Valmieras Ziņas

Valmieras bērnudārzu dežūrgrupās vērojams neliels bērnu skaita pieaugums

Atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības 23.martā pieņemtajam lēmumam no 24.marta Valmierā darbu turpina pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Sprīdītis”, “Buratino”, Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība PII “Varavīksne” un Valmieras Gaujas krasta vidusskolas-attīstības centra pirmsskolas dežūrgrupas. Pārējās PII ārkārtējās situācijas laikā apmeklējumam ir slēgtas. Šāds lēmums tika pieņemts, izvērtējot bērnudārzu apmeklējuma dinamiku pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Līdz šim PII dežūrgrupās bija vienmērīgs apmeklējums. Pašlaik dežūrgrupās ir vērojams neliels bērnu skaita pieaugums, tas skaidrojams ar vecāku iespējām strādāt attālināti un pielāgošanos jaunajam darba grafikam. Ir bērnu vecāki, kuri darba pienākumus nevar veikt pilnībā attālināti un ir nepieciešama fiziska klātbūtne darba vietā, tāpēc bērni tiek vesti uz PII, piemēram, tikai dažas dienas nedēļā.

Valmieras Izglītības pārvalde pateicas bērnu vecākiem, kuri atsaukušies Ministru kabineta norādījumiem un ved bērnus uz PII deržūrgrupām tikai tādā gadījumā, ja nav iespējams citādi nodrošināt bērnu pieskatīšanu.

Bērnudārzos, kurās ir dežūrgrupas, darbu organizē atšķirīgi, pēc iestādes vadītāja ieskatiem, izvērtējot situāciju un ievērojot piesardzības pasākumus. Pedagogi ir instruēti par drošības pasākumiem, kas obligāti jāievēro ārkārtējās situācijas laikā. Iestādēs tiek veikta pastiprināta telpu un virsmu mitrā uzkopšana, dezinfekcija un regulāri vēdinātas telpas. Darbinieku vajadzībām pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi, cimdi, aizsargmaskas un aizsargvairogi.

Joprojām ir spēkā noteikums, ka, no jauna atsākot apmeklēt PII, vecākiem ir jāaizpilda rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav atradušies ārzemēs, nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām, un jāiesniedz izglītības iestādei.

Iestādēs, kurās ir dežūrgrupas, pedagogi, kuri netiek tieši nodarbināti darbā ar bērniem, veic citus saimnieciskus un organizatoriskus darbus – atjauno mācību materiālus un grupu inventāru, plāno grupu telpu izvietojumu, veic ģenerālās uzkopšanas darbus iekštelpās, sakopj teritoriju ap PII u.c.

Savukārt iestādēs, kurās netiek organizētas dežūrgrupas, šis laiks tiek izmantots, lai veiktu iepriekš plānotos remontdarbus, piemēram, PII “Ezītis” – sadzīves kanalizācijas guļvadu nomaiņa pagraba telpās, PII “Vālodzīte” – automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmas izbūve, un veikti citi saimnieciski darbi, lai uzlabotu PII tehnisko stāvokli.

Valmieras pilsētas pašvaldības dibinātajās pirmsskolas izglītības iestādes  2019./2020. mācību gadā reģistrēti 1625 bērni.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA VTU Valmiera aicina darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku darbs ar kases aparātu biļešu pārdošana pasažieriem pasažieru apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā izglītība D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība ar ierakstu par profesionālajām zināšanām (95.kods) labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · darba samaksu 800 – 1100 EUR (bruto) · sociālās garantijas · dinamisku un profesionālu darba vidi · profesionālu apmācību un karjeras izaugsmes iespējas CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · sūtot pa pastu uz adresi: „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220 · personīgi SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 · Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-23 Kontaktpersona: CV ar norādi „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri