Valmieras Ziņas

Valmieras novada Gada cilvēks – Polina Lipova

Lasīšanas laiks: 4 min

Viņa ir cerība. Kā maza sēkliņa, no kuras izaug saules līdziniece, tā viņa audzē cerību. Ne mirkli neizlaižot no skata sauli, vienā murskulīti satvertas visas jaunās cerībiņas, lai izkaisītos, lai augtu, lai rādītu, ka mūsos ir gaisma. Viņa ir saule un puķe vienlaikus. Viņa ir cerība.

19. novembrī Valmieras novada pašvaldības apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” saņēma Ukrainas iedzīvotāja Polina Lipova (Polina Lypova), kura, dzīvojot Valmierā, sniedza atbalstu Valmierā mītošajiem kara bēgļiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Krievijai sākot karu Ukrainā, Polina Lipova devās bēgļu gaitās uz Valmieru, jo pilsētu iepazina, studējot Vidzemes Augstskolā. “Man Valmierā ir daudz draugu. Kad sākās karš, latvieši bija pirmie cilvēki, kuri piedāvāja savu palīdzību, cilvēki, kuriem es patiešām rūpēju un kuri sniedza neizsakāmu atbalstu,” stāsta Polina.

Polina Ukrainā atgriezās pagājuša gada vasarā pēc Valmierā pavadītiem pieciem mēnešiem. Valmierā pavadīto laiku, palīdzot citiem kara bēgļiem, viņa atceras kā ļoti intensīvu. “Godīgi sakot, savas bailes, uztraukumu, adrenalīnu pārvērtu darbā. Jau no pirmā ierašanās brīža domāju par darba iespējām, lai man būtu ienākumi, lai es varētu nodrošināt gan savu uzturēšanos šeit, gan palīdzēt. Pirmajā rītā, kad biju ievākusies kopmītnē, draudzene, kura man palīdzēja to izdarīt, teica, lai eju uz kafejnīcu. Viņa bija domājusi, lai eju paēst brokastis, bet es jau biju izdomājusi, ka varu tur brīvprātīgi strādāt un palīdzēt, jo bija ieradušies arī citi bēgļi, kuriem tur tika gatavota maltīte. Tā es kļuvu par trauku mazgātāju. Vēlāk Valmieras novada pašvaldība aicināja kļūt par koordinatoru darbā ar citiem kara bēgļiem no Ukrainas. Mans galvenais pienākums bija palīdzēt bēgļiem saziņā ar Valmieras novada pašvaldību.” 

Polina informēja Ukrainas iedzīvotājus, kuri patvērumu rada Valmieras novadā, par Latvijā kopumā un Valmieras novada pašvaldības sniegto atbalstu, palīdzēja atrast un iekārtoties mītnes vietās, reģistrēt vīzas. “Es biju mazliet sociālais darbinieks, mazliet psihologs, mazliet informācijas centra darbinieks, arī sabiedrisko attiecību speciālists un pasākumu vadītājs. Tā bija patiešām vērtīga pieredze. Brīvo laiku pavadīju kopā ar mammu un mūsu suni, viņi ieradās Valmierā drīz pēc manas atbraukšanas. Ar mammu skatījāmies seriālus, peldējāmies Valmieras peldbaseinā, pastaigājāmies gar Gauju.”

Savās mājās Ukrainā Polinai postījumu dēļ atgriezties vairs nav iespējams. “Tomēr, manuprāt, mājas ir nevis sienas un jumts, mājās ir atmosfēra un cilvēki. Tagad dzīvoju Čerņivcos. Esmu mediju pētnieks nevalstiskajā organizācijā, kas rūpējas par vietējo mediju drošību un attīstību. Šobrīd mēs palīdzam žurnālistiem pārcelties no bīstamiem reģioniem un turpināt darbu. Uzskatu, ka mediji ir valsts demokrātijas garants. Tāpēc jūtu sava darba nozīmīgumu.”

Par Valmieru un valmieriešiem Polina saka: “Jūs esat atbalsts, labestība, draudzība, empātija, uzticība un mīlestība. Reiz mēs ar mammu pastaigājāmies ar suni. Garāmgājēja dzirdēja, ka runājam citā valodā, un pajautāja, vai esam no Ukrainas. Kad atbildējām apstiprinoši, viņa lūdza atļauju mūs apskaut, sakot, ka tic, ka viss būs labi.”

Polinai bija iespēja nedaudz apskatīt arī citas vietas Latvijā. Īpaši atmiņā ir palikusi jūras piekraste, Gaujas krasti un meži. “Es ļoti novērtēju latviešu tradīcijas. Mani pārsteidza tas, ka jums ir sava unikālā kultūra, kas nav pazaudēta Padomju Savienības un Krievijas ietekmes dēļ. Jāsaka gan, ka, dzīvojot Latvijā, ukraiņu ēdieni man ļoti pietrūka un bija jāpierod pie latviešu virtuves. Taču esmu pateicīga par gūto pieredzi un neizmērojamo atbalstu, ko jutu.”

Vaicāta, kas viņai ir lepošanās vērts, Polina saka: “Esmu lepna, ka esmu daļa Valmieras un man bija iespēja sniegt šo vienkāršo un mazo palīdzību, ko darīju no visas sirds, lai palīdzētu citiem kara bēgļiem. Kopš kara sākuma Ukrainā viss mainījās. Jā, notiek apšaudes. Jā, mūsu teritorijas tiek okupētas. Daudziem jāpamet savas mājas. Daudzi devušies mūžībā. Bet Ukraina joprojām cīnās. Es nekad neesmu bijusi tik lepna par savu valsti, cik esmu šobrīd. Esmu lepna par mūsu spēcīgo armiju. Esmu lepna, ka valdība dara visu iespējamo, lai cilvēki šeit dzīvotu un strādātu. Es lepojos ar brīvprātīgajiem – tagad gandrīz katrs ukrainis ir brīvprātīgais. Cilvēki nopirka satelīta pakalpojumus! Vienkārši cilvēki, nevis miljonāri, politiķi vai kādas savienības. Vienkārši cilvēki. Un tas, kas mani iedvesmo, visi to dara, ticot Ukrainas uzvarai. Mani nākotnes plāni ir izdzīvot un pārdzīvot šo karu, palīdzēt atdzimt un celt Ukrainu.” 

Saņemot apbalvojumu, Polina pasniedza īpašu dāvanu – Lemūrijas ezera fotogrāfiju, turklāt latviešu valodā, ko viņa apguva, kamēr uzturējās Valmierā, pastāstot par dāvanas simbolisko nozīmi. “Fotogrāfijā redzams Lemūrijas ezers Ukrainā, Hersonas apgabalā. Kad atgriezos Ukrainā, apmeklēju labdarības izsoli. Tajā varēja iegādāties arī mediju platformas “Vgoru” (“Вгору”) Hersonas korespondenta Oleksandra Korņakova (Олександр Корняков) fotogrāfijas. Tās ir liecības par cilvēkiem, kuri cīnījās pēdējiem spēkiem, nāves nebaidoties. Izsoles mērķis bija savākt līdzekļus Hersonas iedzīvotāju atbalstam. Divas nedēļas pēc izsoles Hersona tika atbrīvota. Tāpēc šī fotogrāfija ir tik simboliska – par Ukrainu un neatkarību.”

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri