastāvu. Tāpat gatavībā būs rezerves darbinieki, ja kādu no vēlēšanu iecirkņiem Covid-19 saslimšanas dēļ nāktos slēgt vai kādam no darbiniekiem būtu jādodas pašizolācijā. Lai novērstu šādu notikumu gaitu, visi vēlēšanu komisiju darbinieki būs pilnībā vakcinēti pret Covid-19.

I.Polka uzsvēra, ka vēlēšanu iecirkņos gan darbiniekiem, gan apmeklētājiem būs stingri jāievēro valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi – mutes un deguna aizsegu lietošana, 2 metru distances ievērošana, roku un virsmu dezinficēšana u.c.  Vēlētājiem uz balsošanu jāņem līdzi sava pildspalva. Iecirkņos būs noteikts maksimālais skaits cilvēku, kas var vienlaikus atrasties iecirknī. Veidojoties rindai pie iecirkņa, darbinieki pie ieejas regulēs vēlētāju plūsmu. Vadoties pēc CVK noteiktajām vadlīnijām, regulāri tiks veikta iecirkņu telpu vēdināšana, uz neilgu brīdi apturot vēlētāju apkalpošanu.

Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja atzina, ka šīs vēlēšanas darbiniekiem būs izaicinošas ne tikai pašvaldību reformas un Covid-19 pandēmijas, bet arī tehnisku jaunievedumu dēļ. Pirmo reizi tiks izmantots elektroniskais vēlētāju reģistrs. Šī iemesla dēļ iepriekšējā balsošana sāksies jau 31.maijā, lai varētu pārbaudīt gan jaunās sistēmas darbību, kā arī dotu iespēju vēlēšanu iecirkņu darbiniekiem apgūt darbu ar viedierīcēm, kurās tiks nolasīti un ievadīti dati par katru vēlētāju. Gadījumā, ja datorsistēmā būs novērojami traucējumi, ir sagatavota rezerves procedūra manuālai balsu skaitīšanai, pēc tam datus ievadot sistēmā pēc bojājumu novēršanas.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJU (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: • pārzināt Pašvaldības autoparku, kā arī nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu Pašvaldības iestādēm/struktūrvienībām tā uzturēšanā; • koordinēt darbības, kas saistītas ar Pašvaldības autotransporta reģistrēšanu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā, pasažieru autobusu licenču saņemšanu Autotransporta direkcijā; • nodrošināt Pašvaldības administrācijas ēku Lāčplēša ielā 2 un Rīgas ielā 25C, Valmierā, Valmieras novadā funkcionālo uzturēšanu; • piedalīties saimniecisko preču iegādes, uzskaites un izsniegšanas organizēšanā; • sagatavot specifikācijas noteiktu preču iepirkumu konkursiem Pašvaldības administrācijas vajadzībām - mēbeļu iegādei, grīdas segumu un logu mazgāšanai, ķīmiskās tīrīšanas pakalpojumiem u.c.; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība; • vismaz 2 gadu darba pieredze līdzīgā amatā; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva, precizitāte, spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 1015 EUR līdz 1045 EUR, un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Saimniecības vadītāja/-as amatam” līdz 2021.gada 21.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-21 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

TEHNISKAIS STRĀDNIEKS TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: pārvietot un novietot norādītajā vietā saražoto produkciju, palīgmateriālus u.c.; veikt primāro produkcijas kvalitātes novērtēšanu, šķirot neatbilstošas kvalitātes produkciju; sagatavot produkciju tālākai pārstrādei (šķirošana, svēršana, ievadīšana datu bāzē, pavadzīmes izdrukāšana, reģistrēšana žurnālā); racionāli organizēt savu darbu, iekļauties maiņas uzdevuma izpildei noteiktajā laikā. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; augsta atbildības sajūta; spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; noturīga uzmanība un precizitāte. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); atalgojumu sākot no 900-1100 EUR pirms nodokļu nomaksas; attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi TEHNISKAIS STRĀDNIEKS sūti uz e-pastu adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: TEHNISKAIS STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri