Valmieras Ziņas

Valmierā vairāk nekā 100 dalībnieku diskutē par kultūru, radošumu un kopienām

Lasīšanas laiks: 4 min

Aizvadītajā nedēļā, 27. februārī, topošajā laikmetīgās mākslas centrā “Kurtuve” Valmierā notika pasākums “Kultūra un radošās industrijas Vidzemē”, kurā piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku no visas Vidzemes. Viņu vidū bija radošie uzņēmēji, kopienu aktīvisti, kultūras dzīves virzītāji un Vidzemes pašvaldību pārstāvji. Pasākuma formāts sniedza iespēju ieklausīties 11 iedvesmas stāstos un piemēros no visas Vidzemes, piedalīties paneļdiskusijās un tīkloties, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Kaķe.

Rūpīgi veidotie stāsti atklāja, kā dažādos Vidzemes novados klājas radošiem un sabiedriski aktīviem cilvēkiem, kāpēc viņiem ir svarīgi ap sevi veidot darbīgu un iedvesmojošu vidi –  “dzīvotni kopābūšanai”, kā arī iesaistīt apkārtnes cilvēkus dažādās aktivitātēs un pasākumos. Runātāji uzsvēra, ka kultūras norises ir viena no veiksmīgākajām taktikām kopienas saliedēšanai un noturības veicināšanai, tomēr ir jādomā par to, kā sekmēt lielāku cilvēku iesaistīšanos.

Paneļdiskusiju dalībnieki aktīvi diskutēja par to, kā pārliecināt sabiedrību aktīvāk piedalīties kultūras aktivitātēs un kopdarbībā, kādi varētu būt šīs iesaistes priekšnoteikumi – vai tas ir individuālās vēlmes jautājums, spēcīgs līderis vai piemērota vieta, kur pulcēties? Izskanēja arī dažādi uzskati par to, kādu atbalstu pašvaldības var sniegt kopienu aktīvistiem un kas palīdz turpināt iesākto, kad izsīkst enerģija un rodas vēlme pārstāt aktīvi darboties. Pasākuma laikā tika meklētas ne tikai atbildes, bet arī pamats ciešākai sadarbībai dalībnieku starpā un jaunu iespēju radīšanai, “lai mainītu vietu un cilvēkus”.

Radošie cilvēki Vidzemē nesēž, rokas klēpī salikuši un nekunkst, ka viss ir slikti. Cilvēki dara, piedalās, eksperimentē un dažkārt arī izgāžas ar eleganci un šarmu. Viņi ir ne vien talantīgi, bet arī spītīgi noturīgi – gluži kā Vidzemes ainava, kas iztur gan ziemas sala mēnesi, gan aukstu pavasari, bet tomēr uzzied un tas ļauj kultūras vietām un kopienām izdzīvot arī ne visai maigos sabiedriski – klimatiskajos apstākļos. Viņi pūlas ne tikai sev, bet arī savas pilsētas un kaimiņu labā. Un ja šī diena pierādīja ko vienu, tad to, ka kopiena – ar visiem jokiem, kapusvētku ziedojumiem Ukrainas džipiem un radošo spītu – ir tas, kas mūs patiešām satur kopā,” atzīmēja pasākuma vadītāja un Žaņa Lipkes memoriāla direktore Lolita Tomsone.

Ar saviem uzņēmības un neatlaidības piemēriem dalījās LAUX saimnieces Marta Vētra un Madara Mestere (Valmieras novads), Kristaps Kalniņš no Smiltenes pilsētas iedzīvotāju padomes (Smiltenes novads), mākslas telpas MALA vadītāja Kristīne Auniņa (Cēsu novads), nodibinājuma “Alūksnes un Apes novada fonds” valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece (Alūksnes novads), māksliniece, kuratore un MABOCA festivāla un MABOCA galerijas “Visuma Centrs 2” līdzautore Margrieta Griestiņa (Madonas novads), “Vidusmežu keramikas” māksliniece Linda Zelta (Valmieras novads), Ilze Staģīte un Signe Kraukle no Ogres attīstības biedrības (Ogres novads), fotogrāfe un zīmola “I ♥ Saulkrasti” izveidotāja Gita Memmēna (Saulkrastu novads), kultūrvietas “Lokāls” veidotāji Jūlija un Atis Barinski (Gulbenes novads), kultūras procesu virzītāja Varakļānu novadā Anete Urka un biedrības “Atbalsts ģimenēm” vadītāja Ilze Leicāne (Valkas novads).

Pasākuma laikā izskanēja stāsts par Baltijas jūras reģiona kultūras pērļu iniciatīvu, ko prezentēja projekta “BSR Cultural Pearls” vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Lelde Ābele un eksperte Liene Jakobsone. Jau ziņots, ka līdz šā gada 4. aprīlim var iesniegt pieteikumus konkursam, kurā noskaidros pilsētas un pašvaldības, kurām piešķirs titulu “Baltijas jūras reģiona kultūras pērle 2026”. Savukārt Vidzemes kultūras programmas koordinatore Ieva Zemīte klātesošajiem pastāstīja par programmas aktualitātēm.

Pasākums “Kultūra un radošās industrijas Vidzemē” bija daļa no Vidzemes inovāciju nedēļas 2025 norisēm, kas aicināja uz domapmaiņu, sadarbību un uzdrīkstēšanos. Pasākumu organizēja Vidzemes plānošanas reģions, Vidzemes uzņēmējdarbības centrs un Valmieras novada pašvaldība ar INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Baltijas jūras reģiona kultūras pērles noturīgākām pilsētām un reģioniem (BSR Cultural Pearls)” un Vidzemes uzņēmējdarbības centra atbalstu.

Papildu jautājumiem: Liene Jakobsone, projekta “BSR Cultural Pearls” eksperte Vidzemes plānošanas reģionā, tālr. +371 26279441, liene.jakobsone@vidzeme.lv; Lelde Ābele, projekta “BSR Cultural Pearls” projektu vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, tālr. +371 29266757, lelde.abele@vidzeme.lv

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

“Rūjienas saldējums”, pieaugot ražošanas apjomiem, aicina savā komandā saldējuma masas vārītāju Darba pienākumi: Saldējuma masas sagatavošana un vārīšana; Izejvielu sagatavošana atbilstoši receptūrām; Iekārtu, līniju mazgāšana, dezinfekcija; Iekārtu uzturēšana labā darba kārtībā; Telpu un iekārtu uzturēšana atbilstoši sanitārajām prasībām u.c.   No Tevis sagaidām: Spēju strādāt fizisku darbu, intensīvos darba apstākļos; Spēju uzņemties atbildību un veikt darba pienākumus ar precizitāti; Spēju organizēt un plānot savu darbu; Iniciatīvu un labas komunikācijas prasmes; Vēlmi mācīties, apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u.   Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 8 EUR stundā pirms nodokļu nomaksas; Maiņu darbu – dienas un nakts maiņas; Sociālās garantijas; Veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātajiem mēnešiem; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: VĀRĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-15 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

reģ.Nr.LV90001342592 izsludina konkursu uz vakantajiem amatiem Vidzemes Augstskolas Zinātniskajā institūtā: vadošais pētnieks - 1 vieta; zinātnes nozare Plašsaziņas līdzekļi un komunikācija, apakšnozare Komunikācijas teorija Uz vadošā pētnieka amatu var pretendēt persona ar doktora grādu, kurai ir pētījumu profilam atbilstošas zinātniskās publikācijas un/vai patenti, kura spēj patstāvīgi veikt zinātniskos pētījumus, veidot zinātnisko projektu pieteikumus, vadīt citu zinātnieku pētniecisko darbu un kuram zinātniskā un akadēmiskā darba stāžs kopumā nav mazāks par pieciem gadiem. Pretendentu zinātnisko kvalifikāciju izvērtē institūta zinātniskā padome atbilstoši “Nolikums par vēlēšanām akadēmiskajos amatos Vidzemes Augstskolā” (https://va.lv/dokumenti). Pretendentiem uz vakantajiem amatiem līdz 2025.gada 19.decembrim (ieskaitot) jāiesniedz institūta zinātniskajai padomei adresēts iesniegums-motivācijas vēstule par dalību konkursā, norādot, uz kādu amatu un kādā zinātņu nozarē/apakšnozarē kandidāts pretendē, izglītību un zinātnisko grādu apliecinošu dokumentu kopijas, publicēto zinātnisko darbu saraksts, CV ar iekļautu informāciju par angļu valodas zināšanu līmeni. Pieteikumu sūtīt Vidzemes Augstskolas juristei-personāla speciālistei: kabinets Nr.222, Tērbatas iela 10, Valmiera, LV-4202 vai pa e-pastu agrita.somase@va.lv ar norādi „Konkurss uz zinātnisko amatu”; tālr.: 26442256. Samaksa vadošajam pētniekam: 17,54-52,62 EUR/h,atbilstoši konkrētajam veiktajam darbam. Profesija: VADOŠAIS PĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Tērbatas iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-19 Kontaktpersona: CV,mot.vēst.,lūdzam sūtīt uz e-pastu: agrita.somase@va.lv

Mūsu partneri