Valmieras Ziņas

Valmieras dome pauž atbalstu novadu reformai, izvirzot trīs nosacījumus (3)

Ceturtdien, 31.oktobrī, Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu atbalstīt administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu, ja tiek ņemti vērā trīs nosacījumi, portāls “Valmieras Ziņas” uzzināja domes sēdē.

Pirmais nosacījums ir, ka Valmieras novads tiek veidots, apvienojot esošos Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novadus un Valmieras pilsētu. Kā otro priekšnoteikumu deputāti izvirzīja administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā papildināt apdzīvoto vietu veidus ar pilsētām – nacionālās nozīmēs attīstības centriem. Trešais nosacījums ir – administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā Valmieras pilsētai noteikt nacionālās nozīmēs attīstības centra statusu.

Par pieņemto lēmumu tiks informēta Latvijas Republikas Saeima, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kā arī Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novada pašvaldības.

Kā deputātiem pirms balsojuma skaidroja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, šis lēmums tika rosināts, ņemot vērā, ka Saeimā pirmajā lasījumā tiek izskatīts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas virzītais likumprojekts par administratīvi teritoriālās reformas modeli, kā arī balstoties uz Rūjienas novada un Naukšēnu novada pašvaldību lēmumu, kas paredz atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu tikai tādā gadījumā, ja abi novadi tiek iekļauti apvienotajā Valmieras novadā.

J.Baiks uzsvēra, ka starp domes lēmumā minētajām pašvaldībām sadarbība ir pastāvējusi kopš 1949.gada. Tādēļ būtu loģiski veidot jauno novadu, balstoties uz vēsturiskajām saiknēm un iedzīvotāju paradumiem. Līdz pat šai dienai šo pašvaldību iedzīvotājus vieno kopīgas lietas un tradīcijas. Daudzi cilvēki no šiem novadiem ik dienu ierodas Valmierā strādāt, mācīties un apmeklēt dažādas iestādes un uzņēmumus. Valmieras vispārizglītojošajās, interešu un profesionālās ievirzes izglītības iestādēs mācās vairāk nekā 35% citu novadu skolēnu. 

Jānis Baiks īpaši akcentēja arī to, ka arī pēc reformas esošās apdzīvotās teritorijas saglabās savas īpašās tradīcijas, identitāti, kultūras un pakalpojumu pieejamību.

Mērs atzina, ka Valmiera ir ieinteresēta šāda liela novada veidošanā, kas ļautu turpmāk attīstīties pilsētai vienoti ar apkārtējām teritorijām. “Reformas rezultātā būs iespēja veiksmīgāk plānot sniegtos pakalpojumus, lai tie vienlīdz augstā kvalitātē būtu pieejami ikvienam jaunā novada iedzīvotājam. Pašvaldības funkcijas tiks pilnvērtīgi nodrošinātas visā novada teritorijā. Turklāt šāda sadarbība paplašinās investīciju piesaistes iespējas, novada attīstību, padarot to par aizvien pievilcīgāku vietu iedzīvotājiem, kur dzīvot, strādāt, mācīties un atpūsties. Jaunā novada ilgtspēja būs atkarīga no visu iesaistīto pušu kopīga darba, diskusijām un pieņemtajiem lēmumiem,” skaidroja J.Baiks.

Jāpiebilst, ka Valmieras iedzīvotāju aptaujā, kas tika veikta no 17.06.2019 līdz 16.07.2019, atbildot uz jautājumu par Valmierai vēlamāko administratīvi teritoriālās reformas risinājumu, vairākums respondentu (54% jeb 250) atbalsta Valmieru kopā ar Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadiem. Kā otrs atbalstītākais teritoriālais risinājums ir Valmiera kopā ar Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novadiem, kas saņēmis atbalstu no 32% jeb 151 respondenta. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  SU - 01.11.2019 Atbildēt

  Esmu valmieriete. Pilnīgi piekrītu Valmieras domes priekšsēdētājam. Rūjienai un Naukšēniem jābūt pie Valmieras.

  nelabojams - 01.11.2019 Atbildēt

  Esmu naukšēnietis. Pilnībā piekrītu Valmieras domes priekšsēdētājam. Ja centrs nav Rūjiena, tad Naukšēniem un Rūjienai jabūt pie Valmieras.

  lv - 04.11.2019 Atbildēt

  cerams, ka sanāks!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri