Valmieras Ziņas

Valmieras Integrētajā bibliotēkā noslēdzas Dzejas dienas un draiskojas velniņi

Ar dažādiem pasākumiem Valmieras Integrētajā bibliotēkā (VIB) vairākas dienas notika Dzejas dienu pasākumi, kas noslēdzās sestdien, 21.septembrī, ar Dzejas brokastīm, zīmējumu konkursa uzvarētāju apbalvošanu, Valmieras Viestura vidusskolas (VVV) izrādi „Velniņi” un medusmaizi.

Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas bibliotekāre Lolita Dreimane Dzejas brokastis atklāja ar atbilstošām kurzemnieces Ivetas Skapstes dzejas rindām: Ielēcām rudenim klēpī ar ābolu pilnām kabatām…

Jūlijā 7.-12.klašu skolēniem tika izsludināts vizuālās mākslas konkurss „Plakāts” par tēmu „Grāmatu lasīšana”. Tajā piedalījās tikai divu skolu audzēkņi – viesturieši un Valmieras un Dizaina mākslas vidusskolas (VDMV) skolēni.  Kopumā tika iesniegti 46 darbi, no kuriem puse ir nopelnījusi žūrijas atzinību un balvas.

VDMV skolotāja Silvija Melnūdre atzīst, ka, skatoties un vērtējot darbus, pašai gribējies ņemt rokās grāmatu. Skolotāja atgādina, ka konkursa darbus varēja iesniegt brīvā tehnikā, skolēni varēja zīmēt, fotografēt, taisīt kolāžas, izmantot datortehniku utt. Arī moto katram skolēnam bijis savādāks.

VVV skolotāja Īrisa Ozola ar lepnumu atzīst, ka plakātu māksliniekiem būtu no kā pamācīties! Konkursa darbi nav tikai forma, tā ir māksla ar saturu.

Bibliotekārei Lolitai Dreimanei ir doma labākos plakātus arī nodrukāt, veidot grāmatzīmes, bet par konkursa uzvarētāju balvām viņa ir pateicīga kinoteātrim „Gaisma” (brīvbiļetes 2 personām līdz gada beigām), J.Rozes grāmatnīcai, „Zvaigzne ABC”, „Globuss”, „Virja”, veikalam „Austris” un Valmieras Drāmas teātrim (biļetes uz izrādēm „Smieklu sasaukšanās” un „80 dienās apkārt zemeslodei”). Dalībnieki saņēma arī diplomus par ieguldījumu lasītprieka veicināšanā, dāvanā no bibliotēkas – maisiņi ar VIB simboliku.

Kad balvas bija izdalītas, bibliotekāre Lolita piedāvāja brokastu dzeju – katrs drosmīgais no groziņa paņēma Ievas Samauskas vai Ineses Paklones dzejas rindas, bet pēc lirikas sekoja proza. Arī Rūdolfs Blaumanis ir rakstījis dzeju, tomēr kļuvis populārs ar savām lugām un novelēm, kā arī  pasaku „Velniņi”, kas viesturiešu izpildījumā arī šoreiz pulcēja pilnas skatītāju rindas. „Sprīdīša” aktieriem spēlēt Bērnu bibliotēkā bija sava veida uzdrošināšanās, bet režisoram Robertam Segliņam ar saviem aktieriem bijis izaicinājums „Velniņus” spēlēt arī R.Blaumaņa dzimtajās mājās „Brakos”, tāpēc aktieriem, šķiet, netraucēja grāmatu plaukti un neierastā skatuve.

Ar ugunīgu elles deju mazie un lielie skatītāji tika ierauti mazo velniņu izdarībās. Bija gan vecs sviesta kubls un piena slaucenes, gan satrakojies bullis un pirts slota, bet Princesīte zālē iebrauca uz moderna skrejriteņa. Ar prieku varēja vērot abu velniņu grimases un un veiklo pārvietošanos starp bibliotēkas plauktiem, arī burve un velns ādas apģērbā un kolorītos zābakos radīja iespaidīgas ainas.

R.Blaumaņa „Velniņus” iestudē teātri, ir izveidota animācijas filma, R.Pauls sarakstījis mūziku, grāmata tiek atkārtoti izdota atkal un atkal – pasaka jau gadu desmitiem tiek lasīta paaudžu paaudzēs.

 Kad acis un sirdis bija piepildītas ar mākslu, bija pienācis laiks saldām medusmaizēm ar „Liepkalnu” medu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Konsultants / Reģionālais Pārstāvis Meklējam reģionālo pārstāvi darbam novados, kurš informēs un konsultēs iedzīvotājus par Habitat mājokļa atjaunošanas programmu. Šīs pozīcijas galvenie pienākumi ir saziņa ar māju īpašniekiem, informējot par Habitat māju atjaunošanas programmu un pretendentu pieteikumu anketēšana. Habitat māju atjaunošanas programma paredz kvalificētiem pretendentiem – māju īpašniekiem, saņemt Biedrības atbalstu mājas atjaunošanas darbu veikšanai. Šīs programmas mērķis atbilst biedrības Habitat misijai, sniegt atbalstu lauku un novadu iedzīvotājiem uzlabot dzīves apstākļus. Pienākumi: Informēt iedzīvotājus par Habitat māju atjaunošanas programmu Uzrunāt potenciālos programmas pretendentus Veikt dalībnieku atlasi un pretendentu pieteikumu sagatavošanu Sagatavot atsakaites Spējas un prasmes: Lieliskas saskarsmes un pārliecināšanas spējas Spēja organizēt pašam savu darba laiku Labas organizatoriskās spējas Prasme darboties ar datoru Word un E-pasts Uz rezultātu orientēta un ar augstu pašmotivāciju Vēlme palīdzēt un būt atsaucīgam Spēja publiski uzstāties ir pluss. Piedāvājam: Interesantu un atbildīgu darbu bezpeļņas organizācijā Ikmēneša prēmijas par augstiem darba rezultātiem Stabils pamata atalgojums (4-5 eiro/h bruto) Sociālās garantijas Karjeras un izaugsmes iespējas Pieteikties: e-pasts: info@habitatlatvia.lv , tālr. 25561869. Biedrība Habitat ir bezpeļņas organizācija, kuras darbības mērķis ir atbalstīt un palīdzēt iedzīvotājiem un ģimenēm ar zemiem ienākumiem uzlabot dzīves apstākļus, kā arī veicināt brīvprātīgo darbu un sociālo atbildību. Biedrības darbība ietver mājokļu būvniecības un atjaunošanas darbu organizēšana, sniedzot roku iedzīvotājiem kuriem nepieciešama palīdzība ar neatbilstošas dzīvesvietas saistītu problēmu risināšanā. Biedrība"Habitat" Krasta iela 26, Salacgrīva, Salacgrīvas novads LV-4033 Reģ.nr. 40008293373 www.habitatlatvia.lv Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Vidzemes reģions Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-03-16

Mūsu partneri