Valmieras Ziņas

Valmierā notiek seminārs par mazā un vidējā biznesa atbalsta iespējām

Lasīšanas laiks: 2 min

Piektdien, 31.oktobrī Valmieras Kultūras centra 3.stāva kamerzālē notiek bezmaksas seminārs uzņēmējiem “Mazā biznesa pēcpusdiena”, ko rīko Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu forums (MVU forums).

Semināra atklāšanā dalībniekus uzrunāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Inesis Boķis. Viņš uzsvēra, ka Valmierā ir viena no labvēlīgākajām biznesa vidēm Latvijā. Pilsētas mērs norādīja, ka pašvaldība turpinās iesākto kursu, veicinot uzņēmējdarbībās attīstību. Kā vienu no biznesa atbalsta pasākumiem, viņš pieminēja ieceri par Valmieras pilsētas administratīvā teritorijas paplašināšanu, lai izveidotu Vidzemes industriālo parku.

“Ceru, ka tie mazie un vidējie uzņēmumi, kas pašlaik veidojas iniciatīvas “Atbalsti mazo biznesu” ietvaros pēc pieciem vai desmit gadiem būs tik spēcīgi, lai atvērtu savas ražotnes šajā industriālajā parkā,” novēlēja I.Boķis.

MVU Forums izpilddirektors Eduards Filippovs pastāstīja, ka organizācijas izveidota ar mērķi atbalstīt mazo un vidējo biznesu. Viņš pauda gandarījumu, ka pamazām mainās sabiedrības attieksme pret uzņēmējiem.

“Vēl pirms dažiem gadiem uzņēmējs nebija cienījams sabiedrības pārstāvis. Daudziem bija uzskats, ka viņš strādā tikai, lai nopirktu džipu un aizbrauktu uz Turciju. Pašlaik uzņēmēju uztver kā darba devēju, kas palīdz uzturēt ģimenes un skolot bērnus, maksā nodokļus un rūpējas par valsts labklājību,” pauda E.Filippovs.

MVU Forums izpilddirektors uzsvēra mazā un vidējā biznesa arvien pieaugošo lomu ekonomikā. Viņa vārdus apstiprināja arī “Lursoft” pārstāve Linda Kalniņa, iepazīstinot ar kompānijas apkopotajiem statistikas datiem par iniciatīvas “Atbalsti mazo biznesu” dalībniekiem. 

Kā pastāstīja L.Kalniņa, uzņēmumu vidējais apgrozījums gada laikā pieaudzis par 18%, bet nodarbināto skaits pieaudzis no diviem līdz trīs cilvēkiem.

A/S “SEB banka” Vidzemes reģiona pārstāvis informēja par uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai nepieciešamo resursu piesaistes iespējām. Seminārā apskatīja arī citus uzņēmējiem aktuālus jautājumus, kā arī demonstrēja trīsdimensiju printera tehnoloģijas iespējas.

Portāls “Valmieras Ziņas” jau informēja, ka 31.oktobrī  Valmieras Kultūras centrā notiks bezmaksas seminārs uzņēmējiem, kurā būs iespēja uzzināt par MVU Foruma iniciatīvām mazo un vidējo uzņēmēju atbalstam.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri