Valmieras Ziņas

Valmierai un citām pašvaldībām draud liegums izdot preses izdevumus

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija 4. jūnijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) uzticēja sagatavot grozījumus likumdošanā, kas ļautu lemt par liegumu pašvaldībām izdot masu informācijas līdzekļus. 

Paredzēts, ka šī likumprojekta sākotnējā versija būs balstīta uz komisijas priekšsēdētāja Artusa Kaimiņa iepriekšējā Saeimas sasaukumā iesniegtajiem priekšlikumiem, kas toreiz tika noraidīti. A. Kaimiņš norādīja, ka VARAM prasītā likumprojekta anotācija ir jāsagatavo divu nedēļu laikā, līdz 18. jūnijam.  

Viens no priekšlikumiem paredz, ka šāda veida masu informācijas līdzekļus var dibināt tikai privāto tiesību juridiskās personas, kā rezultātā pašvaldībām izveidot savus preses izdevumus būtu aizliegts. Taču jautājums, kā Valmieru un daudzas citas pašvaldības, kurās šobrīd tiek veidoti informatīvie izdevumi, skars izmaiņas, joprojām ir atklāts, jo grozījumi likumdošanā varētu paredzēt, ka pašvaldībām joprojām saglabātos tiesības izdot informatīvos izdevumus, ierobežojot iespējas tos izmantot politiskiem nolūkiem.

Preses izdevēji un žurnālistu organizācijas jau vairākus gadus cenšas panākt aizliegumu pašvaldībām izdot bezmaksas avīzes, jo, viņuprāt, tas kropļo konkurenci un nekritiski slavina vietvaru paveikto.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri