Valmieras Ziņas

Valmieras katlumāju saimē “Emīlijai” pievienojas “Agris”

Trešdien, 14.oktobrī, notika Valmieras jaunās katlumājas atklāšanas pasākums, kurā klātesošie varēja uzzināt par projektā veiktajām investīcijām, unikālajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, kā arī tika aicināti pievienoties ekskursijai pa katlumājas telpām. 

Klātesošos uzrunāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, SIA “Adven Latvia” un AS “Valmieras Enerģija” valdes loceklis Māris Kānītis un AS “Valmieras Enerģija” valdes loceklis Egils Kampuss.

Jānis Baiks savā uzrunā teica: “Kopš 2008.gada Valmierā darbojās divas koģenerācijas katlumājas. Mēs bijām vieni no pirmajiem valstī, kuri izmantoja šo iespēju, ražojot siltumu vienlaikus arī ražot elektrību. Tādēļ Valmierā bija viens no zemākajiem siltumenerģijas tarifiem valstī. Līdz ar OIK skandālu labā ideja tika nonicināta. Lai gan plānotas koģenerācijas katlumāju darbības termiņš bija 15. gadi, jau pēc 10 gadiem nācās elektrības ražošanu pārtraukt. Līdz ar to Valmierā pieauga siltumenerģijas tarifs.

Jau pirms 5 gadiem Gaujas kreisajā krastā sāka darboties katlumāja, kas izmanto atjaunīgo, vietējo energoresursu – šķeldu. Taču labajā krastā šī problēma gaidīja risinājumu. Tā kā centra katlumājā bija sarežģīti veikt pāreju uz citu kurināmo, tika izvēlēt vieta jaunas katlumājas būvniecībai, pārceļot siltuma enerģijas ražošanu no pilsētas centra. 

Liels paldies jāsaka “Valmieras enerģijas” un “Adven” komandai, SIA “Valmieras ūdens” un visiem iesaistītajiem,  kas realizēja šo tehniski sarežģīto projektu. Tā ietvaros ir tapusi ne tikai ļoti moderna un stingrām ekoloģiskajām prasībām atbilstoša katlumāja, bet arī gandrīz 1 kilometru gara siltumtrase. Līdz ar to daļa klientu gandrīz mēnesi palika bez siltā ūdens, taču nebija citu iespēju, lai varētu īstenot tik vērienīgu siltumapgādes sistēmas pārbūvi. Tagad visi iedzīvotāji saņem siltumenerģiju no jaunās katlumājas un Valmiera ir ieguvusi pilnīgu energoneatkarību no importētā kurināmā. 90% enerģijas tiek saražots no atjaunīgiem energoresursiem, kas tiek iepirkti no vietējiem ražotājiem, tādējādi arī “sildot” ekonomiku. Vienlaikus esam ieguvuši zemāku siltumenerģijas tarifu, jo kurināmā cena vairs nav atkarīga no pasaules naftas un gāzes tirgus svārstībām. Līdz ar to šo apkures sezonu mēs iesākam ar – 16% tarifu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.”

Māris Kānītis pastāstīja: “Jaunā, modernā katlumāja ir aprīkota ar tehnoloģijām, kas ļauj dedzināt lētāku zemākas kvalitātes šķeldu un līdz ar to ražot siltumenerģiju lētāk nekā pēdējās trijās apkures sezonās. Vēl jaunā katlumāja ir īpaša ar to, ka tajā tiek izmantots inovatīvais šķeldas pieņemšanas mezgls ar augstu ražību, kas nav atrodams citur Latvijā. Katlumājas iekārtas ar augstu automatizācijas pakāpi vienlaikus nodrošina samazinātu izmešu daudzumu. Papildus ir īpaši padomāts par darba vides apstākļiem personālam, lai maksimāli uzlabotu darba drošību. Šķeldas katlumāja ne tikai veicinās Valmieras kā pilsētas energoresursu neatkarību no fosilā kurināmā, jo vairāk nekā 90% uzņēmumā saražotā apjoma tiks ražoti no atjaunojamajiem energoresursiem, bet arī ļaus samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par 10 000 CO2 ekvivalenta tonnām gadā.”

Māris Kānītis atklāja, ka arī šīs katlumājas siltuma ražošanas iekārtai darbinieki ir devuši vārdu, nodēvējot par “Agri”. Atgādināsim, ka pirms pieciem gadiem atklāto šķeldas katlumāju Gaujas kreisajā krastā nodēvēja par “Emīliju”.

Projekts tapis A/S “Valmieras Enerģija” sadarbojoties ar Valmieras pilsētas pašvaldību, SIA “Valmieras ūdens”, SIA “Adven Latvia” un SIA “MONUM”. Projekta ietvaros jaunuzbūvētajā katlumājā uzstādīts šķeldas biomasas katls ar siltuma jaudu 9MW un dūmgāzu kondensācijas ekonomaizeru ar siltuma jaudu 1,5 MW, ieguldot 5,148 miljonus eiro, tostarp 1,66 miljonus eiro Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējuma.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 1200 Eur mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv līdz 2021. 31.janvārim Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Mūsu partneri