Valmieras Ziņas

Valmiera piedalīsies Hanzas dienām veltītā zīmējumu izstādē

Lasīšanas laiks: 2 min

No 27. līdz 30. jūnijam Pleskavā Krievijā norisināsies Hanzas dienas. To laikā būs apskatāma arī izstāde, kuras autori ir kādreizējās Hanzas savienības pilsētu, tostarp arī Valmieras, bērni un jaunieši, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Pleskavas apgabala bibliotēkas rīkotajā zīmējumu konkursā “No Hanzas uz Hanzu: jauniešu skatījums” piedalījās un uz Krieviju ceļos Beatrises Biezbārdes, Santas Johansones un Gustava Stankeviča darbi.

Beatrise zīmējumā atainoja Valmieras pilsdrupas un zemnieku dzīvi. Esejā Beatrise raksta: “Zemnieki mājās pārnāca vēlu, bija noguruši, maz ēduši. Pašiem ražas palika maz, jo nodevas kungam bija lielas.” Savukārt Santa darbā atainoja Gauju un seno Valmieru. “Tie ir Valmieras simboli – Gauja, Sv.Sīmaņa baznīca un pilsdrupas. Seno skatu piešķir mazās, senatnīgās mājas, laivinieks Gaujā un daba, kur nav mūsdienu daudzstāvu māju, lielveikalu un moderno mašīnu.” Gustavs par darbu “Sapnis par Hanzas kuģi” stāsta: “Zēns viduslaikos gribēja kļūt par kuģa kapteini. Pilsētas ostās braši staigāja kuģu kapteiņi un bezbailīgi jūrnieki. Zēni gribēja viņiem līdzināties.. Puišiem bija sapņi par Hanzas kuģi, kura burās ir mīļās pilsētas ģerbonis, kas iedvesmo un uzmundrina, kas aizsargā no jūras vētrām.”

Lai piedalītos konkursā, jaunieši tika aicināti atainot dzīvi Hanzas laikā, no 13. līdz 16.gadsimtam, – kuģošana, tirgošanās, iedzīvotāji, viņu izskats, nodarbošanās, brīvais laiks u.c. Zīmējumā bija jāataino arī kāds elements, kas simbolizē Valmieru. Darbs bija jāpapildina ar īsu stāstu, paskaidrojot, kas zīmējumā atainots un kāda ir autora tēmas uztvere.

Beatrises Biezbārdes, Santas Johansones un Gustava Stankeviča darbi būs apskatāmi izstādē Pleskavā, kas tiks atklāta 20. maijā, atzīmējot Starptautisko Hanzas dienu. Pēc tam izstāde ceļos uz konkursa dalībnieku pārstāvētajām pilsētām.

Plānots, ka izstādē būs apskatāmi jauniešu darbi no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas un Vācijas. Jaunieši no Valmieras, Balviem, Kokneses, Kuldīgas, Limbažiem, Rīgas, Straupes un Cēsīm tika aicināti pārstāvēt Latviju.

Pašvaldība izsaka pateicību konkursa dalībniekiem par atsaucību!

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri