Valmieras Ziņas

Valmierā noslēdzies “Bērnu vieglatlētikas” festivāla Vidzemes posms

Vakar Valmierā norisinājās programmas “Bērnu vieglatlētika” rīkotā festivāla Vidzemes reģiona posms, kurā piedalījās 100 Vidzemes vispārizglītojošo skolu 2. un 3. klašu skolēni. Ceļazīmes uz festivālu finālu, kas 13. maijā norisināsies Rīgā, no Vidzemes reģionālā posma ieguvušas komandas no Alūksnes pilsētas sākumskolas, Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas un Valmieras Viestura vidusskolas 2. klašu komandas un Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas, Siguldas pilsētas vidusskolas, Liepas pamatskolas, Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra 3. klašu komandas. Janvārī “Bērnu vieglatlētikas” festivāli norisinās vēl divās Latvijas pilsētās – Saldū un Rīgā.

“Bērnu vieglatlētika” programmu jau otro gadu Latvijā īsteno Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS), bet programmas ieviešanu atbalsta uzņēmums “Maxima Latvija” un Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP). 2020. gadā programmai pievienoti arī 3. klašu skolēni, paplašinot “Bērnu vieglatlētikas” sniegtās iespējas vispārizglītojošajās skolās un teju 2 reizes palielinot dalībnieku skaitu ikgadējos “Bērnu vieglatlētika” festivālos visā Latvijā.

“Bērnu vieglatlētikas” festivālu mērķis ir veicināt kustību prieku un sporta pamatu apgūšanu, kā arī radīt sajūsmu par vieglatlētiku kā spēli. Jauni pasākumi un inovatīva organizēšana dos iespēju bērniem atklāt un izprast vieglatlētikas pamatdisciplīnas – skriešanu, lēkšanu un mešanu – jebkurā vietā (stadionā, rotaļlaukumā, sporta zālē, u.c.), kā arī attīstīs bērnu vispārējo fizisko attīstību.

LVS ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs: “Esam veiksmīgi atklājuši Bērnu vieglatlētikas programmas otro sezonu. Turpinām attīstīties un šogad aicinājām piedalīties ne tikai 2. klašu, bet arī 3. klašu komandas. Redzam, ka skolēni ar interesei un aizrautību piedalās aktivitātēs. Novērtējam skolotāju ieinteresētību un iesaisti šīs programmas ietvaros.”

Uzņēmuma “Maxima Latvija” valdes loceklis Jānis Vanags: “Esam ļoti priecīgi, ka pasaulē atzītā programma “Bērnu vieglatlētika” veiksmīgi darbojas arī Latvijā jau otro gadu, un aizvien vairāk skolu iekļauj programmas aktivitātes un inventāru bērnu fiziskajā sagatavošanā. Skolotāju un arī pašu bērnu interese par jauno inventāru un vingrinājumiem aizvien pieaug, tāpēc ceram tikpat aktīvi turpināt programmas īstenošanu kopā ar LVS un LSFP, lai pēc iespējas lielākai daļai Latvijas bērnu sniegtu iespēju apgūt pareizus kustību pamatus un veicinātu veselīga dzīvesveida attīstību viņu dzīvēs.”

Vidzemes Olimpiskā centra projektu vadītāja Jolanta Dukure: “Uzskatu, ka šī programma ir labs veids, kā bērniem saprotamā un atraktīvā veidā runāt par vieglatlētiku. Attiecīgam vecuma posmam piemēroti uzdevumi un atraktīvs inventārs ir lielisks pamats tam, lai rastos interese nodarboties ar sportu. Šie, manuprāt, ir arī programmas stūrakmeņi, jo tā sniedz iespēju izmēģināt ne tikai skriešanu, bet arī tādas vieglatlētikas disciplīnas kā barjerskriešana, kārtslekšana, šķēpa mešana, u.c.  Nenoliedzami, ka šī programma ir lielisks palīglīdzeklis gan treneriem, gan skolotājiem, jo viņu ikdienas darbība ir tieši vērsta uz vispusīgu jauno personību attīstību.”

Programmu “Bērnu vieglatlētika”, kuras ietvaros tiek rīkoti “Bērnu vieglatlētikas” festivāli, apgūst jau aptuveni 13 miljoni bērnu vairāk nekā 130 pasaules valstīs, un 2018. gadā tā tika ieviesta arī Latvijā. Programmas virsmērķis ir bērniem saistošā veidā ar īpaša inventāra palīdzību jau agrā vecumā iemācīt pareizus kustību pamatus.  2019. gadā, piedaloties vairāk nekā 650 skolēniem, noslēdzās programmas pirmā sezona. 2020. gadā, programmai paplašinoties, festivāla posmos kopā piedalīsies 1800 Latvijas 2. un 3. klašu skolēni.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

MERKURITA LV SIA Uzņēmums un preču zīme MERKURITA tika izveidota 2003. gadā. Jau vairāk kā 10 gadus MERKURITA veiksmīgi darbojas Latvijā, Lietuvā, Krievijas Federācijā. Mūs, MERKURITA LV komandu, apvieno vēlme ar savu ikdienas darbību Latvijas iedzīvotājiem piedāvāt un atklāt to, ka patiesībā IR LIETAS, kas rūpējās par mums ik dienu un, kas īpaši svarīgi, ik nakti – produkcija, kas labvēlīgi ietekmē veselību un dzīves kvalitāti: augstvērtīgi vilnas izstrādājumi un magnētiskā lauka terapijas produkti.  Sakarā ar uzņēmuma paplašināšanos "MERKURITA LV" aicina darbā TIRDZNIECĪBAS KONSULTANTUS/-ES VIDZEMES REĢIONĀ! Darba pienākumi: Izstrādājumu prezentēšana un komunikācija ar uzņēmuma klientiem Līgumu sastādīšana un preces piegāde Prasības kandidātiem: Labas komunikācijas spējas Vidējā vai augstākā izglītība Labprāt savā komandā aicinām arī cilvēkus ar dzīves pieredzi „B” kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto Mēs piedāvājam: Kvalitatīvas profesionālās apmācības Sakārtotu un labi organizētu darbu Augstu atalgojumu CV un pieteikuma vēstuli ar norādi "Konsultants" lūdzam sūtīt uz epastu: info@merkurita.lv līdz 19. jūlijam. Profesija: TIRDZNIECĪBAS PĀRSTĀVIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Vidzeme Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-19 Kontaktpersona: info@merkurita.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri