Valmieras Ziņas

Valmierā viesojas Ziemeļvalstu delegācija 

11. un 12. oktobrī Valmierā viesojas Ziemeļvalstu delegācija. Vizīte notiek Ziemeļvalstu dienu laikā, kas norisinās no 11. līdz 14. oktobrim, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Ziemeļvalstu delegācijas sastāvā ir Dānijas vēstnieks Hanss Brasks (Hans Brask), Norvēģijas vēstnieks Kristians Ēdegors (Kristian Ødegaard), Somijas vēstniece Rīta Korpivāra (Riitta Korpivaara), Zviedrijas vēstniece Annika Jagander (Annika Jagander), Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stēfans Ēriksons (Stefan Eriksson) un Dānijas Kultūras institūta Baltijas valstīs direktors Simons Drevsens Holmbergs (Simon Drewsen Holmberg).  

Delegācijas vizīte Valmierā iesākās ar viesošanos Valmieras pilsētas pašvaldībā un tikšanos ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, domes priekšsēdētāja vietnieku Ričardu Gailumu, izpilddirektori Eviju Voitkāni, izpilddirektores vietnieci Daci Jasi un citiem pašvaldības pārstāvjiem. Viesi tika iepazīstināti ar Valmieru un pārrunāta  sadarbības veicināšana.   

“Ziemeļvalstis ir nozīmīgs ekonomiskais, kultūras un izglītības partneris gan Latvijai, gan Valmierai. Mums ir svarīgi atrast jaunus un interesantus sadarbības veidus un stiprināt labās attiecības starp  valstīm. Priecājos, ka Ziemeļvalstu dienas notiek Valmierā, jo iedzīvotāji varēs pieredzēt vairākus izglītojošus seminārus un diskusijas, izstādes, skatīties kino, teātri un koncertus, kas saistīti ar Ziemeļvalstīm. Pateicos vēstniekiem par klātbūtni un visiem iesaistītajiem par Ziemeļvalstu dienu programmas organizēšanu. Vēlu iespaidiem pilnu vizīti Valmierā,” norādīja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs J.Baiks, atklājot svinīgo pieņemšanu. 

Pēc viesošanās Valmieras pilsētas pašvaldībā Ziemeļvalstu delegācija dosies iepazīt Valmieru, domes priekšsēdētāja J.Baika vadītā ekskursijā, uzzinot par Valmieras industriālo attīstību un pārrunājot starptautiskās investīcijas Valmieras uzņēmumos. Tāpat delegācija tiks iepazīstināta ar Valmieras Industriālā parka projektu un apskatīs arī Cempu un Paula Valdena ielas pārbūvi. Ekskursijas turpinājumā delegācija dosies uz Valmieras jaunajiem daudzdzīvokļu īres namiem, bet tās noslēgumā vēstnieki apskatīs Vidzemes Olimpisko centru, Valmieras peldbaseinu, kā arī uzzinās par BMX riteņbraukšanas tradīcijām Valmierā, Jāņa Daliņa stadiona pārbūvi un citiem tuvākajā laikā plānotiem lielākajiem projektiem pilsētā. 

Pēcpusdienā Ziemeļvalstu delegācija apmeklēs Valmieras Valsts ģimnāziju, lai tiktos ar skolēniem un pārrunātu dažādus aktuālus sociāli politiskus jautājumus par globālās migrācijas tendencēm un Ziemeļvalstu-Baltijas valstu sadarbību, bet vēlāk Norvēģijas vēstnieks tiksies ar Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolēniem, kuri apgūst norvēģu valodu. 

Vizītes turpinājumā Valmieras Drāmas teātrī plkst.17.30 Ziemeļvalstu delegācija tiksies ar reģionālo mediju pārstāvjiem, plkst.18.00 atklās Ziemeļvalstu arhitektūras izstādi “Nordic Block”. Vakara izskaņā plkst.18.30 baudīs komponista Jāņa Lūsēna un dziedātājas Inetas Rudzītes koncertprogrammu “Manā varā”. 

12.oktobrī Ziemeļvalstu delegācija apmeklēs Vidzemes Augstskolu, lai tiktos ar augstskolas vadību un studentiem, kā arī  atklās dāņu riteņbraukšanas kultūrai veltītu izstādi “Labā pilsēta”. 

Plašāka informācija par Ziemeļvalstu dienām pieejama mājaslapās www.norden.lv un www.valmiera.lv. 

Ziemeļvalstu dienas Valmierā rīko Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Zviedrijas vēstniecība, Norvēģijas vēstniecība, Somijas vēstniecība, Dānijas vēstniecība, Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un citiem partneriem. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs/-a (0.8 slodze) Darbavieta: Strenču pasta nodaļa, Pulkveža Zemitāna iela 5, Strenči, LV-4730 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 348.00 EUR (Bruto) par 0.8 slodzi; • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • darba laiku no 07:30-14:20.   Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a Strenču pasta nodaļā sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039507, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pulkveža Zemitāna iela 5, Strenči, Strenču nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-09-30 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri