Valmieras Ziņas

Valmierā atzīmēs Kārlienas pagalma svētkus

Lasīšanas laiks: 3 min

Piektdien, 20.jūnijā plkst.15 Valmierā, galerijā “Laipa” atzīmēs vērienīgu mākslas pasākumu – Kārlienas pagalma svētkus, portālu “Valmieras Ziņas” informēja galerijas “Laipa” vadītāja Karlīne Cercina.

“Kārlienas pagalma svētki iemirdzēsies romantiskā noskaņā, sagaidot mūziķus, demonstrējot radītās melnbaltās fotogrāfijas, izgaismojot valmieriešu gleznotos darbus un iededzot lukturus, kas atmodinās Valmieras pilsētas līdz šim dusošo Kārlienu,” tā par Kārlienas pagalma svētkiem pastāstīja K.Cercina.

Mālēšanas meistarklase

Vizuālo mākslu karaliene noteikti ir glezniecība, tāpēc, novērtējot un ierādot viņai attiecīgu vietu, Kārlienas pagalma svētkos tiks veidota Mālēšanas meistarklase, kuru vadīs Patricija Brekta. No plkst.15.30 Patricijas vadībā būs iespēja jaukt krāsu toņus, ļaujot rokai un otai sajust audekla faktūru un priecāties par krāsu, toņu, nianšu pilnasinīgo skanējumu savās radošuma izpausmēs, norādīja K.Cercina.

Melnbaltā fotodarbnīca

Melnbaltā fotogrāfija labi izceļ objekta faktūru un rada kontrastus, tas ka fotogrāfija nav krāsainības, piešķir dramatismu un izteiksmību, norādīja K.Cercina. Objekts, kas nofotografēts melnbaltajā fotogrāfijā rada daudz tuvākas un dziļākas sajūtas.

Normundam Cercins, līdzdarbojoties ar Justīni Buliņu, Kārlienas pagalma svētku apmeklētājiem no plkst.15.30 mācīs saskatīt lietas dabā, fiksēt to analogajā fotokamerā un pēc tam, ieslēdzoties melnā telpā, radīt bildes kā senāk, norādīja K.Cercina.

Radošās darbnīcas

Valmieras Mākslas vidusskolas skolēni kopā ar pasniedzēju Inesi Andersoni veidos ģipša maskas, Dabosies stikla un flīžu apgleznošanas darbnīcas, savukārt Valmieras Integrētā bibliotēkas darbiniece Agita Lapsa stāstīs stāstus par Kārlienas leģendām un muzikāli romantiskā atmosfērā lasīs dzeju, informēja K.Cercina.

No plkst.18 Valmieras jauniešu dome organizēs orientēšanos pa Kārlienas ielām, bet kino “Bize” demonstrēs filmas no kinoteātra arhīviem. Uz skatuves visas dienas garumā darbosies mūziķi. Pūtēju orķestris “Signāls”, jauktais koris “Imera”, jaunieši no Valmieras jauniešu domes un citi viesi no Valmieras un Rīgas.

Akcija “Mākslas mozaīka”

Kā informēja K.Cercina, sadarbībā ar “Artifex Plus” tiks organizēta akcija, kuras laikā vāks ziedojumus Valmieras Kultūras un mākslas fondam, mākslas norišu veidošanai pilsētā. Akcijas laikā jebkuram apmeklētājam būs iespēja iegādāties gabalu no lielformāta mākslas darba. Pagalma svētku laikā iegādātos gabaliņus būs iespēja likt kopā kā mozaīku. Katrs nopirktais gabaliņš piedalīsies izlozē, kur galvenā balva ir mākslinieka veidota fotoglezna. Akcijas norises laiks no 16.jūnija līdz 20.jūnijam, savukārt galvenās balvas izloze paredzēta 20.jūnijā plkst.21 R.Muža izstādes atklāšanas laikā.

Justīnes Buliņas fotoizstāde

Pasākuma laikā paredzēta arī Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas fotogrāfijas specializācijas studentes Justīnes Buliņas izstāde, informēja K.Cercina. Fotogrāfiju sērijas mērķis ir dokumentēt pašlaik esošo vidi Kārlienā, kas vietām vēl joprojām ir aizgājuša laikmeta liecība, vietām vēsturē piedzīvoto emociju un enerģiju postīta, bet vietām ar pavisam svaigām vēsmām pildīta un mīlēta, bet viscaur cilvēku apdzīvota. Fotogrāfei ir svarīgi maksimāli objektīvi uzlūkot Kārlienu ar savām acīm caur dokumentālās fotogrāfijas prizmu.

Roberta Muža personālizstāde

Kārlienas pagalma svētkos plkst.21 tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Roberta Muža lielizstāde. Pēc K.Cercinas teiktā, pazīstamais Latvijas mākslinieks Roberts Muzis 2014.gadā svin savu 70 gadu jubileju. Šo jubilejas gadu gleznotājs iecerējis atzīmēs ar vairākām personālizstādēm un savu gleznu kataloga izdošanu.

Mākslas tirdziņš

Paralēli dažādajām aktivitātēm no plkst.15 līdz 22 darbosies Mākslas tirdziņš, kur varēs aplūkot, iegādāties, pasūtīt ne tikai skaistas Latvijā radītas mākslas un dizaina lietas, bet arī izgaršot produktus, kuriem galvenā sastāvdaļa ir mīlestība, norādīja K.Cercina. Darbosies Puķu bode, Pirtslietu bode, “Saulgriežu” bode, Stila bode, Vīnu bode, Našķu bode, Mākslas darbu bode, Rāmēšanas darbnīca.

Pagalma svētku noslēgums

Plkst.22 tiks atklāta dienā radīto gleznu izstāde, uz blakus mājas sienas tiks demonstrētas melnbaltās fotogrāfijas un uz skatuves uzstāsies Kārlienas pagalma svētku īpašie viesi, informēja K.Cercina.

Kārlienas pagalma svētki tapuši pateicoties Valmieras pilsētas pašvaldības un Kārlienas uzņēmumu atbalstam.

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA Lat Metaicina darbā RAŽOŠANAS DARBINIEKU metālapstrādes cehā Galvenie amata pienākumi: Detaļu zāģēšana uz lentzāģa Urbšanas darbi Metāla lokšņu ciršana ar giljotīnu Krāsošana Pakošana SIA "Lat Met" nodrošina: Darba veikšanai nepieciešamos apstākļus, vidi un iekārtas Paveiktajam darbam un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no 900 līdz 1000 EUR/bruto Prasības pretendentiem: Darba pieredze tehnisku uzdevumu veikšanā Pozitīva attieksme, motivācija strādāt un mācīties Loģiskā domāšana un veselais saprāts Par priekšrocību tiks uzskatīts: Pieredze metālapstrādē Darba vieta: Rubenes metāla apstrādes cehs "Meistari", Rubene, Kocēnu pag., Valmieras nov., LV-4227 (300 metri no Rubenes baznīcas). Darbā iespējams pieteikties aizpildot aptaujas anketu šeit – http://www.latmet.eu/vakances/ vai sūtot motivācijas vēstuli un CV uz e-pastu: metal@latmet.com Papildus informācija Mob. 26644785 (Mārtiņš) SIA "Lat Met" pamatā ir metālapstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dekoratīvo metāla izstrādājumu ražošanas jomā (Vieglie metāla izstrādājumi), pasūtījumi tiek izgatavoti gan pēc privātpersonu, gan industriālo klientu pasūtījumiem. Margas, kāpnes, tirdzniecības stendi, vides priekšmeti, parka soliņi, velo statīvi, nojumes, metināti nestandarta izstrādājumi būvniecībai un mašīnbūvei. Sadarbības partneri Latvijā un Skandināvijā. www.latmet.com Profesija: CEHA STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-20 Kontaktpersona: Mārtiņš

SIA Lat Metaicina darbā Metāla izstrādājumu MONTĒTĀJU Galvenie amata pienākumi: Montēt un sagatavot detaļas Savienot, skrūvēt, iepakot detaļas Montāžas darbi objektos (vārti, žogi, margas u.c. detaļu montāža) SIA "Lat Met" nodrošina: Darba veikšanai nepieciešamos apstākļus, vidi un iekārtas Paveiktajam darbam un kvalifikācijai atbilstošu atalgojum no 900 līdz 1000 EUR/bruto Prasības pretendentiem: Darba pieredze montāžas darbos Pozitīva attieksme, motivācija strādāt un mācīties B kategorijas autovadītāja apliecība Par priekšrocību tiks uzskatīts: Pieredze metālapstrādē Darba vieta: Rubenes metāla apstrādes cehs "Meistari", Rubene, Kocēnu pag., Valmieras nov., LV-4227 (300 metri no Rubenes baznīcas). Darbā iespējams pieteikties aizpildot aptaujas anketu šeit – http://www.latmet.eu/vakances/ vai sūtot motivācijas vēstuli un CV uz e-pastu: metal@latmet.com Papildus informācija Mob. 26169555 (Indra) SIA "Lat Met" pamatā ir metālapstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dekoratīvo metāla izstrādājumu ražošanas jomā (Vieglie metāla izstrādājumi), pasūtījumi tiek izgatavoti gan pēc privātpersonu, gan industriālo klientu pasūtījumiem. Margas, kāpnes, tirdzniecības stendi, vides priekšmeti, parka soliņi, velo statīvi, nojumes, metināti nestandarta izstrādājumi būvniecībai un mašīnbūvei. Sadarbības partneri Latvijā un Skandināvijā. www.latmet.com Profesija: METĀLA IZSTRĀDĀJUMU MONTĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-20 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz e-pastu: metal@latmet.com

Zvanu centrs, kurš veiksmīgi darbojas jau 9 gadus un ir: PAR ētisku pārdošanu, PAR ambiciozu mērķu izvirzīšanu un to sasniegšanu, PAR sadarbību ar fleksibliem, zinošiem, radošiem un atsaucīgiem darbiniekiem, PAR darbinieku attīstību, izaugsmi un labbūtību. Aicina pievienoties savai strauji augošajai komandai Pārdošanas speciālista amatā un sākt mācības unikālā darbinieku personiskās attīstības programmā - BPO AKADĒMIJA! BPO Akadēmijā padziļināti tiek apgūti tādi temati kā, bet ne tikai,- stresa vadība, efektīva plānošana, emocijas un to pārvaldība, konfliktu vadība, deleģēšana, motivēšana, vadība, utt. Šis noteikti IR ceļš uz panākumiem!  Pie mums Tu saņemsi: Profesionālas apmācības pārdošanā un klientu apkalpošanā Nenovērtējamas studijas BPO Akadēmijā Regulāru atgriezenisko saiti no vadītāja Personīgo izaugsmi un vēl neapzināto talantu apzināšanu Spēju izprast lietas padziļinātāk Analizēt dažādas situācijas un, iespējams, veiksmīgāk sakārtot savu dzīvi arī ārpus darba Apziņu, ka Tavām spējām nav robežu Draudzīgu kolēģu atbalstu jebkurā sarežģītā situācijā Apziņu, ka pārdošana ir Dāvana Rezultātiem atbilstošu atalgojumu no 700 Eur līdz 1400 Eur Tas no Tevis prasīs: Spēju ātri apgūt jaunas lietas Spēju aktīvi un ilgtermiņā strādāt ar sevi Spēju uzņemties atbildību par sevi Spēju tikt galā ar savām un citu emocijām Spēju analizēt, RĪKOTIES un mainīties Spēju sadzirdēt Spēju objektīvi izanalizēt atgriezenisko saiti Spēju iedziļināties un spēju risināt situācijas pēc būtības Spēju brīvi komunicēt latviešu un krievu valodā (krievu valoda obligāta) Darba laiks 08:30-17:00 Svarīgi! Attālinātā darba veicējiem nepieciešams aktīvs elektroniskais paraksts vai Smart-ID. Attālinātā darba veicējiem nodrošinām darbam nepieciešamo tehnisko aprīkojumu. (dators, austiņas u.c.) Ja Tu esi gatavs jauniem izaicinājumiem, saņemt kolēģu atbalstu un iegūt stabilitāti, PIEVIENOJIES mūsu komandai! Sazināsimies ar visiem kandidātiem, kas iesūtīs savus pieteikumus. Piesakoties, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu savu iesniegto datu apstrādei. Dati tiks saglabāti 2 mēnešus skaitot no saņemšanas brīža. CV sūtīt uz e-pastu: vakances@bposervices.lv Tālr.23079063 Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2022-11-01 Darba sākšanas datums: 2022-11-01 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri