Valmieras hokejisti pagarinājumā atzīst “Liepājas SSS” pārākumu

Svētdien valmierieši mēroja garo ceļu uz vēja pilsētu Liepāju, kur tikās ar “Liepājas SSS” komandu, kas šobrīd JAHL turnīra tabulā ieņem trešo vietu. Spēles pamatlaiks noslēdzās ar neizšķirtu, taču pagarinājuma pirmajā pusē pārāki izrādījās mājinieki, svinot uzvaru ar 2:1. “Valmieras HK/BSS/ViA” labā vienīgos vārtus guva Kristers Stankevičs.

Šajā mačā pilnu spēles laiku Valmieriešu vārtos aizvadīja Ralf Bērziņš, rādot atzīstamu sniegumu. Pirmajā periodā abas komandas uz maiņām pārņēma ripas kontroli pretinieku aizsardzības zonā. Kā “Valmieras HK/BSS/ViA” komanda, tā liepājnieki rādīja kvalitatīvu hokeju, ne reizi nepārkāpjot noteikumus. Tieši aizsardzība bija galvenais faktors, kas ļāva periodam noslēgties bez gūtiem vārtiem – 0:0.

Otrajā periodā aktīvā Valmieras spēlētāju darbība uz laukuma lika pretiniekiem kļūdīties, perioda pirmajā pusē ļaujot spēlēt ar viena spēlētāja pārsvaru divas reizes. Iegūtais pārsvars uz laukuma ļāva iegūt lielāku pārliecību, kas tika kaldināta ar pirmajiem gūtajiem vārtiem. Vārtus pēc Libora un Jakovļeva piespēlēm guva Kristers Stankevičs (0:1), kuram tie bija pirmie vārti šajā sezonā. Perioda turpinājumā abas komandas vēl reizi deva pretiniekiem spēlēt vairākumā, taču spēles gaitu tas nemainīja.

Trešajā periodā komandas bija mainītās lomās, taču scenārijs bija visnotaļ līdzīgs spēles otrajām divdesmit minūtēm. Kontroli pār ripu perioda pirmajā pusē ieguva “Liepājas SSS” hokejisti, kas noveda pie loģiska iznākuma – valmierieši pārkāpa noteikumus. 53. minūtē, spēlējot vienādos sastāvos, liepājnieki spēja izlīdzināt rezultātu, liekot kapitulēt Ralfam Bērziņam (1:1). Atlikušajās minūtēs valmierieši nopelnīja vēl divus skaitliskos mazākumus, kā rezultātā tika patērēts daudz spēka, kas noderētu cīņas turpinājumā – pagarinājumā.

Lai arī viens punkts pēc nospēlētām 60 minūtēm bija nopelnīts, “Valmieras HK/BSS/ViA” nebija gatavi padoties. Viņu cīņasspars gan nebija ilgs, jo minūti pēc pagarinājuma atklāšanas svilpes Bērziņa sargāto vārtu līniju šķērsoja Butāna metiens, ļaujot “Liepājas SSS” hokejistiem svinēt uzvaru mājās.

Nākamo spēli valmierieši aizvadīs jaurītvakar, mājās tiekoties ar “Zemgale Juniors hokejistiem”. Spēles sākums plkst. 20.00. Hokejistiem skatītāju atbalsts IR svarīgs! Nāc uz Vidzemes Olimpisko centru un atbalsti savējos cīņā par uzvaru!

Liepājas SSS – Valmieras HK/BSS/ViA 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)

Vārti: 32:49 Stankevičs (Libors, Jakovļevs) 0:1, 53:53 Binkulis (Vilmans) 1:1, 61:01 Butāns (Rungovskis, Ķevlis)
Vārtsargi: Endijs Ozols – Ralfs Bērziņš

Attēlā: #23 Emīls Balodis