Valmieras Ziņas

Valmieras novada Dimanta pāris Pēteris un Anita Ceri

Lasīšanas laiks: 3 min

Sirsnīgā gaisotnē, klātesot abām meitām Indrai un Ilvai, sveikts Valmieras novada 2024. gada pirmais Dimanta pāris Pēteris un Anita Ceri, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Atminoties savu iepazīšanos, Pēteris stāsta, ka abi mācījušies vienā skolā – Valmieras Viestura vidusskolā. Viņš jau iepriekš noskatījis kaimiņos dzīvojošo skaisto meiteni, un Žetonvakara ballītē abi satikušies.

Iepazīšanās periodā un visu mūžu bijuši aktīvi dejotāji un dziedātāji, apmeklēja dažādus pasākumus un balles. Anita stāsta, ka apprecējušies četrus gadus pēc iepazīšanās. Tradicionāls bildinājums nebija – Pēteris vienkārši Anitai pajautāja, vai dzīvosim kopā. Un ar to jau viss bija izteikts.

Kāzu dienā, tāpat kā šogad Dimanta kāzās, laikapstākļi bijuši– pavasarīgi, bet arī ar nedaudz sniegu. Kāzas svinētas Pētera māsas mājās – klāti galdi divās mazās istabiņās, 60 cilvēki, muzikantus neskaitot. Visam bija vietas, un svinības varēja notikt.

Lai gan Pēteris ar Anitu tam iepriekš nav pievērsuši uzmanību, meitas norāda, ka kāzu diena vecākiem bijusi gana zīmīgā datumā – 04.04.1964.

Pēc kāzām jaunlaulātie dzīvojuši Anitas vecāku mājā, vēlāk paši uzbūvēja savu māju Jāņparkā, un tad jau piedzima pirmā meita Indra. Pēc deviņiem gadiem ģimenes laimi bagātināja otra meitiņa Ilva. Runājot par brīvā laika pavadīšanu, dažādu deju un dziesmu vakaru pasākumu apmeklēšana bijusi abu kopīgā aizraušanās. 

Darba gaitas abiem aizvadītas Valmierā. Pēterim toreizējā komunālo uzņēmumu kombinātā, bet Anitai, vispirms prasmes apgūstot Rīgā, darbs bija vienā no pirmajām skaitļotāju stacijām Valmierā. Darba gaitas Anita turpināja gāzes kantorī, tur strādāja arī Pēteris. Viņam darba gaitas aizvadītas arī Valmieras stikla šķiedrā.

Pēteris un Anita priecājas par diviem mazbērniem un divām mazmazmeitiņām. Tā ir vislielākā laime un prieks – ģimene, kas ir klātesoša, un iespēja pavadīt dzīves gadus kopā ar mazbērniem un mazmazbērniem.

Neiztikt bez veselības likstām, tomēr, vienam otru atbalstot, kopīgi tās pārvar. Abas meitas ir ļoti liels atbalsts, vecākā meita Indra dzīvo kopā ar vecākiem un palīdz arī ikdienā.

Anita labprāt pavasarī un vasarā rušinās siltumnīcā, audzējot tomātus, bet daiļdārzs gan ir nodots meitas pārziņā. Pēteris interesējas par politiku, skatās televizoru un seko līdzi arī notikumiem Latvijā un Ukrainā.

Atbildot uz jautājumu, kas ir tas noslēpums skaistajiem gadiem laulībā, kas turpinās jau Dimanta zīmē, Anita saka, ka “ir jāmāk dzīvi virzīt uz priekšu kopā. Nekad nav bijusi doma par šķiršanos, bet gan roku rokā pārvarēt visus dzīves priekus un arī grūtības”.

No sirds sveicam Dimanta pāri nozīmīgajā kāzu jubilejā un vēlam labu veselību, mīlestību un priecīgus mirkļus arī turpmāk!

Svinīgās ceremonijas “Gada Dimanta pāris” ietvaros visa gada garumā aicinām Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļā pieteikties pārus, kuri 2024. gadā atzīmē Dimanta kāzu jubileju – laulībā aizvadīti 60 gadi – un kuri ir Valmieras novada iedzīvotāji (deklarēti Valmieras novadā ne mazāk kā vienu gadu).

Dimanta pāru sveikšana norisinās pēc pāru vēlēšanās katra kalendārā gada ietvaros, saskaņojot to ar Valmieras novada Dzimtsarakstu nodaļu. Pāris, kurš veselības problēmu dēļ nevar ierasties uz ceremoniju klātienē Dzimtsarakstu nodaļā, tiek godināts dzīvesvietā. Pieteikšanos sveikšanai var veikt pats pāris vai tā ģimenes locekļi, zvanot pa tālr. 25620055, 64225313, rakstot uz e-pastu dzimtsaraksti@valmierasnovads.lv vai personīgi ierodoties Dzimtsarakstu nodaļā.

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”  aicina savā komandā uz nenoteiktu laiku: Apkopēju uz pilnu darba slodzi Darba pienākumi: veikt nodaļas telpu tīrīšanas un uzkopšanas darbus atbilstoši higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāna prasībām; uzturēt darba kārtībā nepieciešamo inventāru. Prasības kandidātiem: godprātīga attieksme pret darbu un augsta atbildības sajūta; spēja strādāt kvalitatīvi un intensīvi, spēja strādāt komandā; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valodas likumu; Piedāvājam: amatam atbilstošu, konkurētspējīgu un stabilu atalgojumu;  pretimnākošus un profesionālus kolēģus;  darbam nepieciešamo apmācību; teicamus darba apstākļus sakārtotā vidē; veselības apdrošināšanu pēc 6 mēnešu darba slimnīcā. Darbs uzsākams nekavējoties vai pēc vienošanās. Atalgojums: stundas tarifa likme 5.12 EUR pirms nodokļu nomaksas, papildus noteikta piemaksa par darbu kaitīgos apstākļos. Atbilstoši VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” iekšējiem normatīvajiem aktiem un darba vides risku novērtējumam ir noteikta piemaksa par darbu īpašos apstākļos – 10% no noteiktās mēnešalgas. Pretendenti aicināti pieteikties, iesniedzot profesionālās darbības aprakstu (CV) sūtot uz e-pastu - svetlana.karanikova@strencupns.lv vai pa pastu uz adresi - Valkas iela 11, Strenči, Valmieras novads, LV-4730, ar norādi vakancei “Apkopējs” līdz 27.06.2024. Jautājumu gadījumā zvanīt VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” personāla vadītājai Svetlanai Karaņikovai, tālr. 25480530. 1) Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 11, Strenči, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-27

Mūsu partneri