Valmieras Ziņas

Valmierā atklāta izstāde pilsētvidē – veltījums māksliniekam Mārim Bišofam

Lasīšanas laiks: 5 min

Valmierā atklāta Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LCCA) un Valmieras novada pašvaldības organizētā izstāde Pretrunu pilns zīmējums ar gaišredzības iezīmēm, kurā astoņi Latvijas mākslinieki reflektē par un mijiedarbojas ar Māra Bišofa daiļradi. Līdz 10. novembrim izstāde apskatāma Valmieras pilsētvidē – no ēku sienām un jumtiem līdz pat veikalu plauktiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Izstādes, kuras centrālā ass griežas ap mākslinieku Māri Bišofu, kuratores Solvita Krese un Māra Žeikare aicinājušas astoņus māksliniekus – Ēriku Boži, Kasparu Groševu, Ernestu Kļaviņu, Agati Lielpēteri, Mariju Luīzi Meļķi, Ingrīdu Pičukāni, Krišu Salmani un Viviannu Mariu Stanislavsku –, kā arī rakstnieku Jāni Joņevu, mijiedarboties ar Bišofa radošo praksi, veidojot jaunus mākslas darbus. Izstādes ietvaros pirmo reizi Māra Bišofa zīmējumi pārvērsti pilsētvides objektos un skatāmi neparastos formātos, kā arī apskatāmi mākslinieka oriģināldarbi.

“Šī nav tāda parasta izstāde, jo izstādes darbi ir visā pilsētā – uz namu sienām, jumtiem, parkos, skolās, uz reklāmas stendiem, skatlogos, uz alus pudelēm un pat laikrakstos. Mēs ar šo izstādi vēlamies panākt, ka mākslas darbs nokļūst pie cilvēkiem mājās – kļūst pieejams ārpus izstāžu zālēm,” atklājot izstādi, pastāstīja LCCA direktore un viena no izstādes kuratorēm Solvita Krese.

Astoņi mākslinieki, iedvesmojoties no Māra Bišofa radošās darbības, radīja jaundarbus, kuros spēlējas ar visdažādākajām idejām – no ironiski kritiska skatījuma uz kultūras nozares ķibelēm nekustamo īpašumu jomā, līdz Bišofa darbu interpretācijām no Valmieras jauniešu un sievietes-mākslinieces skatupunkta. Valmiermuižas alus darītava par godu izstādei radījusi jaunu alus garšu “Letiņa alus” – uz tās pudeles redzams Māra Bišofa jaundarbs, kas tapis kā viens no izstādes eksponātiem.

Lai valmieriešiem un pilsētas viesiem būtu ērtāk plānot izstādes apmeklējumu, organizatori izveidojuši interaktīvu digitālo karti, kurā redzama visu eksponātu atrašanās vieta, kā arī to apraksti un informācija par māksliniekiem. Karte pieejama LCCA mājaslapā: https://lcca.lv/valmiera-karte/

Topošā laikmetīgās mākslas telpa KURTUVE (Rīgas iela 25a) kļuvusi par izstādes informācijas centru, kur līdz pat izstādes noslēgumam 10. novembrī iespējams aplūkot Māra Bišofa oriģināldarbus, kā arī saņemt izstādes karti un uzzināt vairāk par izstādes norisi. Informācijas centrs strādās no ceturtdienas līdz svētdienai, taču pirms apmeklējuma aicinām iepazīties ar tā darba laiku (pieejams arī LCCA mājaslapā). Tāpat arī mākslas galerijā “Ledus pagrabs” un Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas bijušajā peldbaseinā esošos darbus iespējams aplūkot no ceturtdienas līdz svētdienai.

Izstādes informācijas centrs laikmetīgās mākslas telpā KURTUVE:

12.10. / 12.00-17.00

13.10. / 12.00-17.00

14.10. / 10.00-18.00

15.10. / 16.00-18.00

19.10. / 12.00-17.00

20.10. / 12.00-18.00

21.10. / 10.00-18.00

26.10. / 12.00-18.00

27.10. / 12.00-18.00

28.10. / 10.00-18.00

29.10. / 10.00-18.00

2.11. / 12.00-17.00

3.11. / 12.00-18.00

4.11. / 10.00-18.00

5.11. / 10.00-15.00

9.11. / 12.00-17.00

10.11. / 12.00-18.00

Mākslas galerija “Ledus pagrabs” (Leona Paegles iela 40, Valmiera), kurā aplūkojami Ingrīdas Pičukānes un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu darbi):

Ceturtdienās: 16.00-19.00

Piektdienās: 16.00-19.00

Sestdienās: 10.00-17.00

Svētdienās: 12.00-17.00

Ja vēlaties vienoties par citu galerijas apmeklēšanas laiku, lūdzam sazināties ar Madaru Seili: +37128677930, madara.seile@valmierasnovads.lv.

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas bijušais peldbaseins (Zvaigžņu iela 4, Valmiera), kurā aplūkojams viens no mākslinieka Ērika Boža darbiem, darbosies no 12. oktobra:

Ceturtdienās: 16.00-9.00

Piektdienās: 16.00-19.00

Sestdienās: 10.00-17.00

Svētdienās: 12.00-17.00
Ja vēlaties vienoties par citu peldbaseina apmeklēšanas laiku, lūdzam sazināties ar Madaru Seili: +37128677930, madara.seile@valmierasnovads.lv.

Ar Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu izstādes publiskā programma turpina LCCA misiju laikmetīgās mākslas notikumus padarīt pieejamus visdažādākajām sabiedrības grupām. Ar Latvijas Dabas fonda projekta Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt! atbalstu jau šī gada augustā un septembrī māksliniece Vivianna Maria Stanislavska strādāja Valmierā, iesaistot vietējos jauniešus mākslas darba idejas izstrādē un skiču veidošanā, Ingrīda Pičukāne zīmējumu darbnīcā vairāku dienu garumā kopā ar Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņiem veidoja zīmējumus par dzimumu un sociālo lomu tēmu mākslā, kas apūkojami izstādē. Izstādes atklāšanas dienā Agates Lielpēteres radošajā darbnīcā “Kā darbojas lietas?” lieli un mazi varēja izmēģināt roku un vingrināt radošumu, zīmējot dažādu lietu tapšanas stāstus. Oktobrī un novembrī notiks ekskursijas izstādē kopā ar māksliniekiem. Par tām informācija tiks papildināta LCCA mājaslapā.

Novembrī Valtera Dakšas izdevniecība izdos Māra Bišofa zīmējumu grāmatu “Māra Bišofa bilžu grāmata”, kurā apkopoti vairāk nekā 200 krāsaini Bišofa zīmējumi, kas tapuši visā viņa radošās darbības laikā.

Izstādi organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību. Atbalsta: Valmieras novada pašvaldība, Dinamiskā pilsēta, Valsts kultūrkapitāla fonds, Vidzemes plānošanas reģions, Latvijas Dabas fonda projekts “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!”, SIA Valmiermuižas alus, a/s Latvijas Finieris, SIA KRASO, JCDecaux, Gūtenbergs druka, Valmieras drāmas teātris, laikmetīgās mākslas telpa Kurtuve, veikals Kameja, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija, SIA GEMOSS, laikraksts Liesma, laikraksts Tava Izvēle.

Par mākslinieku

Māris Bišofs ir Rūjienā dzimis latviešu mākslinieks un ilustrators, kurš 20. gs. 70. gados kopā ar ģimeni emigrēja uz ārzemēm. Guvis atzinību Izraēlā, kur publicētas viņa zīmējumu grāmatas “The Exhibition”, “Encounters” un “Sexercises”, Francijā, kur darbojās starptautiskajā mākslinieku centrā Cité Internationale des Arts, un vēlāk dzīvoja ASV. 2003. gadā Bišofs atgriezās Latvijā. Mākslinieka zīmējumi ir publicēti laikrakstos un žurnālos The Washington Post, The New York Times, The Wall Street Journal, The Boston Globe, Jediot Achronot, Ha Aretz, Rolling Stone u. c. 2015. gadā viņš veidoja vizuālo noformējumu 12. Baltijas Starptautiskajai mākslas triennālei Viļņā. Ir izdotas vairākas M. Bišofa darbu grāmatas, kā arī notikušas personālizstādes Izraēlā, Vācijā, Beļģijā, ASV un Latvijā.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandā! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” aicina darbā skolotāja palīgu (40 stundas nedēļā (viena likme)) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Beātes ielā 42, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veicināt un nostiprināt bērniem pašapkalpošanās prasmes un kultūrhigiēniskās iemaņas; • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • nodrošināt telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas noteikumu prasībām; • sadarboties ar grupas pedagogiem; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu 714 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; • profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu buratino@valmiera.edu.lv, līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 29151878. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-15

Ja Tev rūp vides aizsardzība, Tev ir drosme pārstāvēt valsti darbā par zaļāku un labvēlīgāku vidi un Tevi nebaida darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,  iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078) Vidzemes reģionālās vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas Valmieras sektora inspektora amatā (divas ierēdņa amata vietas uz noteiktu un nenoteiktu laiku) Piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu valsts pārvaldē; daudzpusīgu darba pieredzi vides aizsardzības jomā un profesionālās attīstības iespējas; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; darbā ievadīšanas apmācību, kā arī kvalifikācijas paaugstināšanas iespējas; mēnešalgu no 932 līdz 1398 euro pirms nodokļu nomaksas; veselības apdrošināšanu, papildatvaļinājumu no astoņām līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu L.Paegles ielā 13, Valmierā. Uzticēsim Tev: kontrolēt vides aizsardzības normatīvo aktu ievērošanu un izskatīt sūdzības par piesārņojumu; kontrolēt A, B un C kategorijas piesārņojošo darbību uzņēmumu darbību atbilstību vides aizsardzības prasībām; veikt pārbaudes par labāko tehnisko paņēmienu piemērošanu; sagatavot dokumentus un administratīvos aktus par vides aizsardzības un dabas resursu izmantošanu. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams vides zinātnē, dabas zinībās vai vides inženierzinātnēs, taču izskatīsim arī pieteikumus ar augstāko izglītību citās jomās; profesionālā darba pieredze vides aizsardzības nozarē pēdējo piecu gadu laikā tiks uzskatīta par priekšrocību, novērtēsim iepriekšēju pieredzi dokumentācijas sagatavošanā atbilstoši LR likumdošanai; labas analītiskās, komunikācijas un sadarbības prasmes; prasme un vēlēšanās strādāt komandā; prasme strādāt ar liela apjoma informāciju, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus savas kompetences robežās; augsta atbildības izjūta; labas datora lietošanas prasmes (Microsoft Office); B kategorijas vadīšanas apliecības; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Vidzemes_RVP_PKD_inspektors”) Tālrunis uzziņām: 67084310 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-18 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv

Mūsu partneri