Valmieras Ziņas

Valmieras bērnudārzu dežūrgrupās vērojams neliels bērnu skaita pieaugums

Atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības 23.martā pieņemtajam lēmumam no 24.marta Valmierā darbu turpina pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Sprīdītis”, “Buratino”, Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība PII “Varavīksne” un Valmieras Gaujas krasta vidusskolas-attīstības centra pirmsskolas dežūrgrupas. Pārējās PII ārkārtējās situācijas laikā apmeklējumam ir slēgtas. Šāds lēmums tika pieņemts, izvērtējot bērnudārzu apmeklējuma dinamiku pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

Līdz šim PII dežūrgrupās bija vienmērīgs apmeklējums. Pašlaik dežūrgrupās ir vērojams neliels bērnu skaita pieaugums, tas skaidrojams ar vecāku iespējām strādāt attālināti un pielāgošanos jaunajam darba grafikam. Ir bērnu vecāki, kuri darba pienākumus nevar veikt pilnībā attālināti un ir nepieciešama fiziska klātbūtne darba vietā, tāpēc bērni tiek vesti uz PII, piemēram, tikai dažas dienas nedēļā.

Valmieras Izglītības pārvalde pateicas bērnu vecākiem, kuri atsaukušies Ministru kabineta norādījumiem un ved bērnus uz PII deržūrgrupām tikai tādā gadījumā, ja nav iespējams citādi nodrošināt bērnu pieskatīšanu.

Bērnudārzos, kurās ir dežūrgrupas, darbu organizē atšķirīgi, pēc iestādes vadītāja ieskatiem, izvērtējot situāciju un ievērojot piesardzības pasākumus. Pedagogi ir instruēti par drošības pasākumiem, kas obligāti jāievēro ārkārtējās situācijas laikā. Iestādēs tiek veikta pastiprināta telpu un virsmu mitrā uzkopšana, dezinfekcija un regulāri vēdinātas telpas. Darbinieku vajadzībām pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi, cimdi, aizsargmaskas un aizsargvairogi.

Joprojām ir spēkā noteikums, ka, no jauna atsākot apmeklēt PII, vecākiem ir jāaizpilda rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene nav atradušies ārzemēs, nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai kontaktpersonām, un jāiesniedz izglītības iestādei.

Iestādēs, kurās ir dežūrgrupas, pedagogi, kuri netiek tieši nodarbināti darbā ar bērniem, veic citus saimnieciskus un organizatoriskus darbus – atjauno mācību materiālus un grupu inventāru, plāno grupu telpu izvietojumu, veic ģenerālās uzkopšanas darbus iekštelpās, sakopj teritoriju ap PII u.c.

Savukārt iestādēs, kurās netiek organizētas dežūrgrupas, šis laiks tiek izmantots, lai veiktu iepriekš plānotos remontdarbus, piemēram, PII “Ezītis” – sadzīves kanalizācijas guļvadu nomaiņa pagraba telpās, PII “Vālodzīte” – automātiskās ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmas izbūve, un veikti citi saimnieciski darbi, lai uzlabotu PII tehnisko stāvokli.

Valmieras pilsētas pašvaldības dibinātajās pirmsskolas izglītības iestādes  2019./2020. mācību gadā reģistrēti 1625 bērni.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Plainstream” ir Latvijas uzņēmums, kas sniedz zvanu centra pakalpojumus Latvijā pazīstamākajiem zīmoliem, veicinot to biznesa attīstību. Tomēr vienkāršiem vārdiem sakot – mūsu darbs ir izcili apkalpot klientus telefoniski. Pievienojies mūsu komandai kā ZVANU CENTRA OPERATORS Mēs tev uzticēsim: Konsultēt klientus par uzņēmuma pakalpojumiem jeb ar prieku atbildēt uz klienta telefona zvaniem par tiem aktuāliem jautājumiem; Kā arī sniegt rakstiskas atbildes klientiem uz viņa iesūtītajiem jautājumiem e-pastā No Tevis sagaidām: Prieku darboties kopā ar klientiem, jo tā būs neatņemama tavas ikdienas sastāvdaļa; Spēja plūstoši runāt latviešu un krievu valodā, vēlama arī angļu valoda; Loģiskā domāšana, fleksibilitāte; Motivāciju mācīties, apgūt jaunas prasmes; Labas iemaņas darbā ar datoru. Tev piedāvāsim: Stabilu darbu profesionālā un draudzīgā kolektīvā; Apmaksātas apmācības un iespēju attīstīt savas prasmes; Maiņu darba laiku - maiņas garums 8,5 stundas (maiņas arī arpus standarta "ofisa" darba laika); Paveiktajam atbilstošu atalgojumu; un citiem labumiem (kopīgiem pasākumiem, izaugsmes iespējas, utt.). Ja esi meklētā persona, gaidīsim tavu CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” uz e-pastu cv@plainstream.lv vai vari pieteikties šeit: https://www.plainstream.lv/pieteikties/ Tomēr papildus jautājumos - gaidām arī tavu zvanu: 20114066. Profesija: Zvanu centru OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 32, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-05-31 Kontaktpersona: CV ar norādi “Zvanu centra operators Valmierā” sūtīt uz cv@plainstream.lv, 20114066 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Galvenie amata pamatpienākumi:  Rūpēties par izglītojamo drošību; Darba organizēšana un plānošana; Bērnu veselības stāvokļa novērtēšana; Bērnu profilaktisko pasākumu organizēšana un veikšana; Higiēnas prasību izpildes kontrole; Bērnu ēdināšanas uzraudzība sadarbībā ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju; Infekcijas kontroles nodrošināšana; Profilaktiski izglītojošais darbs; Darba dokumentēšana; Uzņemties atbildību par sava darba kvalitāti; Profesionālās kvalifikācijas uzturēšana. Amata veikšanai nepieciešamā izglītība, kompetences un prasmes: Augstākā izglītība atbilstoši amata pienākumiem, papildus reģistrētas ārstniecības personas statuss. Darba pieredze ne mazāk kā 3 gadi, kā arī profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvajiem aktiem par profesionālo pilnveidi; Spēja strādāt droši, akurāti un efektīvi; Spēja strādāt paaugstinātas spriedzes apstākļos; Spēja novērst problēmas un nodrošināt drošību; Valsts valodas prasme normatīvajos aktos noteiktajā līmenī. Motivētu pieteikuma vēstuli, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV jāiesniedz līdz 29.05.2020. Mazsalacas pilsētas Pirmsskolas izglītības iestādē (Parka iela 14, Mazsalacā, Mazsalacas novadā, LV-4215) vai elektroniski pirmsskola@mazsalaca.edu.lv . Papildus informācija: tālr. 27871920 (pirmsskolas vadītāja Saiva Liepa). Profesija: BĒRNU MĀSA Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-05-29 Kontaktpersona: Piet.vēst., izgl.apliec.dok.kopijas un CV sūtīt uz pirmsskola@mazsalaca.edu.lv, t. 27871920.

Mūsu partneri