Valmieras Ziņas

Valmierā ceļojošā izstādē apskatāmi Oļģerta Krodera, Mārtiņa Meiera, Jura Žagara un citu slavenību vecie mobilie tālruņi

Lai aicinātu Latvijas iedzīvotājus neuzglabāt mājās nolietotos mobilos tālruņus un neizmest tos sadzīves atkritumu konteineros, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu turpina kampaņu “Visu cieņu vecajam telefonam!”. Lielākos klientu apkalpošanas centrus visā Latvijā apceļo īpaša izstāde, kurā apskatāmi vecie telefoni, ko pārstrādei nodevuši sabiedrībā zināmi cilvēki. Kopš 10. oktobra izstāde piestājusi LMT Klientu centrā Valmierā, kur papildināta ar unikāliem eksponātiem, tai skaitā režisora Oļģerta Krodera tālruni.

Akcijas septiņos mēnešos Latvijas iedzīvotāji atkārtotai pārstrādei nodevuši 7192 nolietotos mobilos tālruņus, ziedojot 8117,65 eiro Latvijas Bērnu Dzirdes centram. Vairāk nekā pusi jeb 53% tālruņu otrreizējai pārstrādei novēlējuši Latvijas reģionu iedzīvotāji, un 28% veco telefonu pārstrādei nodoti Vidzemē.

Baibas Sipenieces-Gavares, Jura Žagara, Oskara Melbārža, Samantas Tīnas un daudzu citu slavenību tālruņiem Valmierā pievienojušās ierīces, kas piederējušas Valmieras drāmas teātra direktorei Evitai Ašeradenai, aktierim Mārtiņam Meieram un peldētājam Uvim Kalniņam. Izstāde ieguvusi arī kādu unikālu eksponātu – leģendārā režisora Oļģerta Krodera veco “Nokia” telefonu, ko laipni atvēlējis Valmieras drāmas teātris.  Daļa izstādē apskatāmo telefonu mūsdienās ieguvuši teju vai vēsturisku statusu, turklāt tie papildināti ar personīgiem un asprātīgiem īpašnieku stāstiem. Savus vecos telefonus nodevuši arī Valmieras mērs Jānis Baiks un Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, taču šajā izstādē tie nav apskatāmi.

Viens no ievērojamākiem eksponātiem ir LMT prezidenta Jura Bindes pirmais mobilais telefons, kas tobrīd, 1992.gadā, bija pats mazākais “Nokia” modelis. To gan grūti nosaukt par kabatas telefonu, jo nēsāšanai bija paredzēta īpaša somiņa, ko varēja piestiprināt pie bikšu siksnas.

Izstādes atklāšanā piedalījās arī Mārtiņš Meiers, kura telefons ir apskatāms izstādē. Viņš pastāstīja arī kādu gadījumu, kas vieno viņa veco telefonu un Oļģerta Krodera mobilo tālruni. Pirms daudziem gadiem, esot ASV, viņš saņēmis zvanu no leģendārā režisora ar piedāvājumu piedalīties topošajā izrādē. Aktiera atklāja, ka viņam nepiemīt paradums bieži mainīt telefonus, jo viņš pierod pie tiem, tādēļ esot grūti šķirties.

“Mūsdienu dzīves temps diktē arī noteikumus tehnoloģiju lietojumā. Cilvēki savā starpā biežāk sazinās virtuāli nekā satiekas dzīvē. Tas nozīmē, ka telefons gandrīz vienmēr ir mums blakus. Taču arī pēc tam, kad tas zaudējis savu funkcionalitāti, nevajag to glabāt mājās atvilktnē! Dod tam otro iespēju un nodod pārstrādei!

Mikroshēmas, pusvadītāji, šķidrā kristāla displejs, akumulators un plastmasas korpuss – tie visi ir dabai bīstami elementi, kurus par laimi varam pārstrādāt, samazinot bīstamo atkritumu daudzumu un taupot dabas resursus,”

uzsver “Latvijas Zaļā punkta” direktors Kaspars Zakulis. Viņš norāda, ka 5000 telefonu pārstrāde ietaupa tikpat daudz enerģijas, cik mājsaimniecība patērē gadā; pārstrādājot vienu telefonu, ar ietaupīto enerģiju var 44 stundas lādēt datoru, bet 731 telefona pārstrāde samazina izmešu daudzumu, kas ekvivalents vienas automašīnas izmešu daudzumam gadā.

Izstāde apskatāma LMT klientu centrā Tirdzniecības centra “Valleta” 2. stāvā, Rīgas ielā 4, līdz oktobra beigām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

AS „Valmieras piens” aicina pievienoties komandai CEHA STRĀDNIEKUS.  GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: • Ražot piena produktus atbilstoši tehnoloģiskām instrukcijām; • Pārbaudīt iepakojamā materiāla, piena produktu un ražošanas iekārtu stāvokli; • Veikt pasūtījuma komplektēšanu, sagatavošanu, iekraušanu; • Veikt darba telpu, iekārtu un inventāra mazgāšanu un dezinfekciju. PRASĪBAS KANDIDĀTAM: • Vidējā vai vidējā profesionālā izglītību (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Darba pieredze pārtikas rūpniecībā (vēlams); • Iespēja strādāt fizisku darbu un summēto darba laiku; • Augsta atbildības sajūta. DARBA LAIKA VEIDS UN REŽĪMS: summētais darba laiks pēc grafika maiņās. Jāstrādā 4-5 darba dienas nedēļā, arī sestdienās un svētdienās, ja sanāk pēc grafika. Iespējamie maiņu darba laiki 6:30-18:00, 8:00-20:00, 10:00-22:oo un maiņas mainīsies pēc grafika, visu laiku nebūs darbs tikai vienā maiņā. MĒS PIEDĀVĀJAM: • Iespēju strādāt un pilnveidoties lielā un starptautiskā uzņēmumā; • Dinamisku darba vidi; • Apmācību, uzsākot darbu; • Atalgojumu sākot no 611 EUR pirms nodokļu nomaksas; • Bezmaksas uzņēmuma produkciju un citus labumus. Ja vēlies kandidēt uz šo amatu, CV ar norādi "Ceha strādnieks" sūti uz e-pasta adresi sannija.novika@foodunion.com Tālrunis informācijai: 27883303. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: CEHA STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-19 Kontaktpersona: CV ar norādi “Ceha strādnieks” sūtīt uz sannija.novika@foodunion.lv, t. 27883303. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā, uz darbinieku atvaļinājumu laiku. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-06 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri