Valmieras Ziņas

Valmierā prognozētie hidrometeoroloģiskie apstākļi nav bīstami, taču iedzīvotājiem iesaka būt sagatavotiem plūdiem

Pagājušās ziemas laikapstākļu dēļ Gaujas augštecē šajā pavasarī pastāv plūdu iespējamība. Tādēļ topošā Valmieras novada Civilās aizsardzības komisija seko līdzi Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) veiktajiem ūdens līmeņa svārstību mērījumiem un nepieciešamības gadījumā iesaistīs atbildīgos dienestus plūdu seku novēršanā un atbalstam iedzīvotājiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

“Šobrīd, ņemot vērā palu procesa attīstību, visā Latvijā un arī Valmierā prognozētie hidrometeoroloģiskie apstākļi nav bīstami. Taču, ja plāno aktivitātes, kuras tie var ietekmēt, nepieciešams uzmanīties, būt informētam par gaidāmajām izmaiņām un lieki nepakļaut sevi riskam,”

uzsvēra pašvaldības pārstāve.

Aizvadītajā diennaktī Gaujā pie Valmieras ūdens līmenis paaugstinājās par 4 cm, sasniedzot 1,1 m līmeni virs hidroloģisko novērojumu stacijas nulles atzīmes (kas ir 29 m virs jūras līmeņa). Iepriekšējo gadu sezonas vidējais ūdens līmenis 2.martā ir bijis 0,7 m virs hidroloģisko novērojumu stacijas nulles atzīmes. Iedzīvotāji aktuālajai informācijai par ūdens līmeņa hidroloģiskajām prognozēm var sekot līdzi LVĢMC plūdu riska informācijas sistēmā, kas atrodas mājaslapas videscentrs.lvgmc.lv sadaļā “Prognozes un brīdinājumi” – “Hidroloģiskās prognozes”.

Sagatavošanās iespējamiem plūdiem nozīmē mazāku uztraukumu un apdraudējumu!

  • Valmieriešiem jau iepriekš iespējams uzzināt, kuras ir plūdu riskam pakļautās pilsētas teritorijas. Tās apskatāmas Valmieras pilsētas teritorijas plānojuma (no 2017.gada) Grafiskajā daļā, sadaļā “Dabas un rūpnieciskie riski” (pašvaldības mājaslapas valmiera.lv sadaļa “Attīstība” – “Teritorijas plānošana” – “Valmieras teritorijas plānojums” – “Spēkā esošais”). Tur izdalītas teritorijas ar 10% un ar 1% applūduma varbūtību.
  • Ja dzīves vai darba vietā pastāv risks applūst, valmierieši aicināti sekot līdzi informācijai plašsaziņas līdzekļos, klausīties meteorologu brīdinājumos, kā arī sekot situācijas attīstībai sava mājokļa tuvumā, informēt kaimiņus.
  • Mobilajā tālrunī vai piezīmju grāmatiņā ir vērtīgi saglabāt tālruņu numurus, uz kuriem zvanīt, lai ziņotu par plūdu sākšanos un saņemtu palīdzību – tie ir Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) tālrunis 112, Valmieras pašvaldības Operatīvās informācijas centra tālrunis 8484, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības tālrunis 113.
  • Dzīvojot plūdu riska teritorijā, savlaicīgi nepieciešams parūpēties par veciem cilvēkiem, bērniem, cilvēkiem ar speciālām vajadzībām un slimniekiem, atrodot viņiem šajā laikā drošāku mājvietu pie radiem un draugiem, vienlaikus ievērojot arī ar Covid-19 drošību saistītos noteikumus. Ja nepieciešams, palīdzību organizēs Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvalde. Tālrunis saziņai pašvaldības darba laikā 64207140 un visu diennakti – 8484.
  • Ja mājās ir mājdzīvnieki vai mājlopi, atrodoties applūstošajā teritorijā, nepieciešams izplānot to iespējamu evakuēšanu, nodrošināšanu ar barību.
  • Lai mazinātu iespējamo plūdu nodarītos materiālos zaudējumus, mantas jau laikus vēlams pārvietot no pagrabtelpām un pirmajiem stāviem uz augšējiem stāviem vai bēniņiem, kā arī nostiprināt pagalmā un mājas tuvumā esošus priekšmetus.
  • Ja pastāv mājas applūšanas iespēja, jau laikus vērts sagatavot evakuācijā līdzi ņemamās mantas – māja var applūst īsā laika sprīdī – kā arī sagatavot evakuācijai izmantojamos transportlīdzekļus.
  • Atstājot māju un saimniecības ēkas, nepieciešams atslēgt elektroenerģijas un gāzes padevi, vietējās apkures ierīces un iekārtas, aizvērt logus, lūkas, durvis un slēģus, un evakuācijas gadījumā paziņot par to tuviniekiem.

“Apzinoties plūdu iespējamību, arī pašvaldības iestādes un kapitālsabiedrības ir gatavas iesaistīties. Plūdu skartajās teritorijās tiek paredzēts centralizēts elektroenerģijas padeves un citu komunikāciju atslēgums.

SIA “Valmieras ūdens” būs gatava iesaistīties, ja nepieciešama dzeramā ūdens piegāde, ūdens atsūknēšana vai kanalizācijas cauruļu tamponēšana. Ja būs nepieciešama evakuācija, cilvēku izmitināšanai ir sagatavota dienesta viesnīca. Transporta nodrošināšanai iespējama arī SIA “VTU-Valmiera” iesaiste. Iesaistot SIA “Valmieras Namsaimnieks”, paredzēta arī maisu ar smiltīm sagatavošana iespējamu dambju veidošanai,”  skaidroja L. Bieziņa.

Informācija par ārkārtas gadījumu somu un tās saturu, kā arī plašāka informācija, sagatavojoties iespējamiem plūdiem, pieejama VUGD mājaslapas www.vugd.gov.lv sadaļā “Noderīgi” – “Drošības padomi” – “Plūdi”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri