Valmieras Ziņas

Valmierā viesojas retro automobiļi

Lasīšanas laiks: 2 min

Ceturtdien, 5.augustā, ar retro automobiļiem viesojoties pie Valmieras Kultūras centra, Rīgas Motormuzejs turpināja vasaras akciju “Atrodi ceļojošo motormuzeju”, informē Valmieras novada pašvaldība.

Aplūkojot senos spēkratus, bija iespēja uzzināt vairāk par to vēsturi, modeļu specifiskajām īpašībām, piedalīšanos latviešu kinofilmās un citus stāstus. Zibakcijas mērķis ir iepazīstināt Latvijas pilsētu iedzīvotājus ar Rīgas Motormuzeja unikālo kolekciju, iemūžināt to fotoattēlos katru pilsētu raksturojošā vidē, kā arī veicināt cieņu pret senajiem spēkratiem un industriālo mantojumu. Zibakcija, par to iepriekš izziņojot dienu pirms notikuma, veidota, lai izvairītos no pārāk lielas drūzmēšanās un ievērotu valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus.

Valmierā Rīgas Motormuzejs ieradās ar diviem vēsturiskajiem spēkratiem – MERCEDES – BENZ 280 SE 3.5 / W108E35/ (Vācija, 1972. g.) – šī izpildījuma Mercedes “S” klases modelis, pie kādiem ir pieskaitāms arī Motoruzeja krājumā nonākušais eksemplārs ir samērā rets izpildījums, kādu ražoja tikai nedaudz ilgāk kā vienu gadu, un tādējādi tas augstu kotējās seno spēkratu kolekcionāru aprindās. Pavisam līdz 1972.gada septembrim saražoja 11309 eksemplārus. CITROËN – 11B, Francija, 1951. Citroën Traction Avant bija pirmais masveidā ražotais vidējās klases auto ar priekšējo riteņu piedziņu. Konkrētais automobilis piedalījies kino filmā “HOMO NOVUS”.

Zibakcijas “Atrodi ceļojošo motormuzeju” laikā Rīgas Motormuzeja senie spēkrati dodas uz dažādām Latvijas pilsētām kopā ar īpaši izveidoto fotostendu. Pilsētās, kur retro auto būs ieradušies, interesenti aicināti fotografēties pie stenda, dalīties ar iemūžināto attēlu sociālajos tīklos, pievienot tēmturi #motormuzejs un pretendēt uz īpašo balvu, kuras ieguvējs tiks paziņots 12.septembrī.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri