Valmieras Ziņas

Valmierā filiāli plāno atvērt Nīderlandes uzņēmums, kas specializējies atmīnēšanā, vides attīrīšanā un arheoloģijā

Lasīšanas laiks: 3 min

Nīderlandes uzņēmums “Leemans Speciaalwerken”, kas darbojas vides jomā – attīra piesārņotās teritorijas, likvidē nesprāgušo munīciju, veic arheoloģiskus darbus un meklē lidaparātu vrakus, plāno atvērt savu filiāli Valmierā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras attīstības aģentūras (VAA) uzņēmējdarbības virziena vadītāja Elīna Leimane.

Sākotnēji “Leemans Speciaalwerken” izrādījis interesi par Valmieru saistībā ar topošā industriālā parka teritorijā atrasto militāro piesārņojumu. Uzņēmums vēlējies uzzināt par iespējām veikt teritorijas attīrīšanu. “Pagājušā gada februārī uzņēmām firmas pārstāvjus Valmierā un informējām ne tikai par konkrēto objektu, bet arī par uzņēmējdarbības vidi un pilsētas attīstības plāniem kopumā. Uzņēmums bija ieinteresēts sadarbībā, tādēļ sekoja vēl divas vizītes Valmierā. Mēs parādījām citas piesārņotās teritorijas, kas varētu būt iespējamie darba objekti, piemēram, bijušo mazuta saimniecību un naftas bāzi. Lai gan parasti viesus uz šādām vietām mēs nevestu, šajā gadījumā tas bija vēl viens arguments, lai pārliecinātu viņus par biznesa potenciālu Valmierā. Taču uzņēmums ir informēts, ka iespēju veikt šo teritoriju attīrīšanu varēs iegūt, piedaloties publiskā iepirkuma konkursā,” skaidroja VAA pārstāve.

Elīna Leimane pastāstīja, ka “Leemans Speciaalwerken” ir ģimenes uzņēmums ar lielu starptautisku pieredzi. Valmierā tas plāno atvērt Latvijas filiāli zem nosaukuma “Leemans Green Circle”. Sākotnēji bija plānots uzņēmuma filiāli atvērt Rīgā, taču vizīšu laikā izdevies holandiešus pārliecināt, ka Valmieras pašvaldības institūcijas ir ļoti atvērtas, pieejamas un spēj ātri risināt dažādus jautājumus. Savu roku investora piesaistē pielicis arī premjers Māris Kučinskis, kurš vizītes laikā Nīderlandē bija ticies ar “Leemans Speciaalwerken” pārstāvjiem.

Uzņēmums filiāli varētu atvērt šī gada pavasarī. Sākotnēji tajā varētu strādāt līdz 20 cilvēkiem, bet plānots darbinieku skaitu tuvāko piecu gadu laikā palielināt līdz pat 60 cilvēkiem. Plānots, ka filiāles darbības zona būs visas trīs Baltijas valstis. Elīna Leimane atzina, ka Valmierā ir grūti atrast šādas, diezgan šauras jomas speciālistus, tādēļ uzņēmums tos meklē visā Latvijā, kas ļaus piesaistīt pilsētai jaunus iedzīvotājus.

VAA pārstāve atklāja, ka uzņēmums jau ir noskatījis biroja telpas pilsētā, taču nākotnē tam ir plāni iegādāties zemes gabalu un būvēt savu ēku, jo darbības nodrošināšanai ir nepieciešamas arī telpas tehnikas glabāšanai.

Elīna Leimane pastāstīja, ka interese par Valmieru ir vairākiem citiem vietējiem un ārzemju uzņēmumiem. Īpaši aktīvi ir informācijas tehnoloģiju nozares uzņēmumi, kas saredz investīciju potenciālu Valmierā, jo Vidzemes Augstskola sagatavo IT speciālistus. Arī Valmieras tehnikums nākamgad plāno atvērt mācību programmu IT jomā.

“Mums ir bijuši arī tādi piedāvājumi, ko Valmiera nespēj “pacelt”. Kāds pārtikas uzņēmums no Vācijas gribēja veidot ražotni ar 600 līdz 800 darbiniekiem. Tas nozīmētu, ka pārējie Valmieras uzņēmumi varētu palikt bez darbiniekiem. Tādēļ ikviens piedāvājums ir vispusīgi jāizvērtē, lai nekaitētu jau strādājošiem uzņēmumiem,” atzina VAA pārstāve.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Valsts meža dienests (turpmāk – VMD) izsludina konkursu uz vakanto Ziemeļvidzemes virsmežniecības vecākā referenta amatu Valmieras mežniecībā. Prasības pretendentiem: nozarei atbilstoša akadēmiskā vai profesionālā augstākā izglītība (jebkura līmeņa izglītība mežsaimniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību), vēlama pieredze ilgāka par gadu attiecīgajā profesijā vai specialitātē, atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām, precizitāte un augsta atbildības sajūta, labas prasmes darbā ar datoru (MS Office), vēlme apgūt specializētās VMD informācijas sistēmas, stājoties amatā, nepieciešams uzrādīt derīgu sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Galvenie amata pienākumi: konsultēt klientus par VMD sniegtajiem pakalpojumiem, operatīvi apkalpot klientus (pieņemt privātpersonu iesniegumus un citus dokumentus atļauju saņemšanai, koordinēt saņemto dokumentu izskatīšanu, atbildes vēstuļu sagatavošanu, izsniegt attiecīgās atļaujas), nodrošināt dokumentu sagatavošanu, apriti un glabāšanu atbilstoši noteiktajai kārtībai, pārzināt un izmantot darba pienākumu veikšanai VMD informācijas sistēmas. Piedāvājam: mēnešalgu no 835.00 - 950.00 EUR (bruto alga), atbildīgu un stabilu darbu draudzīgā un profesionālā kolektīvā, sociālās garantijas. Motivētu pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības un izglītības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu: personals@vmd.gov.lv (tālrunis uzziņām 26384474). Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46 EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valsts meža dienests informē, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa norisi. Pieteikuma dokumentos norādīto personas datu apstrādes pārzinis ir Valsts meža dienests, kontaktinformācija: 13. janvāra iela 15, Rīga, LV-1932. Profesija: VECĀKAIS REFERENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 40, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-31 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri