Valmieras Ziņas

Valmierā filiāli plāno atvērt Nīderlandes uzņēmums, kas specializējies atmīnēšanā, vides attīrīšanā un arheoloģijā

Lasīšanas laiks: 3 min

Nīderlandes uzņēmums “Leemans Speciaalwerken”, kas darbojas vides jomā – attīra piesārņotās teritorijas, likvidē nesprāgušo munīciju, veic arheoloģiskus darbus un meklē lidaparātu vrakus, plāno atvērt savu filiāli Valmierā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras attīstības aģentūras (VAA) uzņēmējdarbības virziena vadītāja Elīna Leimane.

Sākotnēji “Leemans Speciaalwerken” izrādījis interesi par Valmieru saistībā ar topošā industriālā parka teritorijā atrasto militāro piesārņojumu. Uzņēmums vēlējies uzzināt par iespējām veikt teritorijas attīrīšanu. “Pagājušā gada februārī uzņēmām firmas pārstāvjus Valmierā un informējām ne tikai par konkrēto objektu, bet arī par uzņēmējdarbības vidi un pilsētas attīstības plāniem kopumā. Uzņēmums bija ieinteresēts sadarbībā, tādēļ sekoja vēl divas vizītes Valmierā. Mēs parādījām citas piesārņotās teritorijas, kas varētu būt iespējamie darba objekti, piemēram, bijušo mazuta saimniecību un naftas bāzi. Lai gan parasti viesus uz šādām vietām mēs nevestu, šajā gadījumā tas bija vēl viens arguments, lai pārliecinātu viņus par biznesa potenciālu Valmierā. Taču uzņēmums ir informēts, ka iespēju veikt šo teritoriju attīrīšanu varēs iegūt, piedaloties publiskā iepirkuma konkursā,” skaidroja VAA pārstāve.

Elīna Leimane pastāstīja, ka “Leemans Speciaalwerken” ir ģimenes uzņēmums ar lielu starptautisku pieredzi. Valmierā tas plāno atvērt Latvijas filiāli zem nosaukuma “Leemans Green Circle”. Sākotnēji bija plānots uzņēmuma filiāli atvērt Rīgā, taču vizīšu laikā izdevies holandiešus pārliecināt, ka Valmieras pašvaldības institūcijas ir ļoti atvērtas, pieejamas un spēj ātri risināt dažādus jautājumus. Savu roku investora piesaistē pielicis arī premjers Māris Kučinskis, kurš vizītes laikā Nīderlandē bija ticies ar “Leemans Speciaalwerken” pārstāvjiem.

Uzņēmums filiāli varētu atvērt šī gada pavasarī. Sākotnēji tajā varētu strādāt līdz 20 cilvēkiem, bet plānots darbinieku skaitu tuvāko piecu gadu laikā palielināt līdz pat 60 cilvēkiem. Plānots, ka filiāles darbības zona būs visas trīs Baltijas valstis. Elīna Leimane atzina, ka Valmierā ir grūti atrast šādas, diezgan šauras jomas speciālistus, tādēļ uzņēmums tos meklē visā Latvijā, kas ļaus piesaistīt pilsētai jaunus iedzīvotājus.

VAA pārstāve atklāja, ka uzņēmums jau ir noskatījis biroja telpas pilsētā, taču nākotnē tam ir plāni iegādāties zemes gabalu un būvēt savu ēku, jo darbības nodrošināšanai ir nepieciešamas arī telpas tehnikas glabāšanai.

Elīna Leimane pastāstīja, ka interese par Valmieru ir vairākiem citiem vietējiem un ārzemju uzņēmumiem. Īpaši aktīvi ir informācijas tehnoloģiju nozares uzņēmumi, kas saredz investīciju potenciālu Valmierā, jo Vidzemes Augstskola sagatavo IT speciālistus. Arī Valmieras tehnikums nākamgad plāno atvērt mācību programmu IT jomā.

“Mums ir bijuši arī tādi piedāvājumi, ko Valmiera nespēj “pacelt”. Kāds pārtikas uzņēmums no Vācijas gribēja veidot ražotni ar 600 līdz 800 darbiniekiem. Tas nozīmētu, ka pārējie Valmieras uzņēmumi varētu palikt bez darbiniekiem. Tādēļ ikviens piedāvājums ir vispusīgi jāizvērtē, lai nekaitētu jau strādājošiem uzņēmumiem,” atzina VAA pārstāve.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri