Valmieras Ziņas

Valmieras 2. vidusskolas Ekoskolas programmas skolēni atgādina par plastmasas maisiņu nelabvēlīgo ietekmi uz vidi

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvijas ekoskolas ik gadu piedalās nedēļu ilgā starptautiskā kampaņā Rīcības dienas, lai uzrunātu sabiedrību, pievērstu uzmanību nozīmīgām vides problēmām un ikvienu rosinātu rīkoties, lai šīs problēmas risinātu. Nedēļas laikā norisinās dažādas izglītojošas un interaktīvas aktivitātes, skolēni uzsāk praktiskas iniciatīvas, kuru mērķis ir piedāvāt risinājumus globālām vides problēmām, īstenojot vietēja mēroga rīcības.

Šogad Rīcības dienas notika no 15. līdz 28. novembrim ar saukli “Īstais brīdis sākt…”, un tās bija veltītas Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un aizvadītajai ANO Rīcības desmitgadei.

Kā pastāstīja Valmieras 2. vidusskolas skolotāja Sanita Zviedrāne, skolēni šajā mācību gadā realizē Ekoskolu programmas tēmu par atkritumiem, tādēļ Rīcības dienu tematika tika pieskaņota kopējai tēmai ar saukli “Īstais brīdis sākt izmantot auduma iepirkuma maisiņu plastmasas maisiņa vietā!”. Visas nedēļas garumā notika dažādi izglītojoši, ar vidi saistīti pasākumi. Ekopadomes jaunieši skolā organizēja auduma maisiņu izstādi, tādējādi pievēršot visa skolas kolektīva uzmanību un aicinot ikvienu sākt lietot auduma maisiņu savā ikdienā. Skolēni aicināja klasesbiedrus atnest uz skolu arī plastmasas vienreizlietojamos maisiņus, lai piedalītos akcijā “Plastmasas maisiņa cita dzīve”. Akcijas ietvaros visas klases no šiem maisiņiem izgatavoja kādu ikdienā noderīgu priekšmetu vai radīja mākslu. Tapa Ziemassvētku eglīšu rotājumi, rakstāmpiederumu turētāji, kājslauķi un dažādi citi priekšmeti, kas apskatāmi izstādē. Šīs akcijas filozofija – neizmet plastmasas maisiņu, lai tas nenonāk atkritumu tvertnē, atkritumu poligonā un dabā.

Lai pievērstu plašākas sabiedrības uzmanību šai tēmai, Valmieras 2. vidusskolas skolēni izgāja ārpus skolas telpām. Ekopadomes jaunieši izgatavoja informatīvu uzskates līdzekli – liela izmēra plastmasas un auduma maisus ar uzskatāmu informāciju, kādu ļaunumu dabai nodara plastmasas atkritumi, un tos uzstādīja pie veikala Mini Rimi Valmierā, Rubenes ielā.

Aktīvisti izveidoja viktorīnu “Plastmasa un tās radītais piesārņojums”, kuras laikā klases stundā audzinātāji pastāstīja par plastmasu, tās ietekmi uz vidi.

Valmieras 2. vidusskolas skolēni un pedagogi cer, ka šis plašais pasākumu kopums pievērsīs bērnu un jauniešu, kā arī vecāku uzmanību problēmai un mudinās mainīt ikdienas paradumus.

Palīgstrādniece/ Palīgstrādnieks kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts • Palīgdarbs pie kokmateriālu iekārtām, kokmateriāla apstrādi: materiāla uzlikšana uz iekārtas padošanas līnijas, materiāla šķirošana pēc kvalitātes prasībām, materiāla marķēšana, materiāla pakošana. • Darba procesi ir automatizēti ar liftu pacelšanas iekārtām, kas nodrošina ērtu un vieglu materiāla padošanas un pakošanas procesu. • Darba specifiku raksturo vienveidīgas, vieglas, bet intensīvas roku kustības. Prasības kandidātiem: • Pareiza un precīza ražošanas uzdevumu izpilde; • Darbs komandā; • Izteikta lojalitātes, kārtības un pienākuma sajūta. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Uzņēmums piedāvā: • Darba veikšanai nepieciešamo apmācību. • Atalgojums no 1143 EUR bruto. Atalgojumu nosaka ieguldītā darba intensitāte noteiktā apjoma sasniegšanai un lojalitāte pret uzņēmumu. • Veselības apdrošināšanu. • Izaugsmes iespējas attiecīgi ieguldītajam darbam un sasniegtajam rezultātam, kā arī lojalitātei un attieksmei pret darba uzdevumiem. Informācija par darba sludinājumu Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks Darba laiks: 8:00-17:00, iespējams periodisks maiņu darbs 10 vakances Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Autokāra vadītājs /-a BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Darbs ar autoiekrāvēju uzņēmuma teritorijā. - Materiāla iekraušana un izkraušana no kravas mašīnām un jūras konteineriem, materiāla iekraušana un izkraušana kaltī. - Sekmīga materiāla pārvietošana, nogādāšana uz ražošanas un glabāšanas vietām. - Nodrošināt drošu materiāla pārvietošanu un novietošanu, neapdraudot cilvēkus un materiālās vērtības. - Sekot līdz un uzturēt autoiekrāvēju labā tehniskā stāvoklī un par tehniskajām neatbilstībām nekavējoties ziņot mehāniķim. Prasības kandidātiem: Uzņēmums piedāvā apmācības iespējas; Darba izpildes disciplīna; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t.: 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: AUTOKRĀVĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Kokapstrādes operatori /-es BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Noteikt izmantojamo iekārtu parametrus un atbilstoši noregulēt. - Pārzināt iekārtā notiekošos procesus, mainīt tos un sekot procesu pareizai norisei. - Vadīt iekārtas un rūpēties par to apkopi. - Uzstādīt, nomainīt un regulēt nažus, zāģus, urbjus vai griezējgalviņas. - Sekot līdz, lai materiāla apstrāde notiek bez sarežģījumiem un saskaņā ar darba uzdevumiem. - Koordinēt palīgstrādnieka darbu pie kokapstrādes iekārtām. - Nodrošināt materiāla atbilstību ražošanas pasūtījuma prasībām pēc pārstrādes procesa. Prasības kandidātiem: Pieredze kokapstrādē un zināšanas par tehnoloģisko apstrādes procesu; Precizitāte un augsta atbildības sajūta; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: KOKAPSTRĀDES IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri