Valmieras Ziņas

Valmieras dienesta viesnīcās jaunieši uzsāk bio atkritumu šķirošanu

Lasīšanas laiks: 3 min

No 2024. gada 1. janvāra bioloģiski noārdāmo atkritumu (turpmāk – bio atkritumi) pārstrāde Latvijā būs obligāta. Uzsākot bio atkritumu šķirošanu Valmieras dienesta viesnīcās, jaunieši būs pirmā un vissagatavotākā auditorija šī veida atkritumu šķirošanai. Visās dienesta viesnīcu virtuvēs ir izvietoti konteineri bio atkritumu šķirošanai, kā arī konteineri sadzīves atkritumu šķirošanai, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Ločmele.

Šogad Valmieras dienesta viesnīcā Ausekļa ielā 25B ir pabeigti vērienīgi pārbūves darbi, tai skaitā labiekārtota apkārtne un teritorijā izvietoti pazemes atkritumu konteineri. Lai veicinātu videi draudzīgu rīcību viesnīcās dzīvojošo skolēnu un studentu vidū, projekta ietvaros šāda iespēja rasta arī dienesta viesnīcā Jāņa Enkmaņa ielā 14 un Vidzemes Augstskolas dienesta viesnīcā. Līdz šim dienesta viesnīcās netika veikta atkritumu šķirošana, tāpēc šis ir nozīmīgs solis ilgtspējīgas rīcības virzienā. Jaunieši, kuri dienesta viesnīcās dzīvo jau vairākus gadus, atzīst, ka ļoti gaidījuši iespēju sākt šķirot atkritumus, jo ieraduši to jau darīt mājās. Uz visām atkritumu tvertnēm ir izvietotas norādes pareizai šķirošanai, kā arī telpās ir izvietoti plakāti ar papildus informāciju. Lai jauniešos radītu interesi, kā arī nodrošinātu, ka šķirošana notiek pareizi, oktobrī dienesta viesnīcās notika izglītojošas praktiskas meistarklases atkritumu šķirošanā.

Apmācību laikā jauniešiem bija uzdevums sašķirot atkritumus pareizi, izmantojot izvietotos informatīvos materiālus. Pēc šīs aktivitātes veikšanas speciālisti pārrunāja, kādi atkritumi visbiežāk rodas ikdienā, kurā konteinerā tie būtu jāievieto. Tāpat jaunieši dalījās iespaidos par šķirošanas sistēmu, vai ir kas uzlabojams, kā arī pārrunāja, kā viņiem ir veicies ar atkritumu šķirošanu pirmajā mēnesī.

Apmācību otrā daļa bija vērsta bio atkritumu tēmai. Gatavojot smūtijus un spiežot sulas, skolēni paši secināja, kādi bio atkritumi parasti rodas ikdienā, uzzināja, kāpēc nepieciešams šī veida atkritumus šķirot un ko pārstrādes procesā no tiem iegūst. Valmieras dienesta viesnīcās bio atkritumu šķirošana tiks īstenota pirmo reizi, tāpēc projekta īstenošanas laikā varēsim izvērtēt, cik noderīgs ir izvietotais informatīvais materiāls, cik viegli vai sarežģīti ikdienā ar to tiek galā viesnīcu iemītnieki un kādi uzlabojumi būtu nepieciešami iedzīvotāju izglītošanā, lai ar nākamo gadu varētu veiksmīgi sākt bio atkritumu šķirošanu mājsaimniecībās jau visā novadā.

Lai veiktu pareizu bioloģiski noārdāmo atkritumu šķirošanu, projekta ietvaros tika iegādāti kompostējamie maisiņi, kurus ar visu maisiņa saturu var ievietot kompostā, kur tie sadalīsies pilnībā. Tāpat tika iegādāti nelieli konteineri ar vāku, kuru izmērs ir pielāgots, lai tos varētu novietot virtuvē uz darba virsmas, tādā veidā veicinot to izmantošanu, jo viss būs ērtā attālumā. Tāpat konteinera izmērs ir tieši tik liels, lai to būtu nepieciešams katru vai katru otro dienu iztukšot, tādā veidā neļaujot tvertnē izmestajiem atkritumiem sākt rūgšanas procesu, kas varētu radīt nepatīkamu smaku.

Liels atbalsts jauniešiem šķirošanas procesā būs dienesta viesnīcu darbinieki, kuri ikdienā sastopas gan ar jauniešiem, gan būs vislabāk informēti par jauniešu atkritumu šķirošanas sekmēm. Tāpēc arī dienesta viesnīcas darbinieki devās uz SIA “ZAAO” Reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru “Daibe” un dabas un tehnoloģiju parku “Urda”. Apmācību laikā darbinieki  iepazina atkritumu apsaimniekošanas procesus un uzzināja par pārstrādei derīgajiem iepakojumiem, to šķirošanu un resursu saudzēšanu. Apmācības turpinājās ar uzdevumu pareizi sašķirot atkritumus, pēc tam, tāpat kā skolēni, darbinieki uztaisīja smūtijus, kuru gatavošanas procesā radušos bio atkritumus sašķiroja.

Paldies Valmieras novada atkritumu apsaimniekotājam SIA “ZAAO” par sniegtajām konsultācijām un atbalstu jautājumos par pareizu atkritumu šķirošanu. Aktivitātes tiek īstenotas projekta “Vides ilgtspējīga attīstība 2030: mācīšanās noturīgās un ilgtspējīgās pašvaldībās” nr.35601/42 ietvaros ar Vācijas vides fonda finansiālu atbalstu.

Pievienojies mūsu komandai! Naukšēnu vidusskola (ar 01.08.2024. – Naukšēnu pamatskola) (turpmāk – Iestāde) 2024./2025.m.g. aicina darbā fizikas skolotāju 8.-9.klasēm (4 kontaktstundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Naukšēnu vidusskola, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot fizikas programmu pamatskolā (izglītības programma 21011111) atbilstoši Valsts izglītības standartam; • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: • izglītība, kvalifikācija un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītības dokumenta kopiju/-as lūdzam iesniegt personīgi (adrese: Naukšēnu vidusskola, Naukšēni, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads) vai e-pastā nauksenu.vidusskola@valmiera.edu.lv līdz 2024.gada 12.augustam. Tālrunis informācijai: 28677285. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS PAMATIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu vidusskola, Naukšēni, Naukšēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-12 Kontaktpersona: nauksenu.vidusskola@valmiera.edu.lv 28677285

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) ar 2024.gada 1.septembri aicina darbā speciālo pedagogu (1,0 likme jeb 30 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; • sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; • sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; • plānot un organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; • aktīvi iesaistīties Atbalsta komandas darbā; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālas garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 23.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-23 Kontaktpersona: spriditis@valmiera.edu.lv 64231434

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” ar 2024.gada 1.septembri aicina darbā pirmsskolas izglītības sporta skolotāju (1,0 likme jeb 40 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme:  plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu;  veikt bērna attīstības traucējuma korekciju, konsultēt bērnu vecākus bērnu fiziskās attīstības jautājumos, apmācīt vienkāršu vingrinājumu veikšanai mājās;  radīt labvēlīgu vidi un apstākļus katra bērna vispusīgai personības attīstībai, ievērojot pirmsskolas vecuma bērnu vajadzības, pieredzi, domāšanas veidu, spējas, veselības stāvokli un sniegt īpašu atbalstu bērniem, kuriem ir valodas traucējumi;  plānot savu darbību, sagatavojot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālas garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 23.augustam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 64231434. Informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-23 Kontaktpersona: spriditis@valmiera.edu.lv 64231434

Mūsu partneri