Valmieras Ziņas

Valmierā nākamgad par 13,9% pieaugs siltumenerģijas tarifs

Lasīšanas laiks: 3 min

Nākamgad Valmierā siltumenerģijas tarifs pieaugs par 13,9% līdz 58,80 eiro par megavatstundu (MWh), aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

Jauns SIA “Valmieras ūdens” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi SPRK, spēkā stāsies no 1.janvāra.

Tarifa pieaugums saistīts ar izmaksu kāpumu siltumenerģijai, kas tiek iepirkta no piena pārstrādes uzņēmuma AS “Valmieras piens”, kas siltumenerģiju ražo, izmantojot dabasgāzi. Pārējās “Valmieras ūdens” tarifā iekļautās izmaksas paliek nemainīgas.

Lai gan “Valmieras piena” siltumenerģijas ražošanas tarifu no 1.janvāra saskaņā ar oficiālo paziņojumu plānots palielināt par 216% līdz 74,73 eiro par MWh, “Valmieras ūdens” iepirktās siltumenerģijas izmaksas kopumā pieaug tikai par 17,7%.

“Valmieras ūdens” siltumenerģiju iepērk no trim komersantiem, no kuriem lielākais ir AS “Valmieras enerģija”, kas nodrošina 82,8% pilsētas siltumapgādei nepieciešamā siltuma un 90% siltumenerģijas saražo, kurinot šķeldu. No “Valmieras piena” tiek pirkti 15,7% nepieciešamās siltumenerģijas, bet vēl 1,5% – no SIA “ITA Ltd”.

“Valmieras enerģijas” saražotās siltumenerģijas tarifs kopš 1.jūlija ir 34,86 eiro par MWh, kas ir par 2,5% mazāk nekā pirms tam. Arī “Valmieras ūdens” piegādātās siltumenerģijas tarifs līdz ar to šovasar saruka par 1,7% un līdz šim bija 51,64 eiro par MWh.

“Valmieras ūdens” siltumenerģiju nogādā līdz patērētājiem Valmierā un Viesturos.

Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinus un pamatojumu “Valmieras ūdens” regulatoram iesniedza 26.novembrī. Izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, SPRK secināja, ka piedāvātie tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Kopumā SPRK šobrīd izskatīšanā ir 14 siltumapgādes tarifu projekti Latvijā. Straujāks siltumenerģijas tarifu kāpums ir vērojams tajās apdzīvotajās teritorijās, kur siltumenerģijas ražošanā izmanto tikai dabasgāzi. Savukārt tur, kur ražošanas procesā izmanto šķeldu un granulas, izmaksas pieaug mazākā mērā.

SPRK norāda, ka dabasgāzes nākotnes darījuma cena decembrī “Trading Hub Europe” biržā ir 5,9 reizes augstāka nekā pērn decembrī. Situācija biržā ir strauji mainīga, taču, balstoties uz esošajām dabasgāzes tirgus prognozēm, gaidāms, ka dabasgāzes cena varētu stabilizēties 2022.gada otrajā ceturksnī.

“Valmieras ūdens” reģistrēts 2004.gadā un tā pamatkapitāls ir 14,687 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 6,643 miljoni eiro un peļņa – 82 434 eiro. “Valmieras ūdens” pieder Valmieras novada pašvaldībai.

“Valmieras piens” reģistrēts 1991.gadā un tā pamatkapitāls ir 5,531 miljons eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2020.gadā bija 29,919 miljoni eiro, bet peļņa – 371 187 eiro. “Valmieras piens” ietilpst “Food Union” grupā, kuras lielākais akcionārs ir uzņēmējs no Krievijas Andrejs Beshmeļņickis.

“Valmieras enerģija” reģistrēta 1999.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2 071 300 eiro. Siltumenerģētikas uzņēmumu grupas “Adven/Varmvarden” kompānijai SIA “Adven Latvia” pieder 52,15% “Valmieras enerģijas” akciju, bet Valmieras pilsētas pašvaldībai – 47,85% akciju. Pērn “Valmieras enerģijas” apgrozījums bija 2,662 miljoni eiro, bet peļņa – 348 686 eiro.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā, Apiņa ielā 27b Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta; Piedāvājam: Mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā, Apiņa ielā, vai pieteikties personīgi pie veikala vadītājas vai WhatsApp +371 29 643 136. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 27B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Kontaktpersona: cv@madara89.lv

Mūsu partneri