„Valmiera Glass ViA” gadu sāk ar uzvaru Jēkabpilī

“Olybet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā 5. janvārī pārliecinošu uzvaru izcīnīja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, kas izbraukuma spēlē ar rezultātu 71:49 sakāva “Jēkabpils/SMScredit.lv” basketbolistus.

Pirmo reizi Valmieras komandas rindās spēli aizvadīja 18 gadus jaunais basketbolists Kristers Elksnītis, kurš devās komandas starta pieciniekā. Pirmajā ceturtdaļā spēles rezultāts auga līdzīgi, abām komandām apmainoties ar precīziem uzbrukumiem. Ceturkšņa lielāko pārsvaru Vidzemes komandai sasniedza Valters Liepiņš, panākot trīs punktu vadību. Taču, skanot pirmo desmit minūšu beigu signālam, Roberta Zeiles komandai bija minimāla vadība – 16:15.

Otro ceturksni ar diviem precīziem trejačiem uzsāka Jānis Engers, bet izrāvienu turpināja Jānis Kaufmanis un Edmunds Elksnis, palīdzot savai komandai sasniegt rezultātu 27:15. Pirmā puslaika izskaņā valmierieši pretiniekus tuvāk par astoņu punktu atstatumu nepielaida. Lielajā pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 36:28, par labu “Valmiera Glass/ViA” vienībai.

Spēles liktenis praktiski tika izšķirts jau otrā puslaika ievadā. Abi valmieriešu līderi Elksnis un Kaufmanis noorganizēja pamatīgu izrāvienu, bet aizsardzībā vidzemnieki saviem pretiniekiem neļāva gūt punktus sešas minūtes. Jau trešā perioda vidū “Valmiera Glass/ViA” pārsvars sasniedza 20 punktu robežu (50:30). Ceturtdaļas noslēgumā, Klāvam Dubultam gūstot trīs punktus, valmierieši sasniedza rezultātu 55:37.

Spēles noslēdzošajā nogrieznī visiem mača dalībniekiem spēles liktenis bija skaidrs un lielāku spēles laiku varēja iegūt tālāki rotācijas spēlētāji. Spēle kopumā iezīmējās ar Elksnīša debiju, jaunajam basketbolistam atzīmējoties ar saviem pirmajiem punktiem. Savukārt Liepiņam pietrūka viena punkta, lai sasniegtu “double-double” rādītājus. Spēlei noslēdzoties ar rezultātu 71:49, “Valmiera Glass/ViA” tika pie sezonas ceturtā panākuma.

Valmieriešu līderi Kaufmanis un Elksnis šajā mačā sakrāja pa 14 punktiem.

“Jēkabpils/SMScredit.lv” – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 49:71 (15:16, 13:20, 9:19, 12:16)

Elksnis 14, Kaufmanis 14, Ziediņš 9, Liepiņš 9 (10 atl.b.), Dubults 9, Engers 8, Grīnbergs 4, Kohanovs 2, Elksnītis 2, Ermansons, Ivanovs, Apsītis.