Valmieras Ziņas

Valmierā notiks lielgabarīta atkritumu akcija (2)

No 23.aprīļa līdz 6.maijam Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušie iedzīvotāji varēs bez maksas Valmieras EKO laukumos nodot lielgabarīta atkritumus. Šogad ir mainīti lielgabarīta atkritumu nodošanas akcijas noteikumi un tie tiks stingri ievēroti.

 • Akcijas laikā no vienas mājsaimniecības tiks pieņemti ne vairāk kā 2 m3 lielgabarīta atkritumu. Par akcijas laikā nodotajiem lielgabarīta atkritumu apjomiem, kas pārsniegs 2 m3 tilpumu, jānorēķinās saskaņā ar SIA “ZAAO” pakalpojumu cenrādi.
 • Atgādinām, ka lielgabarīta atkritumi ir mēbeles, matrači, paklāji, metāllūžņi un citi lielāki sadzīves priekšmeti, ko izmēru dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā. Liela izmēra atkritumiem (piemēram, sekcijām, skapjiem) jābūt pēc iespējas izjauktiem.
 • Akcijas ietvaros netiks pieņemti tādi atkritumi kā būvgruži, tekstils, trauki, maza gabarīta sadzīves priekšmeti, teritorijas tīrīšanas atkritumi, saslaukas. Arī jebkāda veida nolietotas autoriepas nav lielgabarīta atkritumi – arī tās akcijas laikā netiks pieņemtas bez maksas.
 • Akcijas laikā tiks veikta stingra uzskaite, tādēļ, lai piedalītos tajā, iedzīvotājiem nepieciešams iepriekš noskaidrot un nosaukt EKO laukuma pārziņiem Valmieras mājsaimniecību sarakstā fiksēto savas mājsaimniecības (mājas, dzīvokļa) adresi, kā arī ar ZAAO noslēgtā līguma Nr. vai līgumslēdzēju.
 • Valmieras EKO laukumu adreses: Beātes iela 47 un Dzelzceļa iela 5. Akcijas laikā EKO laukumi būs atvērti katru dienu (arī maija svētku dienās) no plkst. 9.00 līdz 20.00.

ZAAO EKO laukumos akcijas laikā un arī ārpus akcijas laika bez maksas var nodot atkritumus, kas ir derīgi otrreizējai pārstrādei – papīru un kartonu, dzērienu kartona iepakojumu (tetrapakas un ekopakas), polietilēna plēvi, PET dzērienu pudeles, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas pudeles un kannas, pudeļu un burku stiklu, logu stiklu, metāla iepakojumu (piemēram, skārdenes un konservu kārbas) un metāla sadzīves priekšmetus, neizjauktas sadzīves elektriskās un elektroniskās iekārtas.

Valmieras pilsētas pašvaldības finansētā akcija tiek organizēta ar mērķi atbalstīt Valmieras iedzīvotājus pavasara sakopšanas darbos un novērst nelegālu atkritumu nokļūšanu vidē. Taču, lai novērstu akcijas ļaunprātīgu izmantošanu, kad pie EKO laukumu vārtiem ārpus to darba laika tiek atstāti dažāda veida atkritumi un nevajadzīgi lielgabarīta priekšmeti, šogad EKO laukumi būs aprīkoti ar videonovērošanas kamerām. Kameru fiksēto informāciju saņems Valmieras pilsētas pašvaldības policijas Operatīvās informācijas centrs.  EKO lakumu apsekošana tiks iekļauta arī pašvaldības policijas patruļdienesta operatīvo reidu maršrutos. Par nelikumīgu atkritumu novietošanu ārpus EKO laukumu teritorijas paredzēta administratīva atbildība, paredzot naudas sodu fiziskām personām līdz EUR 50, juridiskām – līdz EUR 200.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Aigars - 17.04.2018 Atbildēt

  vai domniekus pieņems??? vis lielākie atkritumi!!!

  Mača - 29.04.2018 Atbildēt

  Būtu labi, ja kaut akcijas laikā daudzdzīvokļu māju pagalmos tiktu izlikti lielie konteineri, kur izmest piem. veco gultu, mēbeles, jo daudziem nav mašīnas. Mēs katrs mēnesī maksājam 3 eiro ZAAO, varētu panākties iedzīvotājiem pretī.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt iniciatīvu aizliegt videi nedraudzīgu maisiņu izmantošanu lielveikalos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri