Valmieras Ziņas

Valmierā atklāta izstāde pilsētvidē – veltījums māksliniekam Mārim Bišofam

Lasīšanas laiks: 5 min

Valmierā atklāta Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LCCA) un Valmieras novada pašvaldības organizētā izstāde Pretrunu pilns zīmējums ar gaišredzības iezīmēm, kurā astoņi Latvijas mākslinieki reflektē par un mijiedarbojas ar Māra Bišofa daiļradi. Līdz 10. novembrim izstāde apskatāma Valmieras pilsētvidē – no ēku sienām un jumtiem līdz pat veikalu plauktiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Izstādes, kuras centrālā ass griežas ap mākslinieku Māri Bišofu, kuratores Solvita Krese un Māra Žeikare aicinājušas astoņus māksliniekus – Ēriku Boži, Kasparu Groševu, Ernestu Kļaviņu, Agati Lielpēteri, Mariju Luīzi Meļķi, Ingrīdu Pičukāni, Krišu Salmani un Viviannu Mariu Stanislavsku –, kā arī rakstnieku Jāni Joņevu, mijiedarboties ar Bišofa radošo praksi, veidojot jaunus mākslas darbus. Izstādes ietvaros pirmo reizi Māra Bišofa zīmējumi pārvērsti pilsētvides objektos un skatāmi neparastos formātos, kā arī apskatāmi mākslinieka oriģināldarbi.

“Šī nav tāda parasta izstāde, jo izstādes darbi ir visā pilsētā – uz namu sienām, jumtiem, parkos, skolās, uz reklāmas stendiem, skatlogos, uz alus pudelēm un pat laikrakstos. Mēs ar šo izstādi vēlamies panākt, ka mākslas darbs nokļūst pie cilvēkiem mājās – kļūst pieejams ārpus izstāžu zālēm,” atklājot izstādi, pastāstīja LCCA direktore un viena no izstādes kuratorēm Solvita Krese.

Astoņi mākslinieki, iedvesmojoties no Māra Bišofa radošās darbības, radīja jaundarbus, kuros spēlējas ar visdažādākajām idejām – no ironiski kritiska skatījuma uz kultūras nozares ķibelēm nekustamo īpašumu jomā, līdz Bišofa darbu interpretācijām no Valmieras jauniešu un sievietes-mākslinieces skatupunkta. Valmiermuižas alus darītava par godu izstādei radījusi jaunu alus garšu “Letiņa alus” – uz tās pudeles redzams Māra Bišofa jaundarbs, kas tapis kā viens no izstādes eksponātiem.

Lai valmieriešiem un pilsētas viesiem būtu ērtāk plānot izstādes apmeklējumu, organizatori izveidojuši interaktīvu digitālo karti, kurā redzama visu eksponātu atrašanās vieta, kā arī to apraksti un informācija par māksliniekiem. Karte pieejama LCCA mājaslapā: https://lcca.lv/valmiera-karte/

Topošā laikmetīgās mākslas telpa KURTUVE (Rīgas iela 25a) kļuvusi par izstādes informācijas centru, kur līdz pat izstādes noslēgumam 10. novembrī iespējams aplūkot Māra Bišofa oriģināldarbus, kā arī saņemt izstādes karti un uzzināt vairāk par izstādes norisi. Informācijas centrs strādās no ceturtdienas līdz svētdienai, taču pirms apmeklējuma aicinām iepazīties ar tā darba laiku (pieejams arī LCCA mājaslapā). Tāpat arī mākslas galerijā “Ledus pagrabs” un Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas bijušajā peldbaseinā esošos darbus iespējams aplūkot no ceturtdienas līdz svētdienai.

Izstādes informācijas centrs laikmetīgās mākslas telpā KURTUVE:

12.10. / 12.00-17.00

13.10. / 12.00-17.00

14.10. / 10.00-18.00

15.10. / 16.00-18.00

19.10. / 12.00-17.00

20.10. / 12.00-18.00

21.10. / 10.00-18.00

26.10. / 12.00-18.00

27.10. / 12.00-18.00

28.10. / 10.00-18.00

29.10. / 10.00-18.00

2.11. / 12.00-17.00

3.11. / 12.00-18.00

4.11. / 10.00-18.00

5.11. / 10.00-15.00

9.11. / 12.00-17.00

10.11. / 12.00-18.00

Mākslas galerija “Ledus pagrabs” (Leona Paegles iela 40, Valmiera), kurā aplūkojami Ingrīdas Pičukānes un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu darbi):

Ceturtdienās: 16.00-19.00

Piektdienās: 16.00-19.00

Sestdienās: 10.00-17.00

Svētdienās: 12.00-17.00

Ja vēlaties vienoties par citu galerijas apmeklēšanas laiku, lūdzam sazināties ar Madaru Seili: +37128677930, madara.seile@valmierasnovads.lv.

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas bijušais peldbaseins (Zvaigžņu iela 4, Valmiera), kurā aplūkojams viens no mākslinieka Ērika Boža darbiem, darbosies no 12. oktobra:

Ceturtdienās: 16.00-9.00

Piektdienās: 16.00-19.00

Sestdienās: 10.00-17.00

Svētdienās: 12.00-17.00
Ja vēlaties vienoties par citu peldbaseina apmeklēšanas laiku, lūdzam sazināties ar Madaru Seili: +37128677930, madara.seile@valmierasnovads.lv.

Ar Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu izstādes publiskā programma turpina LCCA misiju laikmetīgās mākslas notikumus padarīt pieejamus visdažādākajām sabiedrības grupām. Ar Latvijas Dabas fonda projekta Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt! atbalstu jau šī gada augustā un septembrī māksliniece Vivianna Maria Stanislavska strādāja Valmierā, iesaistot vietējos jauniešus mākslas darba idejas izstrādē un skiču veidošanā, Ingrīda Pičukāne zīmējumu darbnīcā vairāku dienu garumā kopā ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņiem veidoja zīmējumus par dzimumu un sociālo lomu tēmu mākslā, kas apūkojami izstādē. Izstādes atklāšanas dienā Agates Lielpēteres radošajā darbnīcā “Kā darbojas lietas?” lieli un mazi varēja izmēģināt roku un vingrināt radošumu, zīmējot dažādu lietu tapšanas stāstus. Oktobrī un novembrī notiks ekskursijas izstādē kopā ar māksliniekiem. Par tām informācija tiks papildināta LCCA mājaslapā.

Novembrī Valtera Dakšas izdevniecība izdos Māra Bišofa zīmējumu grāmatu “Māra Bišofa bilžu grāmata”, kurā apkopoti vairāk nekā 200 krāsaini Bišofa zīmējumi, kas tapuši visā viņa radošās darbības laikā.

Izstādi organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību. Atbalsta: Valmieras novada pašvaldība, Dinamiskā pilsēta, Valsts kultūrkapitāla fonds, Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas Dabas fonda projekts “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!”, SIA Valmiermuižas alus, a/s Latvijas Finieris, SIA KRASO, JCDecaux, Gūtenbergs druka, Valmieras drāmas teātris, laikmetīgās mākslas telpa Kurtuve, veikals Kameja, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija, SIA GEMOSS, laikraksts Liesma, laikraksts Tava Izvēle.

Par mākslinieku

Māris Bišofs ir Rūjienā dzimis latviešu mākslinieks un ilustrators, kurš 20. gs. 70. gados kopā ar ģimeni emigrēja uz ārzemēm. Guvis atzinību Izraēlā, kur publicētas viņa zīmējumu grāmatas “The Exhibition”, “Encounters” un “Sexercises”, Francijā, kur darbojās starptautiskajā mākslinieku centrā Cité Internationale des Arts, un vēlāk dzīvoja ASV. 2003. gadā Bišofs atgriezās Latvijā. Mākslinieka zīmējumi ir publicēti laikrakstos un žurnālos The Washington Post, The New York Times, The Wall Street Journal, The Boston Globe, Jediot Achronot, Ha Aretz, Rolling Stone u. c. 2015. gadā viņš veidoja vizuālo noformējumu 12. Baltijas Starptautiskajai mākslas triennālei Viļņā. Ir izdotas vairākas M. Bišofa darbu grāmatas, kā arī notikušas personālizstādes Izraēlā, Vācijā, Beļģijā, ASV un Latvijā.

SIA "BONO" Meža īpašumu, Cirsmu un Lauksaimniecības zemju  Pārdevēju BONO ir kokrūpniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmums. Uzņēmuma darbības virzieni aptver kokmateriālu ieguvi, loģistiku, pirmapstrādi, tālākapstrādi, tirdzniecību un koka māju ražošanu. BONO ir kļuvis par pilnībā integrētu uzņēmumu grupu, kas tiecās izmantot vismodernākās tehnoloģijas un ražošanas metodes, lai koksne iegūtu augstāku pievienoto vērtību visos vērtību ķēdes posmos. GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: ▪ Veikt izejošos zvanus potenciālajiem klientiem, lai identificētu interesi par meža īpašuma/lauksaimniecības zemes pārdošanu vai meža izstrādi. ▪ Pārliecināt potenciālos klientus par izteiktā piedāvājuma priekšrocībām un vienoties par darījumu; ▪ Sadarboties ar citām uzņēmuma nodaļām-vērtēšanas/projektu vadības/juridisko nodaļu u.c. pēc nepieciešamības, lai veiksmīgi novērtētu īpašumus, nodotu informāciju par plānoto darījumu kolēģiem. ▪ Izpētīt un saprast uzņēmuma meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju pirkšanas piedāvājumus. GALVENĀS PRASĪBAS: ▪ Spēja efektīvi un laipni komunicēt, izmantojot tālruni; ▪ Iepriekšēja pieredze zvanu centrā, telemārketingā vai aktīvā pārdošanā pa telefonu B2C sektorā tiks uzskatīta par priekšrocību; ▪ Vēlme apgūt un izprast meža īpašumu; cirsmu un lauksaimniecības zemju biznesa nianses; ▪ Izturība un motivācija ikdienā strādāt ar lielu zvanu apjomu; ▪ Spēja strādāt komandā un sadarboties ar citiem departamentiem; ▪ Labas latviešu un vēlamas krievu valodas prasmes gan mutiski, gan rakstiski. MĒS PIEDĀVĀJAM: ▪ Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; ▪ Apmācības un iespēju attīstīties uzņēmumā; ▪ Iespēja strādāt no mūsdienīgas un ērtas darba vides Beātes iela 5; Valmiera; LV-4201. ▪ Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1800EUR bruto + kvartāla bonusu sistēma - balstīta uz sasniegto rezultātu; ▪ Draudzīgu darba vidi un atbalstošu kolektīvu; ▪ Apmaksātus telekomunikācijas pakalpojumus CV sūtīt uz e-pastu recruitment@bonotimber.com Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Lauksaimniecība / Vide Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-21

Mēs, AS Brink’S Latvia, esam daļa no Amerikas Savienoto Valstu koncerna Brink’S, kas ir globāls līderis skaidras naudas pārvadājumu jomā. Šobrīd mēs aktīvi meklējam savā komandā inkasentu (-i) darbam Valmierā. Mēs lepojamies ar savu 120 cilvēku lielu un stabilu komandu Latvijā un 165 gadu pieredzi pasaulē. Mēs ar prieku sniedzam pakalpojumus vairāk kā 600 klientiem visā Latvijā. Mūsu vērtības ir Drošība, Fokuss uz klientiem, Ētika un godīgums, Darbinieku pieredze, Pastāvīgi uzlabojumi, Dažādība un komanda. Regulāri veikto personāla lojalitātes aptauju rezultāti rāda, ka mūsu darbinieki augstāk par visu vērtē savus kolēģus un darba saturu. Pievienojoties mums, TU iegūsi valstij nozīmīgu darbu starptautiskā, nozares lielākajā uzņēmumā, kā arī: - profesionālu kolēģu un zinoša vadītāja atbalstu - apmācības veiksmīgai darba uzsākšanai - finansiālu atbalstu apsardzes sertifikāta iegūšanai un pagarināšanai - veselības apdrošināšanu ar pirmo darba dienu - atalgojumu 6.2-7.0 EUR bruto/h, vienmēr laikā - darba apģērbu ērtam darbam, dienesta ieroci un citu ekipējumu Mēs TEV uzticēsim materiālo vērtību inkasāciju, apsardzi un pārvadāšanu, nodrošinot izcilu servisu mūsu klientiem. Mēs sagaidām, ka Tev ir: apsardzes sertifikāts un nepieciešamie dokumenti ieroča nēsāšanas apliecības noformēšanai, B kategorijas autovadītāja apliecība, latviešu valodas prasme un augsta atbildības sajūta. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com AS “Brink's Latvia” apstrādās Jūsu personas datus, kas iegūti atlases procesā, lai veiktu atlasi amatam, uz kuru pretendējat, un aizsargātu mūsu intereses strīdu rašanās gadījumā. Atkarībā no amata mēs varam kopīgot Jūsu personas datus ar citiem Brink’s uzņēmumiem, kas ir iesaistīti atlases procesā, un daži no uzņēmumiem var atrasties ārpus ES. Ja Jūs netiksiet pieņemts darbā, mēs iznīcināsim Jūsu datus tā kalendārā gada beigās, kas seko gadam, kurā pieteicāties darbam. Ja vēlaties iegūt plašāku informāciju par to, kā mēs apstrādājam Jūsu datus, lūdzam sazināties ar mums pirms pieteikšanās šim amatam. Ja vēlaties saņemt piedāvājumus dalībai citos konkursos, tostarp uz citiem amatiem, lūdzam norādīt to savā pieteikumā. Lūdzam ņemt vērā, ka šādos gadījumos Jūsu dati tiks kopīgoti Brink's grupas ietvaros (tostarp ārpus ES), kā arī Jūs varat saņemt piedāvājumus dalībai konkursos no citiem Brink's grupas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību. Profesija: INKASENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-31 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: hr.lv@brinks.com

Mūsu partneri