“Valmiera” izcīna pirmo Latvijas čempiontitulu futbolā

Valmiera” sestdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas pēdējā kārtā izcīnīja uzvaru un pirmo reizi kļuva par Latvijas čempioniem, kamēr “Riga” samierinājās ar otro vietu.

Valmiera” izbraukumā ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja “Liepāju”.

Uzvarētāju labā vārtus guva Raimonds Krollis un Džibrils Gejs.

Jau astotajā minūtē pie dzeltenās kartītes tika Krollis, 11. minūtē brīdinājumu nopelnīja arī Ivans Želizko, kam sekoja vēl dzeltenais “plāksteris” Robertam Veipam, valmieriešiem jau spēles ievadā tiekot pie trīs brīdinājumiem.

Spēles sākumā savainojumu guva “Liepājas” centra aizsargs Ignasio Migels, un liepājniekiem nācās veikt piespiedu maiņu, kuras rezultātā laukumā devās Noā Lūks Toribio.

Tuvojoties puslaika izskaņai, noteikumus pret Kamilo Menu pārkāpa Toribio, kas deva “Valmierai” iespēju izspēlēt standartsituāciju, taču Želizko sita pāri vārtiem. Īsi pēc tam valmierieši veidoja pretuzbrukumu, tomēr atkal bumba lidoja garām Liepājas komandas vārtiem.

Otrā puslaika ievadā “Valmiera” divas reizes tika pie standartsituācijām, tomēr, neskatoties uz veiksmīgu piespēli uz vārtu priekšu, bumba neatrada ceļu uz “Liepājas” vārtiem.

58.minūtē pēc stūra sitiena izspēles “Valmiera” veiksmīgi iespēlēja bumbu uz vārtu priekšu un, lai gan Krišjānis Zviedris pēc pirmā sitiena izglāba “Liepāju”, Krollis pirmais tika pie atlēkušās bumbas un raidīja to vārtos, izvirzot valmieriešus vadībā ar 1:0.

Neilgi pēc zaudētājiem vārtiem Lukass Vilela “Liepājas” rindās pārkāpa noteikumus, kam sekoja Gotjē Mankendas uzbrukums uz “Valmieras” vārtiem, taču Rihards Matrevics spēja glābt valmieriešus no zaudētiem vārtiem.

Par spēles vilcināšanu Mena saņēma dzelteno kartīti, un pāris minūtes vēlāk brīdinājumu saņēma arī Masaki Murata.

Atlikušajā spēles daļā liepājnieki vairāk uzbruka, mēģinot izraut neizšķirtu, taču “Valmieras” labā kompensācijas laika pēdējā minūtē 2:0 panāca Gejs.

Pirms pēdējās kārtas “Valmiera” turnīra tabulā apsteidza “Riga” tikai par vienu punktu un, lai nodrošinātu čempiontitulu, derēja arī neizšķirts rezultāts starp “Riga” un RFS.

Valmiera” futbola virslīgā spēlē kopš 2018.gada un jau pagājušajā sezonā bija tuvu tam, lai izcīnītu pirmo čempiontitulu, taču izšķirošajā pēdējās kārtas mačā spēlēja bezvārtu neizšķirti pret “Riga”.

Tikmēr “Riga” ar rezultātu 0:1 (0:0) piekāpās RFS, kas jau pirms nedēļas nodrošināja trešo vietu un ceļazīmi uz Eirokausiem, un noslēdza sezonu otrajā vietā.

Pirmajā puslaikā cīņa norisinājās līdzvērtīgi, taču vārti netika gūti. Rīgas derbijs neizpalika bez spēlētāju saķeršanās un asākas vārdu apmaiņas jau pirmajās 45 spēles minūtē, pie vienas dzeltenās kartītes tiekot “Riga” spēlētājam Muhamedam Ngomam.

66.minūtē RFS kapteini Tomašu Šimkoviču nomainīja Sedriks Kuadio, kurš savainojuma dēļ nebija spēlējis gandrīz trīs mēnešus, un īsi pēc došanās laukumā ar spēcīgu sitienu raidīja bumbu “Riga” vārtos.

Rīgas derbijā šosezon iepriekš pa reizei panākumus izcīnīja abas komandas (2:1 RFS labā un “Riga” panākums ar 2:0), taču pēdējais duelis noslēdzās neizšķirti 1:1.

Valmiera” nodrošināja čempiontitulu ar 85 punktiem, pie 81 punkta tika “Riga” komanda un 76 punkti – trešās vietas ieguvējiem RFS futbolistiem. Ceturto vietu ar 70 punktiem ieņēma “Liepāja”, piektā ar 51 punktu – “Auda”, 38 punktus sakrājusi “Tukums 2000″/”Telms” komanda, kamēr 34 punkti ir “Daugavpils” komandai, 31 punkts – “Spartakam”, bet “Metta” tikusi pie 22 punktiem un aizvadīs pārspēles par palikšanu virslīgā. Pēdējā ar 20 punktiem ir Salaspils “Super Nova”, kas nākamsezon spēlēs “Optibet” Nākotnes līgā.

2022.gada virslīgā spēlēja desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera“, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu.

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA