Valmieras Ziņas

Valmieras Integrētajā bibliotēkā noslēdzas Dzejas dienas un draiskojas velniņi

Ar dažādiem pasākumiem Valmieras Integrētajā bibliotēkā (VIB) vairākas dienas notika Dzejas dienu pasākumi, kas noslēdzās sestdien, 21.septembrī, ar Dzejas brokastīm, zīmējumu konkursa uzvarētāju apbalvošanu, Valmieras Viestura vidusskolas (VVV) izrādi „Velniņi” un medusmaizi.

Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas bibliotekāre Lolita Dreimane Dzejas brokastis atklāja ar atbilstošām kurzemnieces Ivetas Skapstes dzejas rindām: Ielēcām rudenim klēpī ar ābolu pilnām kabatām…

Jūlijā 7.-12.klašu skolēniem tika izsludināts vizuālās mākslas konkurss „Plakāts” par tēmu „Grāmatu lasīšana”. Tajā piedalījās tikai divu skolu audzēkņi – viesturieši un Valmieras un Dizaina mākslas vidusskolas (VDMV) skolēni.  Kopumā tika iesniegti 46 darbi, no kuriem puse ir nopelnījusi žūrijas atzinību un balvas.

VDMV skolotāja Silvija Melnūdre atzīst, ka, skatoties un vērtējot darbus, pašai gribējies ņemt rokās grāmatu. Skolotāja atgādina, ka konkursa darbus varēja iesniegt brīvā tehnikā, skolēni varēja zīmēt, fotografēt, taisīt kolāžas, izmantot datortehniku utt. Arī moto katram skolēnam bijis savādāks.

VVV skolotāja Īrisa Ozola ar lepnumu atzīst, ka plakātu māksliniekiem būtu no kā pamācīties! Konkursa darbi nav tikai forma, tā ir māksla ar saturu.

Bibliotekārei Lolitai Dreimanei ir doma labākos plakātus arī nodrukāt, veidot grāmatzīmes, bet par konkursa uzvarētāju balvām viņa ir pateicīga kinoteātrim „Gaisma” (brīvbiļetes 2 personām līdz gada beigām), J.Rozes grāmatnīcai, „Zvaigzne ABC”, „Globuss”, „Virja”, veikalam „Austris” un Valmieras Drāmas teātrim (biļetes uz izrādēm „Smieklu sasaukšanās” un „80 dienās apkārt zemeslodei”). Dalībnieki saņēma arī diplomus par ieguldījumu lasītprieka veicināšanā, dāvanā no bibliotēkas – maisiņi ar VIB simboliku.

Kad balvas bija izdalītas, bibliotekāre Lolita piedāvāja brokastu dzeju – katrs drosmīgais no groziņa paņēma Ievas Samauskas vai Ineses Paklones dzejas rindas, bet pēc lirikas sekoja proza. Arī Rūdolfs Blaumanis ir rakstījis dzeju, tomēr kļuvis populārs ar savām lugām un novelēm, kā arī  pasaku „Velniņi”, kas viesturiešu izpildījumā arī šoreiz pulcēja pilnas skatītāju rindas. „Sprīdīša” aktieriem spēlēt Bērnu bibliotēkā bija sava veida uzdrošināšanās, bet režisoram Robertam Segliņam ar saviem aktieriem bijis izaicinājums „Velniņus” spēlēt arī R.Blaumaņa dzimtajās mājās „Brakos”, tāpēc aktieriem, šķiet, netraucēja grāmatu plaukti un neierastā skatuve.

Ar ugunīgu elles deju mazie un lielie skatītāji tika ierauti mazo velniņu izdarībās. Bija gan vecs sviesta kubls un piena slaucenes, gan satrakojies bullis un pirts slota, bet Princesīte zālē iebrauca uz moderna skrejriteņa. Ar prieku varēja vērot abu velniņu grimases un un veiklo pārvietošanos starp bibliotēkas plauktiem, arī burve un velns ādas apģērbā un kolorītos zābakos radīja iespaidīgas ainas.

R.Blaumaņa „Velniņus” iestudē teātri, ir izveidota animācijas filma, R.Pauls sarakstījis mūziku, grāmata tiek atkārtoti izdota atkal un atkal – pasaka jau gadu desmitiem tiek lasīta paaudžu paaudzēs.

 Kad acis un sirdis bija piepildītas ar mākslu, bija pienācis laiks saldām medusmaizēm ar „Liepkalnu” medu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Galvenie darba pienākumi: • Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. • Pircēju apkalpošana pie kases. • Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. • Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: • Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; • Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; • Mūsdienīgu darba vidi; • Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba vietas: Tērbatas 43,Valmiera un Stacijas 44, Valmiera. CV ar norādi "Pārdevējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu austris_ag@inbox.lv  vai pieteikties personīgi SIA "Austris AG" birojā Tērbatas ielā 43, Valmierā, 2 stāvā, vai zvanīt uz tālruni 29154756. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 43, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV ar norādi "Pārdevējs" sūtīt uz austris_ag@inbox.lv vai zvanīt uz t.29154756. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

4* viesnīca “Wolmar” Valmierā godam nes pilsētas vēsturisko nosaukumu no 2000. gada.  Pateicoties labai komandai un viesmīlīgai attieksmei, esam viena no iecienītākām viesnīcām Valmierā. Lai turpinātu priecēt viesus, aicinām komandai pievienoties brokastu un banketu VIESMĪLI. Darba pienākumu apraksts: · apkalpot viesus brokastīs un banketos · uzturēt viesmīlības atmosfēru restorānā  Prasmes un īpašības: · ievērot viesmīlības standartus viesu apkalpošanā un galdu klāšanā · prasme organizēt komandas darbu · pacietība, stila izjūta, spēja ievērot uzvedības, kultūras un pieklājības normas · apkalpot viesus, sazinoties latviešu un angļu valodā  Izglītības prasības un iemaņas: · Profesionālā izglītība un darba pieredze viesmīlības sfērā  Piedāvājam: · maiņu darbu · nepilnu darba slodzi /darbu iespējams apvienot ar studijām/ vai pilnu darba slodzi · iegūt labu darba pieredzi · apmaksātus ēdināšanas pakalpojumus · sociālās garantijas Ja gribi pieteikties, sūti CV uz e-pasta adresi liana@wolmar.lv . Tālrunis informācijai: 29469709. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 16A, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-30 Darba sākšanas datums: 2019-10-21 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu liana@wolmar.lv, tālrunis informācijai 29469709. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri