Valmieras Ziņas

“Valmiera” izcīna pirmo Latvijas čempiontitulu futbolā

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmiera” sestdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas pēdējā kārtā izcīnīja uzvaru un pirmo reizi kļuva par Latvijas čempioniem, kamēr “Riga” samierinājās ar otro vietu.

Valmiera” izbraukumā ar rezultātu 2:0 (0:0) uzvarēja “Liepāju”.

Uzvarētāju labā vārtus guva Raimonds Krollis un Džibrils Gejs.

Jau astotajā minūtē pie dzeltenās kartītes tika Krollis, 11. minūtē brīdinājumu nopelnīja arī Ivans Želizko, kam sekoja vēl dzeltenais “plāksteris” Robertam Veipam, valmieriešiem jau spēles ievadā tiekot pie trīs brīdinājumiem.

Spēles sākumā savainojumu guva “Liepājas” centra aizsargs Ignasio Migels, un liepājniekiem nācās veikt piespiedu maiņu, kuras rezultātā laukumā devās Noā Lūks Toribio.

Tuvojoties puslaika izskaņai, noteikumus pret Kamilo Menu pārkāpa Toribio, kas deva “Valmierai” iespēju izspēlēt standartsituāciju, taču Želizko sita pāri vārtiem. Īsi pēc tam valmierieši veidoja pretuzbrukumu, tomēr atkal bumba lidoja garām Liepājas komandas vārtiem.

Otrā puslaika ievadā “Valmiera” divas reizes tika pie standartsituācijām, tomēr, neskatoties uz veiksmīgu piespēli uz vārtu priekšu, bumba neatrada ceļu uz “Liepājas” vārtiem.

58.minūtē pēc stūra sitiena izspēles “Valmiera” veiksmīgi iespēlēja bumbu uz vārtu priekšu un, lai gan Krišjānis Zviedris pēc pirmā sitiena izglāba “Liepāju”, Krollis pirmais tika pie atlēkušās bumbas un raidīja to vārtos, izvirzot valmieriešus vadībā ar 1:0.

Neilgi pēc zaudētājiem vārtiem Lukass Vilela “Liepājas” rindās pārkāpa noteikumus, kam sekoja Gotjē Mankendas uzbrukums uz “Valmieras” vārtiem, taču Rihards Matrevics spēja glābt valmieriešus no zaudētiem vārtiem.

Par spēles vilcināšanu Mena saņēma dzelteno kartīti, un pāris minūtes vēlāk brīdinājumu saņēma arī Masaki Murata. 

Atlikušajā spēles daļā liepājnieki vairāk uzbruka, mēģinot izraut neizšķirtu, taču “Valmieras” labā kompensācijas laika pēdējā minūtē 2:0 panāca Gejs. 

Pirms pēdējās kārtas “Valmiera” turnīra tabulā apsteidza “Riga” tikai par vienu punktu un, lai nodrošinātu čempiontitulu, derēja arī neizšķirts rezultāts starp “Riga” un RFS.

Valmiera” futbola virslīgā spēlē kopš 2018.gada un jau pagājušajā sezonā bija tuvu tam, lai izcīnītu pirmo čempiontitulu, taču izšķirošajā pēdējās kārtas mačā spēlēja bezvārtu neizšķirti pret “Riga”.

Tikmēr “Riga” ar rezultātu 0:1 (0:0) piekāpās RFS, kas jau pirms nedēļas nodrošināja trešo vietu un ceļazīmi uz Eirokausiem, un noslēdza sezonu otrajā vietā.

Pirmajā puslaikā cīņa norisinājās līdzvērtīgi, taču vārti netika gūti. Rīgas derbijs neizpalika bez spēlētāju saķeršanās un asākas vārdu apmaiņas jau pirmajās 45 spēles minūtē, pie vienas dzeltenās kartītes tiekot “Riga” spēlētājam Muhamedam Ngomam.

66.minūtē RFS kapteini Tomašu Šimkoviču nomainīja Sedriks Kuadio, kurš savainojuma dēļ nebija spēlējis gandrīz trīs mēnešus, un īsi pēc došanās laukumā ar spēcīgu sitienu raidīja bumbu “Riga” vārtos.

Rīgas derbijā šosezon iepriekš pa reizei panākumus izcīnīja abas komandas (2:1 RFS labā un “Riga” panākums ar 2:0), taču pēdējais duelis noslēdzās neizšķirti 1:1.

Valmiera” nodrošināja čempiontitulu ar 85 punktiem, pie 81 punkta tika “Riga” komanda un 76 punkti – trešās vietas ieguvējiem RFS futbolistiem. Ceturto vietu ar 70 punktiem ieņēma “Liepāja”, piektā ar 51 punktu – “Auda”, 38 punktus sakrājusi “Tukums 2000″/”Telms” komanda, kamēr 34 punkti ir “Daugavpils” komandai, 31 punkts – “Spartakam”, bet “Metta” tikusi pie 22 punktiem un aizvadīs pārspēles par palikšanu virslīgā. Pēdējā ar 20 punktiem ir Salaspils “Super Nova”, kas nākamsezon spēlēs “Optibet” Nākotnes līgā.

2022.gada virslīgā spēlēja desmit komandas. Virslīgas čempionātā pagājušajā sezonā pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē triumfēja RFS, otrajā vietā ierindojās “Valmiera“, bet bronzas godalgas izcīnīja “Liepāja”. Tikmēr iepriekšējo trīs sezonu čempionvienība “Riga” ieņēma ceturto vietu.

 

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Ausekļa ielā 29 . Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 1000-1050 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ, vai pieteikties personīgi,vai WhatsApp mob.tel.nr. +371 29 616379. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-01 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai sūtot ziņu uz WhatsApp mob.t.+371 29616379 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Strenču pirmsskolas izglītības iestāde “Minkāns” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā saimniecības vadītāju (0,5 likmi (20 stundas nedēļā)) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rīgas iela 8B, Strenči, Valmieras novads un Skolas laukums 2, Seda, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • vadīt Iestādes saimniecisko darbu; • plānot, vadīt un kontrolēt tehnisko darbinieku darbu, nodrošinot saimniecisko darbu izpildi; • rūpēties par pirmsskolas teritorijas uzkopšanu; • iegādāties nepieciešamo inventāru, instrumentus un citas materiālās vērtības, nepieciešamības gadījumos sastādīt tehnisko specifikāciju un veikt tirgus izpēti; un ja Tev ir: • vidējā izglītība (augstākā tehniskās jomas izglītība tiks uzskatīta par priekšrocību); • atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72. pantam; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • vēlama B kategorijas vadītāja apliecība; • kompetences: prasme plānot un organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; komunikācijas un sadarbības prasmes; psiholoģiskā noturība; prasme strādāt individuāli un komandā; • prasmes darbā ar datoru (esam gatavi nepieciešamo apmācīt); mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 492,50 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika līdz 547,50 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un darba veikšanai piemērotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu minkans@valmiera.edu.lv ar norādi “Saimniecības vadītāja/-as vakancei” līdz 2026.gada 1.aprīlim, plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 26616822. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 8B, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-01 Kontaktpersona: minkans@valmiera.edu.lv 26616822

Mūsu partneri