Valmieras Ziņas

Valmierā sācis darbu Pusaudžu resursu centrs

Lasīšanas laiks: 4 min

Kopš 1.jūlija, pateicoties Veselības ministrijas finansējumam, līdz filiālēm Rīgā, Liepājā, Ventspilī un Daugavpilī darbu ir uzsākusi Pusaudžu resursu centra (PRC) reģionālā filiāle Valmierā. Lai iepazīstinātu ar PRC Valmieras filiāles komandu, kā arī pastāstītu par pakalpojumiem un palīdzības iespējām pusaudžiem un viņu ģimenēm, 13.jūlijā tika rīkots atklāšanas pasākums, kurā piedalījās Valmieras novada pašvaldības un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.

“Jau kopš pirmās dienas, kad izveidojām Pusaudžu resursu centru, mērķis bija šādā veida palīdzību nodrošināt arī jauniešiem reģionos. Lūgumus pēc atbalsta esam saņēmuši vairāk nekā no 60 Latvijas pilsētām visos novados, tāpēc jaunie reģionālie centri ir vērtīga iespēja ikvienam pusaudzim ar mentālās veselības problēmām iegūt savlaicīgu palīdzību. Liels ieguvums ir mūsu komanda, kurā strādā 40 pieredzējuši speciālisti, tostarp bērnu psihiatri un pusaudžu narkologi, viņu zināšanas un palīdzība tagad ir pieejama arī pusaudžiem reģionu centros,” komentēja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja atzina, ka pandēmijas laikā ļoti strauji pieaudzis pieprasījums pēc palīdzības. Ir pieaudzis arī to pusaudžu skaits, kuri paši sazinās ar PRC un piesakās palīdzībai. 2021.gadā katru mēnesi tie ir vidēji 25 jaunieši visā Latvijā. Izplatītākās problēmas, kuras viņi min, ir depresijas simptomātika – 56% (nomāktība, motivācijas zudums, noslēgtība, vientulības, bezpalīdzības izjūta), pašnāvības domas un/vai paškaitējums – 45% (agresivitāte, aizkaitināmība, dusmas un naidīgums), paštēla traucējumi – 40% (zems pašvērtējums, paškritika, sevis nepieņemšana), kā arī socializēšanās grūtības un ģimenes konflikti – 40% (vecāku kritiskums, nepieņemšana, sociālā atstumšana, grūti izveidot draudzības).

Pusaudžu resursu centra vadītāja, bērnu psihiatre dr.Anete Masaļska: “Reģionos šāda veida palīdzība pusaudžiem ir bijusi, var teikt, nepieejama, tāpēc priecājamies, ka ir iespēja veidot Pusaudžu resursu centra filiāles un piesaistīt labus speciālistus reģionos, ar kuriem turpmāk strādāsim vienā komandā.”

PRC Valmieras filiālē ar pusaudžiem strādās klīniskās psiholoģes Kristīne Kiriloviča un Arta Bulmeistare. Abas speciālistes pauda prieku un gandarījumu, ka beidzot arī Valmieras un visa reģiona jauniešiem būs pieejam profesionāla bezmaksas palīdzība.

Kristīne Kiriloviča uzsvēra, ka pusaudži centrā varēs saņemt ne tikai psiholoģisko palīdzību. PRC nodrošinās multidisciplinārus pakalpojumus, sākot ar bērnu psihiatra palīdzību, vecāku atbalsta grupām un individuālām konsultācijām un atbalsta grupām pusaudžiem un beidzot ar uztura speciālista un fizioterapeita konsultācijām un citiem nepieciešamajiem pakalpojumiem. Katram pusaudzim tiks sagatavots individuāls terapijas plāns, sadarbojoties ar pašu jaunieti un viņa vecākiem. Pakalpojums būs pieejams pusaudžiem no 10 līdz 18 gadu vecumam.

PRC valdes loceklis Ņikita Bezborodovs skaidroja, ka ideja par Pusaudžu resursu centra veidošanu sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu radusies vairāk nekā pirms 4 gadiem, apzinoties to, ka psihiskā veselība ir ārkārtīgi svarīga veselības daļa. Taču ilgstoši šai jomai Latvijā netika pievērsta pietiekam uzmanība. Tieši pusaudža posms cilvēka dzīvē ir ļoti īpatnējs un svarīgs visai tālākajai cilvēka dzīvei. To spilgti apliecinājusi Covid-19 pandēmija, izgaismojot pusaudžu psihiskās veselības problēmas.

Jau veidojot Pusaudžu resursu centru, tika plānots tajā nodrošināt sabiedrībā balstītus pakalpojumus. Tā kā pusaudžu vajadzības ir ļoti dažādas, ne tikai veselības, bet arī sociālajā un izglītības jomā, centrs plāno nodrošināt multidisciplināru palīdzību, lai varētu pielāgoties katra klienta unikālajai situācijai. Kā uzsvēra Ņikita Bezborodovs, tieši tādēļ ir ļoti svarīga valsts institūciju, pašvaldību un citu pušu cieša sadarbība, lai sniegtu pusaudžiem palīdzību un novērstu dažādas samilzušās problēmas.

Liene Dambiņa atklāja, ka Pusaudžu resursu centram ir izveidojusies laba sadarbība ar vairākām pašvaldībām, tādēļ viņa pauda cerību, ka tikpat veiksmīga tā izveidosies arī ar Valmiera novada pašvaldību. Viņa atzina, ka Valmierā ir pieejam lieliska sporta infrastruktūra, kas ir ļoti būtiska ne tikai pusaudžu fiziskās, bet arī garīgās veselības uzturēšanai.

Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieki Ričards Gailums un Jānis Olmanis pauda gandarījumu par Pusaudžu resursu centra filiāles atvēršanu Valmierā un apliecināja pašvaldības vēlmi cieši sadarboties pusaudžu problēmu risināšanā. Arī Izglītības pārvaldes vadītāja Iveta Pāže pauda cerību, ka skolas aktīvi sadarbosies ar centru. Savukārt Valmieras novada pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Kaija Muceniece bija lakoniska: “Es ļoti jūs gaidīju!”, uzsverot to, ka arī Valmieras un jaunizveidotā novada pusaudžiem jau sen bija nepieciešama arī šāda veida palīdzība.

Kaijas Mucenieces teikto apliecina arī fakts, ka Pusaudžu resursu centra Valmieras filiāles pirmajā darbības nedēļā pēc palīdzības vērsušies 6 pusaudži, kuriem pašlaik tiek izstrādāts terapijas plāns. Centra darbinieces paredz, ka lielāks klientu pieplūdums būs pēc 1.septembra, tādēļ nāksies veidot rindu. Klientu apkalpošana notiks pēc luksofora principa. Priekšroka būs pusaudžiem ar smagāku situāciju, kā arī jauniešiem, kam tuvojas 18 gadu slieksnis, lai viņi vēl varētu paspēt uzsākt terapiju. Jaunieši, kuri terapijas laikā paliks pilngadīgi, varēs pabeigt iesākto programmu.

Lai vērstos pēc palīdzības, sazinieties ar tuvāko Pusaudžu resursu centru :

Valmierā – tālrunis  +371 26433366; e-pasts valmiera@pusaudzucentrs.lv

Rīgā – tālrunis  +371 29164747; e-pasts info@pusaudzucentrs.lv   

Liepājā – tālrunis  +371 26623422; e-pasts liepaja@pusaudzucentrs.lv

Ventspilī – tālrunis  +371 25458111; e-pasts ventspils@pusaudzucentrs.lv

Daugavpilī – tālrunis  +371 25635533; e-pasts daugavpils@pusaudzucentrs.lv 

Lai informētu vecākus par Pusaudžu resursu centra piedāvātajiem pakalpojumiem 2021.gada 14.jūlijā plkst.15:00 notiks tiešsaistes pasākums.

Zoom : Meeting ID: 826 8471 6853

Passcode: 418940

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Aicinām pievienoties mūsu komandai MĒBEĻU DETAĻU RASĒTĀJS/A - KONSTRUKTORS/E profesijas kods – 3118 01. Darba pienākumi: rasējuma izstrāde TopSolid programmā pēc klienta skices vai rasējuma; pasūtījuma pieņemšana un klientu konsultēšana; klientu pasūtījumu sagatavošana un apstrāde ražošanai; spēja strukturēt informāciju un noteikt prioritātes; ražošanas rasējumu sagatavošana; ražošanas procesu uzraudzīšana. Mēs no Tevis sagaidām: augstu atbildības sajūtu par veicamā darba kvalitāti; spēju izpildīt noteiktos uzdevumus, iekļaujoties laika termiņos; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, precizitāti; labu teorētisko sagatavotību un tehniskās zināšanas mēbeļu izgatavošanā; 2 gadu darba pieredzi līdzīgā amatā; prasmes darbam ar atbilstošām datorprogrammām-Solidwork vai TopSolid. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu dinamiskā un ātri augošā uzņēmumā; apmācību; konkurētspējīgu, kvalifikācijai un iepriekšējai darba pieredzei atbilstošu atalgojumu; darba algu, sākot no 1400-1700 EUR (bruto) + piemaksas no padarītā apjoma; labus darba apstākļus un visu nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu darba pienākumu veikšanai; darba vietu ražotnē - "Būtes 1", Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov., LV-4224;  darba laiku no plkst.8:00 līdz 17:00, no pirmdienas līdz piektdienai;  CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt uz zanis@pavasars.lv vai bbfc.sia@inbox.lv Tālrunis informācijai: +371 28306427. Sazināsimies ar visiem kandidātiem, kas iesūtīs savus pieteikumus Informējam, ka, iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu SIA “BBFC” – Mēbeļu detaļu rasētājs/a – konstroktors/e atlases procesa gaitā. Datu pārzinis ir SIA “BBFC”, reģ. Nr. 40203270771, juridiskā adrese: "Virši" - 12, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov., LV-4224, tālr. +371 28306427. Profesija: RASĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Būtes 1, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-30 Kontaktpersona: CV un mot.vēst.lūdzam sūtīt uz e-pastu: zanis@pavasars.lv vai bbfc.sia@inbox.lv

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums Valmierā aicina darbā inženieri- mehāniķi Galvenie darba pienākumi: ražošanas iekārtu un sistēmu ekspluatācijas plānošana un organizēšana iekārtu darba analīze, uzlabojumu ieviešana iekārtu un sistēmu tehniskās dokumentācijas uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko inženiertehnisko izglītību (var būt pēdējā kursa students) izpratni par mehānismiem, iekārtām, to sistēmām (uzbūve, darbība, lietošana, remonti) vēlamu iepriekšējo pieredzi līdzvērtīgā/ līdzīgā amatā labām komunikācijas un organizatoriskajām prasmēm labām latviešu valodas zināšanām, vēlamām zināšanām kādā no svešvalodām (angļu/ vācu/krievu) labām datorprasmēm (MS Office), vēlams AutoCad Piedāvājam: darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā profesionālās attīstības iespējas darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu vidējo mēneša atalgojumu no EUR 1200 līdz 1700 veselības, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, citus papildu labumus sakārtotu, ērtu darba vidi palīdzību dzīvesvietas atrašanā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: MEHĀNIĶIS (INŽENIERIS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Aktuāla līdz: 2022-08-30 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums Valmierā aicina darbā virpotāju- atslēdznieku Prasības: iepriekšēja darba pieredze atbilstoša profila darbā vēlama profesionālā tehniskā izglītība tehnisko rasējumu lasītprasme spēja intensīvi strādāt, vēlme mācīties godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu Piedāvājam: darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā profesionālās attīstības iespējas regulāri izmaksātu, kvalifikācijai un darba rezultātiem atbilstošu vidējo mēneša atalgojumu no EUR 1000 - 1300 veselības, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, citus papildu labumus sakārtotu, ērtu darba vidi un darba apstākļus palīdzību dzīvesvietas atrašanā iespējams atbalsts transporta izdevumu segšanā Tālrunis papildus informācijai: 64207235. E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 55 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 93% saražoto produktu piedāvājam 37 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: VIRPOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku / Ukraina Aktuāla līdz: 2022-08-30 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri