Valmieras Ziņas

Valmierai un citām pašvaldībām draud liegums izdot preses izdevumus

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija 4. jūnijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) uzticēja sagatavot grozījumus likumdošanā, kas ļautu lemt par liegumu pašvaldībām izdot masu informācijas līdzekļus. 

Paredzēts, ka šī likumprojekta sākotnējā versija būs balstīta uz komisijas priekšsēdētāja Artusa Kaimiņa iepriekšējā Saeimas sasaukumā iesniegtajiem priekšlikumiem, kas toreiz tika noraidīti. A. Kaimiņš norādīja, ka VARAM prasītā likumprojekta anotācija ir jāsagatavo divu nedēļu laikā, līdz 18. jūnijam.  

Viens no priekšlikumiem paredz, ka šāda veida masu informācijas līdzekļus var dibināt tikai privāto tiesību juridiskās personas, kā rezultātā pašvaldībām izveidot savus preses izdevumus būtu aizliegts. Taču jautājums, kā Valmieru un daudzas citas pašvaldības, kurās šobrīd tiek veidoti informatīvie izdevumi, skars izmaiņas, joprojām ir atklāts, jo grozījumi likumdošanā varētu paredzēt, ka pašvaldībām joprojām saglabātos tiesības izdot informatīvos izdevumus, ierobežojot iespējas tos izmantot politiskiem nolūkiem.

Preses izdevēji un žurnālistu organizācijas jau vairākus gadus cenšas panākt aizliegumu pašvaldībām izdot bezmaksas avīzes, jo, viņuprāt, tas kropļo konkurenci un nekritiski slavina vietvaru paveikto.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Galvenie darba pienākumi: Vadīt un apkalpot traktora tehniku; Uzturēt traktoru un iekārtas tehniskajā kārtībā; Veikt teritorijas uzkopšanas un labiekārtošanas darbus. Koku izzāģēšana , celmu frēzēšana Zāles pļaušana ar rokas un mehanizētiem instrumentiem. Prasības: Atbilstoša vidējā profesionālā izglītība; Pieredze traktora tehnikas vadīšanā un tehniskajā apkalpošanā; Traktora tehnikas vadītāja apliecība. Fiziskā izturība un spēja strādāt komandā. Piedāvājam: Darbu stabilā uzņēmumā veselības apdrošināšanu Sociālās garantijas atalgojums-pastāvīgā stundas tarifa likme no EUR 4,75 un darba algas mainīgās daļas apmērs līdz 30% Pieteikties līdz 2020.gada 7.oktobrim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 28663305. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-10-07 Kontaktpersona: CV sūtīt uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, t. 26568960.

Mūsu partneri