“Valmiera Glass ViA” ceturtdaļfinālā cīnīsies ar bīstamo BK “Saldus”

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijā noskaidrojušās visas izslēgšanas spēļu turnīra dalībnieces, tādējādi savus pretiniekus uzzinot “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem. Jau piektdien, 30. martā, plkst.19:00, valmierieši savā laukumā aizvadīs pirmo ceturtdaļfināla cīņu ar BK “Saldus”.

Pamatturnīru “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” un BK “Saldus” noslēdza līdzās, ieņemot attiecīgi ceturto un piekto pozīciju. Saldenieku bilance spēcīgāko grupā bija 13 uzvaras un deviņi zaudējumi, bet valmierieši pamanījās gūt par vienu uzvaru vairāk. Tomēr savstarpējās cīņas regulārajā sezonā apliecināja abu komandu līdzīgo spēku samēru, bet abās cīņās mača izskaņās uzvaras izdevās gūt tieši “Saldus” basketbolistiem. Pirmajā tikšanās reizē Valmierā mājinieki mača beigās piekāpās ar 69:73. Toreiz valmieriešu rindās ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Ervīns Ivanovs, savukārt Kurzemes komandā tikpat punktus guva Armands Seņkāns. Otro reizi vienības tikās Saldū 21. februārī, kad Vidzemes Augstskolas studentiem nācās piekāpties ar 77:79. Toreiz 23 punktus valmieriešu rindās sakrāja Valters Vēveris, bet saldenieku uzvaru ar 24 punktiem kaldināja Jānis Līcītis.

Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sacentās ar “Līvānu stikls” basketbolistiem. Pirmā cīņa Līvānos vidzemniekiem bija samocīta, tikai mača noslēdzošajās minūtēs spējot izvirzīties vadībā un nokārtot uzvaru ar 94:90. Tomēr savu skatītāju priekšā Roberta Zeiles un Sanda Amoliņa trenētā komanda bija gatava lidot, sagraujot pretiniekus ar rezultātu 113:66. Tādējādi divu spēļu summā pretinieki tika sagrauti ar 207:156.

“Saldus” komandai astotdaļfinālā bija relatīvi vienkāršāks uzdevums – jāapspēlē RTU vienība. Tas Edgara Buiķa trenētajai komandai izdevās bez lielām grūtībām, abās spēlēs gūstot drošas uzvaras ar 97:74 un 92:74. Tādējādi divu maču summā Kurzemes komanda svinēja panākumu ar 189:148.

BK “Saldus” ir ciets rieksts jebkuram pretiniekam šīs sezonas LBL 2. divīzijas turnīrā. Komandas trenēšanu sezonas gaitā uzņēmies Edgars Buiķis, kurš pēdējo septiņu sezonu laikā, katru reizi kad spēlējis LBL 2. divīzijas turnīrā, bijis visas līgas labākais piespēlētājs. Pirms sezonas izšķirošajām spēlēm vienības rindas pastiprinājis Roberts Stumbris, bet visu sezonu komandā spēlējuši pieredzējušie Jānis Līcītis un Armands Seņkāns. Tādēļ vieglas spēles ceturtdaļfinālā nav gaidāmas un sērijas izšķirošais faktors būs komandu raksturs.

Ceturtdaļfinālā, salīdzinoši ar astotdaļfinālu, mainās sērijas izspēles kārtība. Ja pirmajā kārtā uzvarētājs tika noskaidrots divu spēļu summā, tad no ceturtdaļfināla komandas cīnās sērijās līdz kādas komandas divām uzvarām. Līdz ar to cīņa starp “Valmiera Glass ViA” un BK “Saldus” startēs 30. martā ar spēli Valmieras 5. vidusskolā, kur mača sākums plānots 19:00. Sērijas otrā cīņa norisināsies 4. aprīlī, Saldū, mačam sākoties plkst. 19:00. Savukārt, ja būs nepieciešama trešā spēle, tad komandas pēc divām dienām atgriezīsies Vidzemē, spēli aizvadot 6. aprīlī, plkst. 19:00.