Valmieras Ziņas

Valmierā atklāts sociālo pakalpojumu centrs “Vanags”

Trešdien, 4.septembrī, Valmierā, dažādu sociālo grupu kopdzīvojamā ēkā Ūdens ielā 2C tika atklāts Latvijas Samariešu apvienības sociālo pakalpojumu centrs “Vanags”.

Svinīgajā pasākumā piedalījās Latvijas Samariešu apvienības un Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāvji. Nosaukuma plāksnītes piestiprināšana bija uzticēta Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniekam Ričardam Gailumam un Latvijas Samariešu apvienības vadītājam Andrim Bērziņam.

Samariešu apvienības vadītājs savā uzrunā uzslavēja Valmieru par drosmi un uzņēmību  vieniem no pirmajiem Latvijā īstenojot šādu projektu. Viņš pauda cerību, ka kopīgi sadarbojoties, būs iespēja šīs mājas iemītniekiem dot spārnus, lai viņi atbilstoši spējām varētu veidot savu patstāvīgo dzīvi.

Savukārt Ričards Gailums norādīja, ka centra izveide ir tikai pirmais solis, taču ļoti būtiski ir spert nākamo – iedvest dzīvību šajā mājā, tādēļ pašvaldība izvēlējusies deleģēt sociālo pakalpojumu nodrošināšanu profesionāļiem – Latvijas Samariešu apvienībai. Viņš novēlēja veiksmi visiem centra darbiniekiem un iemītniekiem turpmākajā ceļā.

Jau ziņots, ka ēkas pārbūve tika īstenota Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta “Dažādu sociālo grupu kopdzīvojamās ēkas Ūdens ielā 2C, Valmierā energoefektivitātes paaugstināšana un pārbūve” ietvaros. Ēkas otrajā stāvā deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” ietvaros ir izveidoti 16 grupu dzīvokļi pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, savukārt pirmajā stāvā izveidoti divi dzīvokļi personām ar kustību traucējumiem. Lai nodrošinātu grupu dzīvokļu pakalpojumu ir piesaistīti sociālā darba speciālisti. Pašlaik grupu dzīvokļos jau dzīvo pieci iemītnieki.

Nama pirmajā stāvā ir paredzētas telpas nakts patversmei līdz 15 personām, un telpas atskurbšanas pakalpojuma sniegšanai līdz 10 personām. Savukārt trešajā un ceturtajā stāvā ir izveidotas dzīvojamās telpas ar koplietojamām sadzīves telpām.

Sociālo pakalpojumu centra “Vanags” vadītāja Inga Brente-Mieze pastāstīja, ka grupu dzīvokļa pakalpojumu nodrošinās trīs darbinieki, savukārt kopumā centrā pašlaik strādā desmit darbinieki. Pārējie galvenokārt nodrošina nakts patversmes un atskurbtuves pakalpojumus, kā arī palīdz nodrošināt grupu dzīvokļa pakalpojumu. Centra vadītāja pieļāva, ka darbinieku skaits varētu pieaugt, lai varētu nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus gadījumā, kad klientu skaits būs lielāks. Jau paredzēts, ka drīzumā grupu dzīvokļi būs pilnībā apdzīvoti.

Inga Brente-Mieze skaidroja, ka grupu dzīvokļu iemītniekiem, sākot dzīvi šajā namā ir jākļūst arvien pastāvīgākiem, atbilstoši savām spējām. Tas ir šī pakalpojuma virsmērķis. Centra vadītāja atzīst, ka finanšu plānošana ir lielākais izaicinājums, kas ir jāapgūst iemītniekiem. Viņa smej, ka “tas ir nieks, ja piedeg kotlete, galvenais ir spēt kotleti nopelnīt un nopirkt.”

Atbilstoši materiālajam statusam, iemītnieki var saņemt atbalstu arī no sociālā dienesta. Pašlaik viens no iemītniekiem saņem asistenta pakalpojumu. Taču uzturēšanās centrā nav bez maksas. Ar iemītniekiem tiek slēgts līgums, kas paredz īres maksu. Tādējādi viņi apgūst iemaņas, kā pašiem par sevi parūpēties un iztikt ar tiem līdzekļiem, kas ir pieejami. Centra speciālisti palīdz iemītniekiem apgūt praktiskās dzīves iemaņas – ēdiena gatavošanu, telpu uzkopšanu, iepirkšanos, iekļaušanos darba tirgū u.c. Liels atbalsts darbiniekiem ir iemītnieku vecāki, kuru turpina rūpēties par saviem bērniem.

Inga Brente-Mieze pastāstīja, ka centra iemītnieku ikdiena ir rosīga un piepildīta. Jau no rīta viņi dodas uz dienas centru, kur notiek dažādas nodarbības. Tur viņi arī paēd brokastis un pusdienas. Vakarā iemītnieku atgriežas centrā, gatavo vakariņas un dara citus ikdienas darbus, kā arī velta laiku atpūtai. Centrā dzīvo ne tikai jaunieši. Viens no pāriem jau ir pusmūža gados. Viņi patstāvīgi organizē savu dzīvi, apmeklē radus un palīdz auklēt mazbērnus. Centra vadītāja cer, ka arī citi iemītnieki kļūs tikpat patstāvīgi un varēs uzsākt darba gaitas.

Inga Brente-Mieze uzsvēra, ka grupu dzīvoklis ir centra iemītnieku mājas, kur viņi var uzturēties neierobežotu laiku pēc savas izvēles. Taču centra darbinieki regulāri novērtēs savu klientu progresu un sniegs savu atzinu, cik viņi ir gatavi patstāvīgai dzīvei.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā speciālo pedagogu (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā jeb 1,0 likme) Ja Tev ir vēlme: īstenot pirmsskolas izglītības programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un skolotājiem, sniegt konsultācijas un skaidrojumu par veiktās izpētes rezultātiem, attīstības dinamiku un ieteikumus turpmākam izglītības procesam; sagatavot rakstveida atzinumus par izglītojamo pārbaudes rezultātiem; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu EUR 790,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 26. martam personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai 64231434. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-26 Kontaktpersona: CV, mot.vēst.un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz spriditis@valmiera.edu.lv, 64231434.

Mūsu partneri