Valmieras Ziņas

Valmieras novadā atrasts vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm; policija aizturējusi iespējami vainīgo

Lasīšanas laiks: 2 min

Marta sākumā Valsts policija Vidzemes reģiona pārvalde saņēma informāciju, ka Valmieras novadā, Kocēnu pagastā ir atrasts vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Veicot izmeklēšanas darbības, policija ir aizturējusi iespējami vainīgo personu, kurai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Policija turpina izmeklēšanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Šī gada 3. martā Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Valmieras novadā, Kocēnu pagastā kādā neapsaimniekotā īpašumā atrasts vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Par notikušo nekavējoties tika sākts kriminālprocess.

Veicot izmeklēšanas darbības, noskaidrots, ka mirušais ir kāds 1991. gadā dzimis vīrietis, kurš janvāra mēnesī izsludināts kā bezvēsts pazudis. Skaidrojot notikušā apstākļus, 4. martā, policija aizturēja iespējamo vainīgo personu – 1998. gadā dzimušu vīrieti, kurš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā par nopietniem likumpārkāpumiem.

Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, tiek skaidrota vīrieša saistība ar minēto noziedzīgo nodarījumu un nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

Ar tiesas lēmumu aizturētajam ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 116. panta  par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavību) — soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri