Valmieras Ziņas

Valmieras Bērnu sporta skolā atsākušies treniņi klātienē

Valmieras Bērnu sporta skolā (VBSS) ir atsākts klātienes mācību treniņu process. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, treniņi atsākas sportistiem vecumā no septiņiem gadiem. Audzēkņiem, kuriem ir pamatots iemesls nodarbību neapmeklēšanai klātienē un kuri ir jaunāki par septiņiem gadiem sadarbībā ar treneri iespējams turpināt mācības attālināti, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Bērnu sporta skolas administrācija.

Mācību process VBSS tiek organizēts, stingi ievērojot valsts institūciju izstrādātos normatīvos aktus un noteiktos drošības pasākumus, kurus izstrādājusi Izglītības un zinātnes ministrija kopā ar Veselības ministriju. Skolā izstrādāti arī jauni iekšējās kārības noteikumi ārkārtējās situācijas periodam.

Audzēkņi uz nodarbībām drīkst ierasties ne ātrāk kā 5-10 minūtes pirms nodarbības. Šāda prakse jāievēro, lai nenotiktu treniņgrupu plūsmas pārklāšanās un tiktu ievēroti drošības pasākumi. Arī treniņu norises vieta jāatstāj uzreiz pēc nodarbības beigām. Strikti jāievēro divu metru distance pilnīgi visās sporta bāzēs, ārtelpās un treniņu procesā. Jāveic roku dezinfekcija. Treniņu procesā audzēkņiem jāizmanto savs inventārs, gadījumos, kad tiek izmantots skolas inventārs, treneris veic tā dezinfekciju. Sporta bāzēs jāveic arī virsmu un koplietošanas telpu dezinfekcija.

Rūpējoties par pašu un citu veselību, Valmieras Bērnu sporta skola vēlreiz uzsver, ka nodarbības nedrīkst apmeklēt audzēkņi, kuriem ir slikta pašsajūta, elpceļu infekcijas slimības pazīmes vai citas saslimšanas un aicina ikvienu rūpēties par veselību, sportojot mājās vai svaigā gaisā.

„Ik gadu aprīlī un maijā VBSS ir saspringts sacensību kalendārs – audzēkņi gatavojas un piedalās sezonas svarīgākajos mačos, izslēgšanas spēlēs un finālturnīros. Basketbolā, florbolā un hokejā notiek cīņas par godalgotām vietām Latvijas jaunatnes čempionātos, bet citos sporta veidos – pirmie sezonas mači un atklāta jaunā āra sezona. Šogad pieredzam nebijušu situāciju – sacensības atceltas, strādājām attālināti, un tikko esam atsākuši klātienes treniņu darbu,”

norāda VBSS direktore Līga Dzene.

Izmaiņas sporta dzīvē

Līdz šim ārkārtējās situācijas laikā VBSS mācības notika attālināti. Pedagogi savu grupu audzēkņiem veidoja attālināto nodarbību mācību plānus, ņemot vērā gan valstī noteiktos ierobežojumus, gan dažādās audzēkņu iespējas treniņiem (sporta inventāru, telpu u.c.). Katru nedēļu skolas audzēkņiem bija jāiesniedz aizpildīta dienasgrāmata par mācību plāna izpildi.

Pašlaik VBSS gatavojas kārtējai skolas akreditācijai. Šī skolas akreditācija būs atšķirīga – tā tiek plānota daļēji attālināta. Nodarbību vērošana klātienē šobrīd plānota rudenī, kad sporta veidu eksperti ieradīsies, lai skatītos, kā tiek organizēta darba ikdiena nodaļās. Šajā akreditācijā pirmo reizi tiks akreditēta arī profesionālās ievirzes izglītības programma “Badmintons”, kas līdz šim gan skaitliski plaši, gan ar augstvērtīgiem sasniegumiem darbojās kā interešu izglītības programma.

Komandu sporta veidos – basketbols, florbols un hokejs – aprīļa izskaņā un maijā notiek Latvijas jaunatnes čempionātu finālturnīri. Šogad sporta veidu federācijas nolēma par čempionātus pārtraukt, un 2019./2020.gada sezonā čempioni netiks noteikti. Arī citu komandu un individuālo sporta veidu sacensību kalendāros vērojami ieraksti “atcelts”, “pārcelts uz nenoteiktu laiku” un tamlīdzīgi.  

Vairākiem sportistiem, kuri iekļauti valsts izlašu sastāvos savās vecuma grupās, šogad nebūs iespēja parādīt savu sniegumu Eiropas mēroga sacensības. Šobrīd pārtraukta arī kvalifikācijas punktu vākšana Tokijas olimpiskajām spēlēm, kam plānveidīgi gatavojās daļa skolas AKSSC BMX nodaļas sportistu.

„Šobrīd ar nepacietību gaidām Jāņa Daliņa stadiona un vieglatlētikas manēžas atvēršanu pēc atjaunošanas. Tā būs modernākā, starptautiskiem standartiem atbilstoša vieglatlētikas būve Latvijā. Stadions un manēža ļaus turpināt iesāktās vieglatlētikas tradīcijas pilsētā, kā arī organizēt augsta līmeņa starptautiskas sacensības. Līdz ar stadiona atvēršanu pēc pārbūves lielākas iespējas būs vispārējās fiziskās sagatavotības uzlabošanā arī citu sporta veidu pārstāvjiem. Sagatavošanās periodā vispārējās fiziskās sagatavotības treniņi ir nozīmīgi jebkurā sporta veidā,”

atzīmē Līga Dzene.

Jāpiebilst, ka VBSS īsteno 14 sporta veidu programmas, no kurām deviņas ir profesionālās ievirzes izglītības programmas, piecas interešu izglītības programmas un Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs (AKSSC). Kopā audzēkņu skaits pēdējos gados svārstās no 1250 līdz 1300 jaunajiem sportistiem. Valmieras Bērnu sporta skola ir skaitliski lielākā izglītības iestāde Valmierā un ceturtā lielākā sporta skola valstī.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu pārdevējam/-ai veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-650 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Rīgas ielā 64. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-24 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu pārdevējam/-ai veikalā “top!” Brīvības ielā 62, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-650 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, Brīvības ielā 62. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brīvības iela 62, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-24 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu pāvāram/-ei ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”, Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze pavāra amatā; godīgums un augsta atbildības sajūta; pozitīva attieksme pret darbu; spēja strādāt komandā un maiņu darbā. Galvenie darba pienākumi: garšīga un kvalitatīva ēdiena gatavošana saskaņā ar kalkulācijām; tehnoloģisko procesu pārzināšana un ievērošana; sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: atbildīgu un dinamisku darbu lielā un stabilā uzņēmumā; sociālās garantijas; mūsdienīgus darba apstākļus – jaunu un modernu virtuves tehnisko aprīkojumu. Darba alga no EUR 650-750 (bruto) CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi - PAVĀRS VALMIERĀ. Sīkāka informācija pa telefonu 26167218. Profesija: PAVĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-24 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri