Valmieras Ziņas

Valmierā darbību plāno uzsākt “OPEN” radošais centrs

Valmierā darbību plāno uzsākt “OPEN” radošais centrs, kas piedāvās jauniešiem no 13 gadu vecuma piemērotu vidi dažādām brīvā laika pavadīšanas iespējām, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Pinne.

““OPEN” radošais centrs nav izglītības iestāde vai krīzes centrs, bet organizācija, kas jauniešiem piedāvās saturīgi pavadīt brīvo laiku drošā vidē vai arī radoši izpausties – vizuālajā mākslā, mūzikā un pavārmākslā. Līdzšinējā pieredze rāda, ka uzsāktā sadarbība ar mūziķiem, māksliniekiem un citu jomu profesionāļiem, kuri labprāt piedāvā jauniešiem iemācīt un izmēģināt ko jaunu, ir veiksmīga un jauniešiem saistoša. “OPEN” radošā centra mērķis ir mazināt riska grupas jauniešos atstumtības sajūtu, iesaistot viņus dažādās radošās aktivitātēs, tādējādi nostiprinot jauniešu pašapziņu un ticību saviem spēkiem un dodot iespēju pārliecināties, ka gan viņi, gan viņu idejas ir vajadzīgas sabiedrībai,”

norāda “OPEN” radošā centra vadītājs Edijs Klaišis. 

Tāpat “OPEN” radošajā centrā jaunieši varēs spēlēt galda spēles vai xBox, lasīt grāmatas, piedalīties fiziskās aktivitātēs. Centrā būs pieejama arī virtuves tehnika un pārtikas produkti, lai jaunieši paši sev varētu pagatavot siltu maltīti.

Pašlaik Valmieras pilsētas pašvaldība izskata iespējas, lai nodrošinātu “OPEN” radošajam centram piemērotas telpas.

“OPEN” radošais centrs darbojas Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, drīzumā centrs plāno uzsākt darbību ne vien Valmierā, bet arī Bauskā un Ventspilī. Centrs sadarbojas ar pašvaldību Sociālajiem dienestiem, Valsts probācijas dienestu un drīzumā sadarbība tiks veidota arī ar Latvijas Universitāti.

Jauniešiem darbošanās radošajā centrā būs bez maksas.

Plašāka informācija par “OPEN” radošo centru pieejama https://www.openrc.lv/.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri