Valmieras Ziņas

Valmieras katlumāju saimē “Emīlijai” pievienojas “Agris”

Lasīšanas laiks: 3 min

Trešdien, 14.oktobrī, notika Valmieras jaunās katlumājas atklāšanas pasākums, kurā klātesošie varēja uzzināt par projektā veiktajām investīcijām, unikālajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, kā arī tika aicināti pievienoties ekskursijai pa katlumājas telpām. 

Klātesošos uzrunāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, SIA “Adven Latvia” un AS “Valmieras Enerģija” valdes loceklis Māris Kānītis un AS “Valmieras Enerģija” valdes loceklis Egils Kampuss.

Jānis Baiks savā uzrunā teica: “Kopš 2008.gada Valmierā darbojās divas koģenerācijas katlumājas. Mēs bijām vieni no pirmajiem valstī, kuri izmantoja šo iespēju, ražojot siltumu vienlaikus arī ražot elektrību. Tādēļ Valmierā bija viens no zemākajiem siltumenerģijas tarifiem valstī. Līdz ar OIK skandālu labā ideja tika nonicināta. Lai gan plānotas koģenerācijas katlumāju darbības termiņš bija 15. gadi, jau pēc 10 gadiem nācās elektrības ražošanu pārtraukt. Līdz ar to Valmierā pieauga siltumenerģijas tarifs.

Jau pirms 5 gadiem Gaujas kreisajā krastā sāka darboties katlumāja, kas izmanto atjaunīgo, vietējo energoresursu – šķeldu. Taču labajā krastā šī problēma gaidīja risinājumu. Tā kā centra katlumājā bija sarežģīti veikt pāreju uz citu kurināmo, tika izvēlēt vieta jaunas katlumājas būvniecībai, pārceļot siltuma enerģijas ražošanu no pilsētas centra. 

Liels paldies jāsaka “Valmieras enerģijas” un “Adven” komandai, SIA “Valmieras ūdens” un visiem iesaistītajiem,  kas realizēja šo tehniski sarežģīto projektu. Tā ietvaros ir tapusi ne tikai ļoti moderna un stingrām ekoloģiskajām prasībām atbilstoša katlumāja, bet arī gandrīz 1 kilometru gara siltumtrase. Līdz ar to daļa klientu gandrīz mēnesi palika bez siltā ūdens, taču nebija citu iespēju, lai varētu īstenot tik vērienīgu siltumapgādes sistēmas pārbūvi. Tagad visi iedzīvotāji saņem siltumenerģiju no jaunās katlumājas un Valmiera ir ieguvusi pilnīgu energoneatkarību no importētā kurināmā. 90% enerģijas tiek saražots no atjaunīgiem energoresursiem, kas tiek iepirkti no vietējiem ražotājiem, tādējādi arī “sildot” ekonomiku. Vienlaikus esam ieguvuši zemāku siltumenerģijas tarifu, jo kurināmā cena vairs nav atkarīga no pasaules naftas un gāzes tirgus svārstībām. Līdz ar to šo apkures sezonu mēs iesākam ar – 16% tarifu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.”

Māris Kānītis pastāstīja: “Jaunā, modernā katlumāja ir aprīkota ar tehnoloģijām, kas ļauj dedzināt lētāku zemākas kvalitātes šķeldu un līdz ar to ražot siltumenerģiju lētāk nekā pēdējās trijās apkures sezonās. Vēl jaunā katlumāja ir īpaša ar to, ka tajā tiek izmantots inovatīvais šķeldas pieņemšanas mezgls ar augstu ražību, kas nav atrodams citur Latvijā. Katlumājas iekārtas ar augstu automatizācijas pakāpi vienlaikus nodrošina samazinātu izmešu daudzumu. Papildus ir īpaši padomāts par darba vides apstākļiem personālam, lai maksimāli uzlabotu darba drošību. Šķeldas katlumāja ne tikai veicinās Valmieras kā pilsētas energoresursu neatkarību no fosilā kurināmā, jo vairāk nekā 90% uzņēmumā saražotā apjoma tiks ražoti no atjaunojamajiem energoresursiem, bet arī ļaus samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 10 000 CO2 ekvivalenta tonnām gadā.”

Māris Kānītis atklāja, ka arī šīs katlumājas siltuma ražošanas iekārtai darbinieki ir devuši vārdu, nodēvējot par “Agri”. Atgādināsim, ka pirms pieciem gadiem atklāto šķeldas katlumāju Gaujas kreisajā krastā nodēvēja par “Emīliju”.

Projekts tapis A/S “Valmieras Enerģija” sadarbojoties ar Valmieras pilsētas pašvaldību, SIA “Valmieras ūdens”, SIA “Adven Latvia” un SIA “MONUM”. Projekta ietvaros jaunuzbūvētajā katlumājā uzstādīts šķeldas biomasas katls ar siltuma jaudu 9MW un dūmgāzu kondensācijas ekonomaizeru ar siltuma jaudu 1,5 MW, ieguldot 5,148 miljonus eiro, tostarp 1,66 miljonus eiro Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējuma.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SKOLOTĀJU - LOGOPĒDU uz pilnu darba likmi (30 stundas nedēļā). Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt izglītojamo runas, valodas un rakstu valodas attīstības izvērtēšanu, attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamiem logopēdiskās nodarbības; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; • iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība pedagoģijā un skolotāja logopēda kvalifikācija; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 900 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2022. gada 31.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJS LOGOPĒDS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Strenču Mūzikas skola aicina darbā uz nenoteiktu laiku klavierspēles pedagogu – koncertmeistaru (profesijas klasifikatora kods 2320 02) no 2022./2023.mācību gada 1.septembra, darba vietas adrese: Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt radošu un kvalitatīvu, profesionālās ievirzes izglītības programmai atbilstošu mācību procesu; • pilnveidot savu profesionālo kompetenci un dalīties ar kolēģiem “labās prakses” piemēros; • iesaistīties skolas attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; • kļūt par atbalstošu koncertmeistaru topošajiem māksliniekiem; • būt draugos ar amata veikšanai nepieciešamās dokumentācijas sagatavošanu; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: prasme patstāvīgi un mērķtiecīgi organizēt savu darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • 0,9 likmes; • atalgojumu EUR 900 mēnesī par likmi pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atsaucīgu, radošu kolektīvu. CV un pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu: ralda.ziemule@valmiera.edu.lv līdz 2022.gada 31.augustam. Tālrunis informācijai: 26330551. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PROFESIONĀLĀS IEVIRZES IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaujas iela 9, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Krācītes” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku saimniecības vadītāju, darba vietas adrese: Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras novads (0.5 darba likmes (20 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: - vadīt, organizēt un pārraudzīt Iestādes tehniskā personāla darbu; - nodrošināt un organizēt Iestādes ēku inženiertīklu savlaicīgu tehnisko un profilaktisko apkalpošanu; - piedalīties Iestādes budžeta plānošanā un iepirkuma procedūras izstrādē un organizēšanā; - iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; un ja Tev ir: - vispārējā vidējā vai vismaz profesionālā vidējā izglītība; - darba drošības un ugunsdrošības jautājumu pārzināšana tiks uzskatīta par priekšrocību; - valsts valodas prasme augstākajā līmenī; - labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office programmām, interneta pārlūkprogrammām un sociālajiem tīkliem); - kompetences: elastība, atbildība, iniciatīva; teicamas komunikācijas prasmes; mēs piedāvājam: - stabilu atalgojumu EUR 345.00 (atbilstoši 6 mēnešalgu grupai); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 25.augustam e-pastā: kracites@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64232458. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-25

Mūsu partneri