Valmieras Ziņas

Valmieras cietumā mēģina ienest mobilos tālruņus un narkotikas

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmieras cietumā aizturēts šajā ieslodzījuma vietā strādājoša uzņēmuma darbinieks par mēģinājumu ar automašīnu ievest un nodot ieslodzītajiem 34 mobilos tālruņus, 12 vīstokļus ar tabletēm un iespējams narkotiskām un psihotropām vielām, SIM kartēm un citiem aizliegtiem priekšmetiem, aģentūra BNS uzzināja Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP).

Persona ir aizturēta un nodota Valsts policijai.

Ieslodzījuma vietu pārvalde nenoliedz, ka dažās ieslodzījuma vietās neatļautu priekšmetu un vielu ienešana, ir problēma, taču notiek pastāvīgs darbs, lai to ierobežotu un izskaustu. Efektīvu darbu būtiski apgrūtina nepiemērota cietumu infrastruktūra. Ieslodzītie joprojām izmanto visdažādākos veidus, lai ieslodzījuma vietā iegūtu aizliegtos priekšmetus un vielas.

Rīgas Centrālcietuma administrācija šā gada sākumā aizturēja personu, kura izmantojot cietumu apkalpojošo autotransportu mēģināja ievest vairāk par 100 gramiem dažādu narkotisko vielu. Savukārt cita persona aizturēta par mēģinājumu nodot ieslodzītajam ledusskapī paslēptus 28 mobilos tālruņus un citus aizliegtus priekšmetus. Pēc dažām dienām kāda cita persona mēģināja nodot ledusskapī 25 mobilos tālruņus.

Savukārt 2014.gadā IeVP aizturēja 164 personas par mēģinājumu ieslodzītajiem nodot aizliegtus priekšmetus un vielas, 2015.gadā – 180 personas. No aizturētajām personām tikai divas ir ieslodzījuma vietu darbinieki, bet viena persona strādāja cietumā izvietotā ražotnē. Pārējās aizturētās personas ir ieslodzīto paziņas, draugi, radinieki, kas nodod pienesumus, apmeklējot ieslodzītos vai mēģina prettiesiski nodot ieslodzītajiem neatļautus priekšmetus un vielas, iemetot tās cietuma teritorijā.

Vēl 2014.gadā tika aizturētas 164 personas, no kurām astoņas bija IeVP amatpersonas, kuras šobrīd jau ir notiesātas un divi pārvaldes darbinieki.

Arī turpmāk Ieslodzījuma vietu pārvalde plāno stingrāk kontrolēt personas, kuras apmeklē ieslodzījuma vietas, kā arī ierobežot to personu loku, kuras var apmeklēt ieslodzītos, lai samazinātu iespēju organizēt aizliegtu priekšmetu un vielu piegādi ieslodzījuma vietām.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri