Valmieras 5. vidusskolā lielais basketbols atgriežas ar nervus kutinošu cīņu pret ķekaviešiem

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” tikās ar turnīra tabulas vicelīderi “Ķekavu/Optibet”. Saspringtā cīņā valmieriešiem pavisam nedaudz pietrūka līdz uzvaras izraušanai, piedzīvojot neveiksmi ar 84:88.

2.marts iegāja vēsturē kā diena, kad pirmo reiz “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīja spēli atjaunotajā Valmieras 5. vidusskolas zālē. Jaunais laukuma krāsojums simbolizē komandas krāsas, dodot leģendārajai hallei jaunu elpu. Arī pirmie pretinieki bija gana nopietni – ķekavieši, kuru rindās bija seši basketbolisti ar LBL augstākās divīzijas pieredzi.

Pirmo maču atjaunotajā Valmieras 5. vidusskolas zālē “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” starta pieciniekā sāka Toms Kohanovs, Mārtiņš Vīņauds, Valters Liepiņš, Jānis Engers un komandas kapteinis Klāvs Dubults. Pirmo oficiālo metienu grozā no tālās distances raidīja “Ķekavas” aizsargs Mārtiņš Šteinbergs, savukārt atbildi ar trīs punktu gājienu sniedza Jānis Engers. Spēles pirmās minūtes ritēja plūstoši, abām komandām spēlējot nepiespiestu basketbolu, kas nedaudz vairāk nekā trīs nospēlētu minūšu laikā deva rezultātu 12:9 par labu mājinieku komandai. Turpmākajās minūtēs risinājās emocijām bagāta cīņa, kuras atvēsināšanai soģi piešķīra tehnisko piezīmi Mārtiņam Vīņaudam. “Ķekavai” uz brīdi izdevās pārņemt vadību, bet Vīņauda caurgājiens atguva pārsvaru mājiniekiem.Divas minūtes līdz pirmā ceturkšņa izskaņai Roberts Zeile sūtīja laukumā savas komandas debitantu Elvi Brokānu. Pirmās ceturtdaļas pēdējās sekundēs Jānis Engers ar bloķētu metienu augstā lēcienā neļāva oponentiem pārņemt vadību, tādēļ pēc nospēlētām desmit minūtēm uz rezultāta tablo bija līdzsvars – 23:23.

Otrās ceturtdaļas sākumā vadībā izvirzījās “Ķekava”, bet mājinieku atbilde sekoja ar Reiņa Ermansona pieciem gūtiem punktiem īsā laikā. Vēlreiz iespaidīgi pretinieka metienu bloķēja Engers, bet pēc Ermansona sarežģīta metiena no groza apakšas valmierieši sasniedza piecu punktu pārsvaru. Noslēdzošajās trīs pirmā puslaika minūtēs iekrāto vadību mājiniekiem noturēt neizdevās, jo ar precīziem soda metieniem izcēlās viesu komandas pieredzējušie garie spēlētāji. Tādēļ lielajā pārtraukumā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” devās ar minimālu deficītu – 47:48.

Otro puslaiku ar skaistu sadarbību uzsāka valmierieši, kuras noslēgumā divus punktus no groza apakšas guva Liepiņš. Komandas vairākkārt apmainījās ar nelielu pārsvaru, savukārt Engers turpināja katrā no ceturtdaļām iepriecināt līdzjutējus, šoreiz atlētiski triecot bumbu grozā ar vienu roku. Perioda vidū “Ķekava” izmantoja savu bīstamāko ieroci – trīs punktu metienu, ar Mārtiņa Šteinberga un Naura Mieža uzbrukumiem nostādot mājiniekus iedzinējos ar 54:60. Ceturtdaļai tuvojoties noslēgumam Rainers Kalniņš izcēlās ar diviem elegantiem caurgājieniem, kas valmieriešu aizsargam ļāva izlīdzināt mača rezultātu. Tikai pateicoties Štenberga trejacim “Ķekavai” izdevās trešo ceturtdaļu noslēgt ar pārsvaru. Pirms izšķirošajiem spēles notikumiem 66:68.

Septiņas minūtes līdz spēles ceturtās ceturtdaļas beigām viesu centrs Harijs Rubenis raidīja grozā trejaci pāri pretspēlētāja rokai, nostādot valmieriešus iedzinējos ar piecu punktu starpību. Lai atspēlētos, valmierieši veiksmi centās meklēt no tālmetienu distances, tomēr vairākas minūtes bumba spītīgi nekrita grozā. Pēc nonākšanas iedzinējos ar -11, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” uzbrukumu ar caurgājienu atvēra Vīņauds. Nepilnas četras minūtes līdz mača noslēgumam Toms Kohanovs pietuvināja mājiniekus līdz četru punktu deficītam, sasniedzot rezultātu 76:80. Turpinājās saspringta cīņa, spēlētājiem nežēlojot sevi cīņā uz dēļiem. Divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām Vīņauds raidīja grozā svarīgu trīs punktu metienu, kas sadeldēja starpību līdz vairs tikai diviem punktiem. Spēles pēdējā minūtē, izcīnot bumbu zem grozam, rezultātu izlīdzināja Engers. Nepilnu pusminūti līdz beigām Roberts Pāže caurgājienā atguva vadību viesu komandai. Valmieriešu centieni izraut panākumu nebija sekmīgi, kas kā uzvarētājiem ļāva aizbraukt “Ķekavai/Optibet” – 84:88.

Rezultatīvākais spēlētājs Valmieras komandā ar 15 gūtiem punktiem bija Reinis Ermansons, savukārt 13 punktus guva Jānis Engers un Klāvs Dubults. Viesu komandas rindās ar 24 punktiem izcēlās Nauris Miezis, bet 22 guva Niks Saknītis.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – BK “Ķekava/Optibet” 84:88 (23:23, 24:25, 19:20, 18:20)

Ermansons 15, Engers 13 (10ab), Dubults 13, Kohanovs 12, Vīņauds 12, Liepiņš 11, Kalniņš 5, Ivanovs 3, Brokāns.