Valmieras Ziņas

Valmierā pārrauts gāzes vads (4)

Šodien, 7.novembrī, plkst.12.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Valkas ielu Valmierā, kur bija pārrauts gāzes vads un radusies gāzes noplūde. Notikuma vietā šobrīd strādā atbildīgie dienesti un šobrīd noplūde jau ir daļēji norobežota. Cilvēki no tuvējām ēkām ir evakuēti un brīdināti par radušos gāzes noplūdi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa.

“Saistībā ar notikušo, aicinām iedzīvotājus šobrīd netuvoties norobežotajai zonai. Lai nepieļautu gāzes nokļūšanu telpās, aiztaisiet ciet durvis un logus. Ja novērojat veselības traucējumus, aicinām nekavējoties zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem pa tālruni 112 vai 113,” norādīja VUGD pārstāve.

AS “Gaso” sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Rubinčika ziņu aģentūrai LETA pastāstīja, ka negadījums notika plkst.10.50 Valkas ielā, iepretī ēkai Nr.34, kur elektroinstalāciju firma, veicot elektrokabeļa ieguldīšanu zemē ar urbšanas metodi, sabojāja polietilēna gāzesvadu.

Patlaban “Gaso” Cēsu iecirkņa Avārijas dienesta brigāde un remontbrigāde sadarbībā ar Valsts policiju ir slēgusi Valkas ielas posmu un sākusi gāzesvada atrakšanas darbus, informēja Rubinčika.

Viņa norādīja, ka negadījuma vietas apkārtnē ir jūtama spēcīga gāzes smaka. “Gaso” lūdz iedzīvotājus avārijas vietas apkārtnē izturēties ar sapratni un aizvērt logus. Valmiermuižas iedzīvotāji tiek lūgti nelietot gāzes iekārtas un iespēju robežās atslēgt gāzes apkures katlus, piebilda “Gaso” pārstāve.

Atkarībā no bojājuma lieluma, ir iespējams gāzes padeves pārtraukums Valmiermuižā un Viestura laukumā, norādīja Rubinčika, piebilstot, ka gāzesvada avārijas sekas plānots novērst līdz dienas beigām.

“Gaso” pārstāve aicina Valmiermuižas iedzīvotājus, kuru mājā pašlaik nav gāzes, zvanīt uz “Gaso” Cēsu iecirkņa Valmierā klientu apkalpošanas centru pa tālruni 64 231 151 līdz plkst.17, bet pēc plkst.17 uz tālruni 114. 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā aģentūrai LETA apliecināja, ka neviens iedzīvotājs līdz šim pie mediķiem pēc palīdzības nav vērsies. Uz vietas dežūrē viena brigāde.

Pēc jaunākās VUGD informācijas, plkst.13.23 gāzes noplūde ir likvidēta. Plkst. 15.24 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza, taču atbildīgie dienesti paliek notikuma vietā un turpina veikt avārijas seku likvidēšanas darbus.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Janka - 07.11.2019 Atbildēt

  Diez, kuri strādnieki pārrāva gāzes vadu?

  laiks - 07.11.2019 Atbildēt

  Notikums notiek aptuveni 11:30 (kaut arī VUGD ziņo, ka izsaukumu saņēmuši 12:21), pirmā ziņa Valmieras portālos (Facebook, Twitter) parādās aptuveni 13:10
  Nepieciešamas nepilnas 2 stundas, lai līdz iedzīvotājiem nonāk kaut kāda informācija. Vai tas ir normāli?

  Apse - 08.11.2019 Atbildēt

  Vai tad sods nepienākas?

  Lidija Baltgaile - 08.11.2019 Atbildēt

  No Valkas ielas 34………. Smaka bija jau ap 11.30… atbrauc gāzes avārijas dienesta vīri ,skraida,rosās ,ielas galā parādās mediķi,glābēji, tad sapratām, ka laikam lieta nopietna,par mums atcerējās tikai ap 12.30 – lika aizvākties no mājas ,labi,ka vispār iedomājās,ka tas jādara…..

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ievēro prasību sabiedriskajā transportā lietot sejas masku?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri