“Valmieras” futbolisti pārbaudes spēlē Turcijā zaudē Dubras pārstāvētajai “Oleksandriya”

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvijas futbola virslīgas čempionāta bronzas medaļas laureāte “Valmiera” otrdien pārbaudes spēlēs Turcijas pilsētā Belekā piedzīvoja divus zaudējumus.

Dienas pirmajā spēlē valmierieši ar rezultātu 1:6 (0:1) kapitulēja Krievijas pēc spēka otrā čempionāta komandai “Akron”.

Vidzemes komanda savus vienīgos vārtus guva otrā puslaika sākumā, kad pretinieku laukuma spēlētājus un vārtsargu veiksmīgi apspēlēja Ingars Pūlis, kurš panāca 1:1. “Akron” ātri atgriezās vadībā un otrā puslaika turpinājumā guva vēl sešus vārtus.

Dažas stundas vēlāk, spēlējot ar citu sākumsastāvu, “Valmiera” ar 1:3 (1:2) zaudēja Ukrainas premjerlīgas klubam “Oleksandriya”, kas starta vienpadsmitniekā iekļāva Latvijas izlases aizsargu Kasparu Dubru.

Latvijas medaļniece maču iesāka aktīvi, taču ātri iekrita pretuzbrukumā un sestajā minūtē no 11 metru soda sitiena ielaida vārtus. Tiesa, desmit minūtes vēlāk “Valmiera” panāca 1:1, pēc Papes Fala centrējuma bumbu mērķī raidot Džibrilam Gejam.

Puslaika turpinājumā valmierieši trāpīja pa vārtu stabu, turpretī pretinieki 39.minūtē savu iespēju izmantoja un pārtraukumā devās ar vadību 2:1. Spēles otrajā daļā, 58.minūtē, Latvijas komanda ielaida vēl vienus vārtus un cieta zaudējumu.

Jau ziņots, ka pirms nedēļas valmierieši ar rezultātu 1:0 uzvarēja Latvijas izlases pussarga Andreja Cigaņika pārstāvēto Luhanskas “Zorja”. Piektdien tika aizvadītas divas spēles, kurās fiksēts neizšķirts 1:1 pret Uzbekistānas superlīgas komandu “Qizilqum” un tāds pats rezultāts pret Ukrainas premjerlīgas vienību “Ļviv”.

Tamaza Pertijas vadītā “Valmiera” iepriekšējā sezonā izcīnīja bronzu, pirmo reizi vēsturē tiekot pie godalgām Latvijas meistarsacīkstēs futbolā.

Tāpat Turcijā treniņnometni aizvada arī “Ventspils”, kas ar rezultātu 3:2 (1:2) uzveica Ukrainas premjerlīgas komandu Čerņihivas “Desna”.

Ventspilniekiem vārtus guva Djumte Pjagbarā, Abdula Genajevs un Vaso Bačiašvili.

“Ventspils” pērn virslīgā ieņēma ceturto vietu un pirmo reizi kopš 1998.gada nekvalificējās Eirokausiem. Kurzemes klubs ir titulētākais no aktīvajiem pašmāju klubiem.