Valmieras Ziņas

Valmieras Integrētajā bibliotēkā noslēdzas Dzejas dienas un draiskojas velniņi

Ar dažādiem pasākumiem Valmieras Integrētajā bibliotēkā (VIB) vairākas dienas notika Dzejas dienu pasākumi, kas noslēdzās sestdien, 21.septembrī, ar Dzejas brokastīm, zīmējumu konkursa uzvarētāju apbalvošanu, Valmieras Viestura vidusskolas (VVV) izrādi „Velniņi” un medusmaizi.

Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas bibliotekāre Lolita Dreimane Dzejas brokastis atklāja ar atbilstošām kurzemnieces Ivetas Skapstes dzejas rindām: Ielēcām rudenim klēpī ar ābolu pilnām kabatām…

Jūlijā 7.-12.klašu skolēniem tika izsludināts vizuālās mākslas konkurss „Plakāts” par tēmu „Grāmatu lasīšana”. Tajā piedalījās tikai divu skolu audzēkņi – viesturieši un Valmieras un Dizaina mākslas vidusskolas (VDMV) skolēni.  Kopumā tika iesniegti 46 darbi, no kuriem puse ir nopelnījusi žūrijas atzinību un balvas.

VDMV skolotāja Silvija Melnūdre atzīst, ka, skatoties un vērtējot darbus, pašai gribējies ņemt rokās grāmatu. Skolotāja atgādina, ka konkursa darbus varēja iesniegt brīvā tehnikā, skolēni varēja zīmēt, fotografēt, taisīt kolāžas, izmantot datortehniku utt. Arī moto katram skolēnam bijis savādāks.

VVV skolotāja Īrisa Ozola ar lepnumu atzīst, ka plakātu māksliniekiem būtu no kā pamācīties! Konkursa darbi nav tikai forma, tā ir māksla ar saturu.

Bibliotekārei Lolitai Dreimanei ir doma labākos plakātus arī nodrukāt, veidot grāmatzīmes, bet par konkursa uzvarētāju balvām viņa ir pateicīga kinoteātrim „Gaisma” (brīvbiļetes 2 personām līdz gada beigām), J.Rozes grāmatnīcai, „Zvaigzne ABC”, „Globuss”, „Virja”, veikalam „Austris” un Valmieras Drāmas teātrim (biļetes uz izrādēm „Smieklu sasaukšanās” un „80 dienās apkārt zemeslodei”). Dalībnieki saņēma arī diplomus par ieguldījumu lasītprieka veicināšanā, dāvanā no bibliotēkas – maisiņi ar VIB simboliku.

Kad balvas bija izdalītas, bibliotekāre Lolita piedāvāja brokastu dzeju – katrs drosmīgais no groziņa paņēma Ievas Samauskas vai Ineses Paklones dzejas rindas, bet pēc lirikas sekoja proza. Arī Rūdolfs Blaumanis ir rakstījis dzeju, tomēr kļuvis populārs ar savām lugām un novelēm, kā arī  pasaku „Velniņi”, kas viesturiešu izpildījumā arī šoreiz pulcēja pilnas skatītāju rindas. „Sprīdīša” aktieriem spēlēt Bērnu bibliotēkā bija sava veida uzdrošināšanās, bet režisoram Robertam Segliņam ar saviem aktieriem bijis izaicinājums „Velniņus” spēlēt arī R.Blaumaņa dzimtajās mājās „Brakos”, tāpēc aktieriem, šķiet, netraucēja grāmatu plaukti un neierastā skatuve.

Ar ugunīgu elles deju mazie un lielie skatītāji tika ierauti mazo velniņu izdarībās. Bija gan vecs sviesta kubls un piena slaucenes, gan satrakojies bullis un pirts slota, bet Princesīte zālē iebrauca uz moderna skrejriteņa. Ar prieku varēja vērot abu velniņu grimases un un veiklo pārvietošanos starp bibliotēkas plauktiem, arī burve un velns ādas apģērbā un kolorītos zābakos radīja iespaidīgas ainas.

R.Blaumaņa „Velniņus” iestudē teātri, ir izveidota animācijas filma, R.Pauls sarakstījis mūziku, grāmata tiek atkārtoti izdota atkal un atkal – pasaka jau gadu desmitiem tiek lasīta paaudžu paaudzēs.

 Kad acis un sirdis bija piepildītas ar mākslu, bija pienācis laiks saldām medusmaizēm ar „Liepkalnu” medu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāta viesnīca un transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Nodrošināt laipnu un profesionālu klientu apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Nodrošināt vizuāli labu preču izkārtojumu tirdzniecības zālē Pārbaudīt preču aprakstu un derīguma termiņu atbilstību uz precēm Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus (kases sektorā strādājošajiem) Atalgojums: 3.10 EUR/h – 3.50 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.20 EUR/h – 7.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu Piesakies, sūtot savu CV ar norādi "Pārdevējs_Valmiera, Fabrikas 2" uz e-pastu personals@rimibaltic.com vai zvanot uz 80007464. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Fabrikas iela 2, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija aicina darbā ANGĻU VALODAS SKOLOTĀJU (profesijas kods 233001, līdz 1,1 slodzei (drīkst pieteikties arī mazākai slodzei), darba vietas adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) uz nenoteiktu laiku. Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Ja Tev ir motivācija: īstenot pamatizglītības un vidējās izglītības standartu svešvalodās; mācīties un praksē īstenot pilnveidoto mācību saturu un pieeju; individuālam darbam ar skolēniem ar augstiem mācību sasniegumiem; diferencētam darbam klasē; un ja Tev ir: atbilstoša profesionālā kvalifikācija; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; augsta saskarsmes kultūra un prasme strādāt komandā; prasme sadarboties ar kolēģiem, skolēniem un viņu vecākiem; mēs piedāvājam: pilnu darba laiku (līdz 27 kontaktstundām nedēļā) atalgojumu no 900 līdz 908 euro mēnesī par 1 slodzi (21 kontaktstundu nedēļā) pirms nodokļu nomaksas; papildus valsts ģimnāzijas piemaksu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas; darbu profesionālā un radošā kolektīvā; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2019.gada 27.decembrim personīgi (adrese: Zvaigžņu iela 4, Valmiera) vai e-pastā vpvg@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64235793, 29502385. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf . Profesija: PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-27 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.un izgl.dok.kopijas iesniegt pers. vai sūtīt uz vpvg@valmiera.edu.lv; t. 29502385.

Mūsu partneri