Valmieras Ziņas

Valmieras novadā apturēts autovadītājs 2,49 promiļu reibumā; automašīnā atrastas vairāk nekā 230 tūkstoši nelegālo cigarešu

Lasīšanas laiks: 3 min

Šā gada janvārī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonas, reaģējot uz saņemto informāciju, Valmieras novadā apturēja kādu “Volkswagen Sharan” markas automašīnu, kuras vadītājam konstatēja vairāk nekā divu promiļu reibumu. Tāpat likumsargi apturētajā automašīnā konstatēja vairākas kartona kastes ar tabakas izstrādājumiem bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām, kopumā 230 135 nelegālo cigarešu vienību. Saistībā ar notikušo policijā ir uzsākts kriminālprocess par automašīnas vadīšanu reibumā, kā arī par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvietošanu (pārvadāšanu), ja tas izdarīts lielā apmērā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ance Rozīte.

Šā gada 23. janvārī  ap pulksten 21.45 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Valmieras novadā, Vaidavas pagastā, uz autoceļa Inčukalns – Valmiera – Igaunijas robeža (Valka), virzienā uz Valmieru kāda persona ar automašīnu “Volkswagen Sharan” brauc aizdomīgi, kas liek noprast, ka transportlīdzekļa vadītājs, iespējams, ir alkohola reibumā. Izbraucot uz norādīto vietu, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Rietumvidzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas konstatēja norādīto automašīnu un to apturēja. Pārbaudot vadītāju, policisti noskaidroja, ka 1975. gadā dzimušais vīrietis pie transportlīdzekļa stūres sēdies alkoholisko dzērienu ietekmē. Vīrieša izelpā tika konstatēts 2,49 promiļu liels reibums.

Tāpat notikuma vietā likumsargu uzmanību piesaistīja tas, ka automašīnā atradās liels daudzums ar kartona kastēm. Veicot automašīnas pārbaudi, policisti automašīnas apskates laikā tās salonā un bagāžas nodalījumā konstatēja un izņēma 23 kastes ar tabakas izstrādājumiem, tostarp, “Winston”, “Queen” u.c. markas cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām – kopumā 230 135 nelegālo cigarešu vienību.

Par automašīnas vadīšanu reibumā pret vīrieti tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma  262. panta pirmās prim (11) daļas un šajā kriminālprocesā vīrietis tika aizturēts uz laiku līdz 48 stundām. Tāpat tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvietošanu (pārvadāšanu), ja tas izdarīts lielā apmērā. Par šādu noziedzīgu nodarījums soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Automašīnas vadītājs arī šajā kriminālprocesā tika aizturēts uz laiku līdz 48 stundām pēc kā personai tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, savukārt automašīna izņemta. Jāpiebilst, ka aizturētais jau iepriekš vairākkārt ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīga rakstura likumpārkāpumiem.

Valsts policija pateicas tiem iedzīvotājiem, kas aktīvi ziņo par aizdomīgiem vadītājiem un aicina arī turpmāk nepalikt vienaldzīgiem, un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa tālruņa numuru 110.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri