Valmieras Ziņas

Valmierā, Viesturos, Valmiermuižā un Kocēnu pagastā par 15,8% plānots paaugstināt ūdenssaimniecības tarifu (2)

Lasīšanas laiks: < 1 min

No 2022.gada 1.janvāra Valmierā, Viesturos, Valmiermuižā un Kocēnu pagastā plānots par 15,8% paaugstināt ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Komersanta SIA “Valmieras ūdens” iesniegtais tarifs ir 2,27 eiro par kubikmetru, kas tā apstiprināšanas gadījumā aizstātu minētajās teritorijās pirms 11 gadiem piemēroto tarifu – 1,96 eiro par kubikmetru.

SPRK skaidro, ka tarifa pieaugumu ietekmē uzņēmuma ieguldījumi pamatlīdzekļos. Daļu no finansējuma sedz pats komersants, bet daļu realizē ar Eiropas Kohēzijas fonda līdzfinansējumu. Finansiālie līdzekļi galvenokārt izmantoti pārbūvējot un ierīkojot jaunus ūdensapgādes inženiertīklus kopumā 46 kilometru garumā un kanalizācijas inženiertīklus 40 kilometru garumā.

Vienlaikus 11 gadu laikā valstī ir pieaugušas sociālā, akcīzes, transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa likmes. Nozīmīgas izmaiņas notikušas ar elektroenerģijas cenu, sadales pakalpojuma izmaksām, materiālu izmaksām.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt priekšlikumus SPRK, kā arī SIA “Valmieras ūdens”. Priekšlikumus par tarifu projektu jāraksta uz sprk@sprk.gov.lv vai valmieras.udens@valmierasudens.lv.

Kā liecina informācija “Firmas.lv”, “Valmieras ūdens” apgrozījums 2020.gadā bija 6,644 miljoni eiro, bet peļņa – 82 434 eiro. Kompānija reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 14,687 miljoni eiro. Uzņēmums pieder Valmieras novada pašvaldībai.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Eventijs - 23.09.2021 Atbildēt

    Nu ja, kur bez tā:)

    Eventijs - 23.09.2021 Atbildēt

    Viens pieliks 15.8%, otrs 20%, trešs nezcik, alga diez vai kāds 100% pieliks

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri