Valmieras Ziņas

Valmierā tapusi pirmā velojosla uz brauktuves (1)

Lasīšanas laiks: 4 min

Kopš jūlija sākumā Valmierā, Cēsu ielā, posmā no krustojuma ar mazbānīša dzelzceļa uzbērumu līdz krustojumam ar Brūkleņu ielu izveidota pirmā velojosla uz brauktuves.

Valmieras pilsētas pašvaldības pilsētplānošanas nodaļas vadītāja, pilsētas galvenā arhitekte Zanda Lapsa portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja:

“Sekojot līdzi pasaules tendencēm un iedzīvotāju pieprasījumam, pašvaldība turpina veidot infrastruktūru, lai mudinātu cilvēkus arvien vairāk ikdienā izmantot velosipēdu kā satiksmes līdzekli. Veids, kā mēs Valmierā to darām, ne vienmēr sakrīt ar to, kā tas notiek citviet Eiropā, kur ir daudz lielāks iedzīvotāju blīvums un automobiļu skaits. Pie mums ir atšķirīgi apstākļi, līdz ar to uz globālajām tendencēm mēs varam skatīties kā uz iedvesmas avotu, bet mums ir nepieciešami savi risinājumi, lai iedzīvotājus mudinātu dzīvot veselīgāk uz “zaļāk”.

Pašvaldība ir izstrādājusi tematisko plānojumu “Valmieras pilsētas transporta infrastruktūras attīstības koncepcija”, kurā ir ieteikts pilsētā veidot veloceliņu tīklu, kas savienotu visus pilsētas rajonus un ļautu ērti un droši pārvietoties. Vadoties pēc šī ieteikuma, mēs ik gadu turpinām veidot jaunus veloceliņu posmus, paplašinot vienoto velotīklu. Šajā pandēmijas laikā velosatiksme ir kļuvusi vēl aktuālāka, lai iedzīvotāji pēc iespējas mazāk izmantotu sabiedrisko transportu un mazinātu inficēšanās risku.

Domājot par ātri ieviešamiem risinājumiem, konstatējām, ka konkrētais Cēsu ielas posms ir laba vieta pilotprojektam, kur iespējams izveidot velojoslu un brauktuves. Tādējādi tiek panākti divi mērķi – velobraucēji iegūst jaunu un drošu pārvietošanās maršrutu, kā arī tiek panākta mierīgāka un drošāka autosatiksme, jo automašīnām tiek atvēlēta viena josla, liedzot apsteigšanas iespējas.

Jāpiebilst, ka jaunā velojosla savieno dzelzceļa uzbērumu ar nesen Kauguru ielas rekonstrukcijas laikā izbūvēto veloceliņu, veidojot vēl vienu posmu pilsētas veloceliņu tīklā.

Velojosla Cēsu ielā ir pagaidu risinājums, kas ir nodots iedzīvotāju vērtējumam. Ja to atzīs par noderīgu, velojosla tiks saglabāta kā pastāvīgs posms pilsētas veloceliņu tīklā. Jau esam saņēmuši atzinīgu novērtējumu no velobraucējiem, kuri dodas uz mazdārziņiem. Pagaidām velojosla darbojas tikai vienā virzienā, taču esam saņēmuši ierosinājumus atļaut divvirzienu satiksmi. Pašvaldība kopā ar ekspertiem izvērtēs šādu iespēju.”

Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes ceļu būvinženiere Inese Kokenberga norādīja, ka pagaidām Valmierā šī būs vienīgā velojosla uz brauktuves. Tuvākajā nākotnē nav plānots tādas veidot citās ielās. Taču turpināsies velo infrastruktūras attīstīšana.

Tā kā Valmierā ir samērā zema velosatiksmes un gājēju intensitāte, nav lietderīgi izbūvēt atsevišķus veloceliņus. Pārbūvējot esošās ielas, kā arī izbūvējot jaunas, plānots arī turpmāk veidot apvienotos gājēju/velo celiņus.

Jau šogad sāksies gājēju/velo celiņa izbūve no Beātes, Limbažu un Rubenes ielu rotācijas apļa pa Rubenes ielu līdz krustojumam ar G.Apiņa ielu. Tāpat plānots izbūvēt veloceliņu Valkas ielā no krustojuma ar Raiņa ielu līdz krustojumam ar Tērbatas ielu. Vēl plānots izbūvēt gājēju/velo celiņu, rekonstruējot Mālu ielu posmā no Beātes, Limbažu un Rubenes ielu rotācijas apļa līdz Matīšu šosejai, kā arī Alvila Freimaņa ielā starp Rīgas ielu un Somu ielu. Arī pārbūvējot Rūpniecības ielu un Dzelzceļa ielu, kā arī izveidojot jauno Eksporta ielu, paredzēti gājēju/velo celiņi.

Inese Kokenberga atzina, ka,

Valmierai arvien ciešāk integrējoties ar piepilsētas ciematiem, būtu nepieciešams attīstīt veloceliņu tīklu ārpus pilsētas. Līdz pilsētas robežai visos virzienos jau ir izveidoti celiņi, taču ārpus Valmieras teritorijas daudzviet tie apraujas.

Celiņu izbūvi gar valsts ceļiem nedz Valmieras pašvaldība, nedz apkārtējo novadu pašvaldības par saviem līdzekļiem nav tiesīgas veikt. Valmieras pašvaldība ir rosinājusi VAS “Latvijas Valsts ceļi” izbūvēt veloceliņu gar pilsētas apvedceļu. Pagaidām šī iecere ir īstenojusies vien nelielā posmā Burtnieku novadā, savienojot Valmiermuižu ar atpūtas kompleksu “Avotos”, kā arī Viestura laukumu ar Rūjienas šosejas rotācijas apli. Tāpat izbūvēts veloceliņš no Valmieras līdz Kocēniem. Portāls “Valmieras Ziņas” jau informēja, ka Beverīnas novada iedzīvotāji rosināja veloceliņa izbūvi no Valmieras līdz Brenguļiem un Mūrmuižai, taču šo ieceri VAS “Latvijas Valsts ceļi” neatbalstīja. Inese Kokenberga uzskata, ka, izveidojot Valmieras novadu, būtu nepieciešams izbūvēt veloceliņu tīklu vismaz līdz tuvākajām apdzīvotajām vietām – Rubenei, Brenguļiem, Strenčiem u.c. Tādējādi tie, kuri strādā un mācās Valmierā, varētu droši nokļūt pilsētā un atpakaļ. Arī gājēji varētu izmantot šos celiņus, mazinot negadījumu risku.

    Antra - 21.07.2020

    Šāda josla noderetu arī J.Daliņa ielā.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju (profesijas kods 2342 01), darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads (pilna darba likme, 40 stundas nedēļā) Ja Tev ir vēlme: • plānot un realizēt izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu, saskaņā ar Iestādē realizējamo pirmsskolas izglītības programmu; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • nodrošināt izglītojamo adaptāciju Iestādē, sadarboties ar Iestādes izglītojamo vecākiem; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības mūzikas un sporta skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumos un citas aktivitātes; • sagatavot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID – 19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 872,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 30. decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-30

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā uz nenoteiktu laiku pirmsskolas izglītības sporta skolotāju (profesijas kods 2342 03), darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes) Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt sporta svētkus un citas sporta aktivitātes; • plānot savu darbību, sagatavojot nepieciešamo dokumentāciju e-vidē; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus vai veiktās darbības; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 872,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 30. decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-30

SIA „Padtex Insulation” aicina savā komandā ŠUVĒJUS Tava darba apraksts: izgatavot šūtos izstrādājumus atbilstoši noteiktajām prasībām un izmēriem, izmantojot stikla šķiedras materiālus; vadīt un uzraudzīt iekārtas, kas paredzētas šūšanai; veikt šūto izstrādājumu vizuālo kvalitātes pārbaudi procesa laikā. Mūsu prasības kandidātiem: darba pieredze šūšanā; precizitāte, prasme organizēt savu darbu, augsta atbildības sajūta un apņemšanās mācīties. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu Valmierā - pilnas slodzes maiņu darbs, darba dienās no 06:00 līdz 15:00 un 15:00 līdz 00:00 (vienu nedēļu rīta, otru – vakara maiņa); akorda darba samaksas sistēma, no 500 EUR līdz 1000 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas, piemaksas par virsstundu darbu; labus darba apstākļus; apmācību darba vietā; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Šuvējs” gaidīsim uz e-pastu alise@padtex.lv. Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases nākamajai kārtai. Piesakoties vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlasē. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot pieprasījumu uz e-pastu alise@padtex.lv. Profesija: ŠŪTO IZSTRĀDĀJUMU IZGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-23 Darba sākšanas datums: 2021-12-13 Kontaktpersona: Alise Zvirbule Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri