Valmieras Ziņas

Valmierā sākas 24 stundu klavierspēles maratons

Ar neredzīgās pianistes Annas Dubovnikas un Edija Fukša priekšnesumu pie Vidzemes Augstskolas sestdien, 25.jūlijā, sākās Valmieras novada fonda (VNF) organizētais 24 stundu maratons.

Pasākuma organizators Mārcis Bogdanovs, VNF brīvprātīgais, “Valmieras Ziņām” pastāstīja, ka publiskās klavieres atradīsies ne tikai pie Vidzemes Augstskolas, bet arī pie Dzirnavu ezeriņa “Bastiona” kāpnēm un Valmieras Mūzikas skolas. Vietas izvēlētas gan pēc tā, ka tās ir skaistas un apmeklētas, gan tā, ka, ja kādam nakts vidū sagribētos uzspēlēt, citu naktsmiers netiktu traucēts.

Bogdanovs atzīst, ka spēlēt gribētāju aktivitāte ir viduvēja. Dienas vidus ir aizpildīts, taču no rīta un naktī ir tukšums. Pasākuma organizētājs pieļauj, ka tukšajā laikā varētu pats sēsties pie klavierēm, taču arī tiem, kuri nav pieteikušies, bet vēlas uzspēlēt, būs tāda iespēja.

Valmieras Mūzikas vidusskolas direktors Aivars Cepītis pasākumu vērtē pozitīvi un cer, ka brīvi pieejamās klavieres spēlēs ne tikai tie, kas grib pārbaudīt, ko ar šo instrumentu var iesākt, bet arī tie, kas patiešām to māk. Cepītis atklāja, ka pats spēlēs maratona sākumā. Kādu skaņdarbu iecerējis atskaņot, viņš gan atteicās izpaust.

Savukārt Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš “Valmieras Ziņām” atzinās, ka vēl īsti nezina, ko spēlēs. Visticamāk tā būs improvizācija vai kāds paša sacerēts skaņdarbs.

Gatis Krūmiņš spēlēs 26.jūlijā plkst.17, noslēdzot klavierspēles maratonu. Viņš pastāstīja, ka līdzko uzzinājis, ka Valmierā notiks šāds pasākums, zinājis, ka, ja iespējas ļaus, piedalīsies. Protams, vēlāk arī nācis aicinājums no organizatoriem. Šobrīd vienīgie uztraukumi ir par to, kādā stāvoklī būs instruments pēc diennakti ilgas atrašanās ārā.

Krūmiņš pasākumu vērtē pozitīvi un uzskata, ka šis ir labs veids, kā popularizēt mūziku, “padarīt to tautai tuvāku”. Viņaprāt, šī būs iespēja paspēlēt klavieres arī cilvēkiem, kuriem ikdienā nav pieejas šim mūzikas instrumentam: “Man arī reizēm ir tā – gribas uzspēlēt, bet nav kur. Ja viņas (klavieres) veselu mēnesi būs pretim manam darbam, tas būs ļoti pozitīvi.”

Publiskās klavieres minētajās vietās atradīsies līdz 2. septembrim. Vienas klavieres pēc tam nonāks Tautas Harmonijas centrā. Bogdanovs informē, ka pašlaik norit sarunas ar Latvijas Dzelzceļu par vienu klavieru novietošanu stacijā. Ideja – šis instruments paliks publiski spēlējams. Trešās klavieres vēl meklē nākamās mājas.

Aivars Cepītis “Valmieras Ziņām” atzinās, ka ir nobažījies, kā laika apstākļi ietekmēs klavieres un vai tās pēc 2.septembra joprojām būs spēlēšanas kārtībā. Taču viņš izteica cerību, ka laika apstākļi būs labvēlīgi, kā arī cilvēki nesabojās mūzikas instrumentus.

Iedvesmu pasākumam Mārcis Bogdanovs smēlies no ārvalstu kustība “Play me, I’m Yours”, kas dzimusi Anglijā pirms septiņiem gadiem, bet tagad jau aptver 50 pilsētas visā pasaulē. Kustības dalībnieki publiskās vietās novieto klavieres, kas pieejamas jebkuram spēlēt gribētājam.

Maratons un klavieres ir VNF dāvana Valmierai un tās iedzīvotājiem fonda desmit gadu jubilejā. Klavieres nākušas no Siguldas, Rīgas un Mazsalacas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valmieras tehnikums ar 2021.gada 1.septembri aicina darbā LATVIEŠU VALODAS UN LITERATŪRAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Pozitīva un radoša attieksme pret darbu Labas saskarsmes iemaņas Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā. Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi no 869 EUR, saskaņā ar pedagoga ikgadējo tarifikāciju Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: Direktores vietniece mācību procesa organizācijā Līga Ķezbere tālr. 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv, ar norādi kādai vakancei piesakāties, līdz 2021.gada 25.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-25 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

KRIEVU VALODAS SKOLOTĀJU (profesiju klasifikatora koda Nr.2320 01) Prasības pretendentam: Augstākā pedagoģiskā izglītība specialitātē (var strādāt vidusskolas klasēs) Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint Prasme darboties ar izglītības tehnoloģijām Piedāvājam: 1 darba slodzi, 5 darba dienas nedēļā Darba samaksa pirms nodokļu nomaksas par 1 slodzi no 869 EUR, saskaņā ar pedagoga ikgadējo tarifikāciju Stabilu, konkurētspējīgu atalgojumu Profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus Tālrunis informācijai: Direktores vietniece mācību procesa organizācijā Līga Ķezbere tālr. 22011270 CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv, ar norādi kādai vakancei piesakāties, līdz 2021.gada 25.maijam plkst. 16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-25 Kontaktpersona: CV un izgl.apliec.dok.kopijas sūtīt uz personals@valmierastehnikums.lv

Mūsu partneri