Valmieras Ziņas

Valmierā pieķer dzērājšoferi gandrīz 3 promiļu reibumā

24.februārī Valmierā, Cēsu ielā, pulksten 00:37 kāds “Jaguar” vadītājs pārkāpis noteikumus, sēžoties pie stūres 2,89 promiļu reibumā. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Mote.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsīs un Gaujienas pagastā tika reģistrēti divi notikumi, kur ceļu satiksmes negadījumā cieta vairākas personas. Avārijas radušās slikta ceļa un meteoroloģisko apstākļu dēļ, taču būtiski minēt, ka abos gadījumos pie stūres atradās personas alkohola reibumā.

Piektdien, 22.februārī, pulksten 14:00 Apes novada Gaujienas pagastā, autoceļa Valka- Vireši 38.kilometrā, “VW Passat” vadītājs saslīdēja uz esošā ceļa seguma, kā rezultātā ieslīdēja pretējā braukšanas joslā un sadūrās ar pretim braucošo “Opel Mokka”. Ceļu satiksmes negadījumā cieta “Opel Mokka” vadītājs, kurš tika nogādāts slimnīcā. “VW Passat” vadītājam tika konstatēts 1,61 promiļu reibums.

Naktī uz svētdienu, 24.februārī, pulksten 00:52 Cēsīs, Ata Kronvalda ielā, kāda sieviete, vadot “Chrysler Voyager” neizvēlējās ceļa segumam atbilstošu ātrumu, kā rezultātā notika mašīnas sānslīde, tā apgāzās un apmeta kūleņus. Automašīnā atradās arī nepilngadīgs pasažieris. Abas personas tika nogādātas ārstniecības iestādi medicīniskai apskatei. Konstatēts, ka automašīnas vadītāja atradusies alkohola reibumā. Sieviete jau iepriekš tikusi sodīta par braukšanu alkohola ietekmē.

Valsts policija aicina iedzīvotājiem būt atbildīgiem un atgādina, ka ir aizliegts piedalīties ceļu satiksmē alkohola reibumā. Braukšana dzērumā apdraud ne tikai paša autovadītāja dzīvību, bet arī citu, apkārtējo satiksmes dalībnieku, drošību un veselību.

22.februārī pulksten 7:20 Cēsīs, A.Kronvalda ielā, “BMW” vadītāja uz gājēju pārejas uzbrauca virsū nepilngadīgam jaunietim. Sieviete, nepārredzot ceļa braucamo daļu, nepaspēja izvairīties no uz gājēju pārejas esošā jaunieša. Cietušais tika nogādāts ārstniecības vietā, taču dzīvībai smagi ievainojumi nav gūti.

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 22.februāra līdz 25.februārim, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē saņemta informācija par 189 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Pieņemts viens Valsts policijas lēmums par nošķiršanu. Reģistrēti 38 ceļu satiksmes negadījumi, kur trijos no tiem ir četras cietušas personas. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies septiņi automašīnu vadītāji. Noformēts 221 administratīvā pārkāpuma protokols, no kuriem 112 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

 

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri