Valmieras Ziņas

Valmierā no 13. līdz 16. jūnijam norisināsies Eiropas čempionāts galda hokejā

Lasīšanas laiks: 3 min

Tā nav nejaušība, ka par Eiropas čempionāta norises vietu ir kļuvusi tieši Valmiera – Latvijas Sporta galvaspilsēta, kur galda hokeja kustību 2008. gadā uzsāka Jānis Rektiņš – straujāka galda hokeja attīstība notika 2016. gadā, kad par treneri Burtnieku Jauniešu centrā un vēlāk arī Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda” sāka strādāt treneris Sandis Krasts. Pateicoties Valmieras novada pašvaldības atbalstam jaunie galda hokejisti regulāri piedalījušies dažāda mēroga sacensībās, kas ir nesis augļus – augstus sasniegumus gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā. Šogad Valmieras novadu Latvijas izlasē pārstāvēs 14 sportisti, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Latvijas Galda Hokeja federācijas pārstāvis Atis Sīlis.

No 13. līdz 16.jūnijam, Valmierā,  Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā norisināsies šī gada lielākais pasākums galda hokejā – Eiropas čempionāts 2024, pulcējot spēcīgākos Eiropas galda hokeja meistarus. Kopumā tiks noskaidroti uzvarētāji 10 nominācijās, no kurām sešas ir individuālas un četras – komandu nominācijas.

Ieeja sacensību vietā bezmaksas.

Latvijas izlase tiek veidota pēc ITHF pasaules reitinga, Latvijas reitinga un pasaules kausa kopvērtējuma rezultātiem. Kā mājiniekus Latviju šogad pārstāvēs rekordliels sportistu skaits – 56. 

OPEN izlasē 25 dalībnieki: Edgars Caics, Sandis Kristaps Lagzdiņš, Matīss Jakseboga, Emīls Liepiņš, Krista Annija Lagzdiņa, Edgars Naglis, Kristaps Naglis, Jēkabs Reķis (visi no Rīgas) Rainers Kalniņš, Toms Baumanis, Didzis Ziemelis, Jānis Kalnēvics, Mikus Saulītis (Inčukalns), Elvijs Siliņš, Alvis Siliņš, Edžus Kaņeps, Rūdolfs Kamzols (visi no Ventspils), Rolands Riekstiņš, Kristaps Riekstiņš, Regnārs Vazoliņš, Lūkass Jurka (visi no Valmieras novada), Valts Smagars, Gints Lasmanis (Skrunda), Salvis Skarainis (Talsi), Andrejs Kuzņecovs (Jēkabpils).

Dāmu kategorijā 5 dalībnieces: Elēna Rācenāja, Laima Kamzola (abas no Ventspils), Margarita Ābele (Inčukalns), Katrīna Ļihačova, Lāsma Bezdelīga (abas Valmieras novads).

Junioru U-18 klasē 7 dalībnieki: Regnārs Vazoliņš (Valmiera), Toms Baumanis, Roberts Līvmanis (abi no Inčukalna) Krista Annija Lagzdiņa, Edgars Naglis, Jēkabs Reķis, Alekss Skudrītis (visi no Rīgas). 

Veterānu O-40 klasē 5 dalībnieki: Sandis Kalniņš (Inčukalns) Aleksandrs Žernovojs (Ventspils), Salvis Skarainis (Talsi), Sergejs Mihejevs (Rīga), Sandis Krasts (Valmiera).

Veterānu O-55 klasē četri dalībnieki: Salvis Skarainis (Talsi), Ilgvars Pavlovskis (Rīga), Jānis Rektiņš (Valmiera), Gunārs Buls (Jūrmala).

Junioru U-13 klasē 15 dalībnieki: Einārs Gūze, Elvis Gustavs Reinfelds ( Rīga), Rainers Neija, Rainers Martužāns, Renārs Saulītis, Dārta Vesele, Asnāte Kocere, Agris Pavārs (Inčukalns), Ģirts Vazoliņš, Roberts Purmalis, Artūrs Verbičs, Ūve Vikmanis, Kristers Gūtmanis, Roberts Verbičs (visi Valmieras novads), Raimonds Stālmanis (Ādaži).

Sacensību pirmajā dienā, 13. jūnijā, paredzēts individuālā izaicinājuma turnīrs ikvienam.

2024. gada Eiropas čempionāta atklāšanas ceremonija norisināsies piektdien 14. jūnijā plkst. 16.30.

14. jūnijā tiks izspēlēti 6 medaļu komplekti, kad tiks noskaidroti labākie junioru, sieviešu un veterānu individuālajās un komandu sacensībās.

15. jūnijā notiks skatāmākais un emocionālākais notikums – OPEN komandu čempionu kronēšana. Tiks izspēlēti arī medaļu komplekti bērnu U-13 un veterānu O-55 individuālajās grupās. Tāpat sāksies arī kvalifikācija OPEN kategorijas individuālajās sacensībās.

Noslēdzošajā dienā, 16. jūnijā, tiks noskaidroti uzvarētāji prestižākajā OPEN individuālajā kategorijā, kurai apbalvošana paredzēta plkst. 20.00. 

Ar pilnu sacensību izspēļu grafiku var iepazīties ŠEIT.

Eiropas čempionāta tiešraidi galda hokejā varēs vērot www.galdahokejs.lv, kā arī Facebook lapā.

Tiešraides ar komentāriem no piektdienas līdz svētdienai paredzētas arī TV-4 kanālā un sportacentrs.com platformā.

Galda hokejs ir sporta veids ar kuru nodarbojas vairāk kā 30 valstīs Eiropā, Āzijā un Amerikā. Pastāv daudz un dažādu galda hokeja spēles laukumu, bet tikai zviedru firmas STIGA konstruktoru veidotā PLAY-OFF versija ir ieguvusi starptautisku profesionāļu atzinību, jo spēles konstrukcija gadu gaitā tika uzlabota, ņemot vērā spēlētāju ieteikumus. Uz STIGA galdiem tiek aizvadīti valstu čempionāti, starptautiski turnīri, Pasaules un Eiropas čempionāti. Visi starptautiskie un vietējā līmeņa turnīri tiek aizvadīti pēc ITHF apstiprinātajiem galda hokeja noteikumiem, vairāk var iepazīties šeit. 

Galda hokeja sezona sākas septembrī un noslēdzas katru gadu jūnija vidū, ja vēlies pievienoties, tad laipni aicinām uz Amatieru līgu, vairāk var uzzināt www.galdahokejs.lv 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri